1 günde sıralamadan düşmek

'Soru Cevap' forumunda ekremars tarafından 16 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. ekremars

ekremars Kayıtlı Kullanıcı

Merhaba,

5-6 ay önce 3. sırada olan siteyi ilk sıraya çıkarmayı başarmıştım 5-6 aydır ilk sırada kaldı ve bu 5-6 ay içerisinde bazı kalitesiz ve yorum backlink gibi link reddetme işlemi yapmıştım site 1 gün önce 10. sıraya geriledi siteyi 1 günde bu kadar geriye düşüren sebep nedir acaba.
    site: plaket.biz.tr

2. cryptosam

cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

Link şemanızı inceledim. Güzel yapılmış işlemler. Bence geçici bir durum. Bu süreçte title description vs kurcalamadan yeni içerik girişi yapın derim. Ortalama günde 2 adet 300 kelime girin derim. (Full özgün ve faydalı içerikler olsun.) Yapıp bırakmışsanız siteyi, ilgi görmemişse bu işlemden sonra alacaktır.

Konunun dışında birde google plus sayfası, face sayfası, twitter hesabı açıp bazı içeriklerinizi paylaşın siteye sosyal medyayı uygulayın derim.

Bunun dışında dış çıkışları tamamen temizleyin derim örneğin: Üst menüdeki sitelerimiz sayfasını kökten temizleyin. Link çıkışı olmayacak şekilde farklı sitelerinizi açıklayın burada. (Sayfayı komple silip 404 verdirmeden bir şekilde farklı içerik girin. 0 çıkış olsun ve sonra wm toolstan getir deyin o sayfayı.)

Kolay gelsin.

Son düzenleme: 16 Mart 2015
  3. ekremars

Hocam sorun geçici diyorsanız çok iyi, şuan da fazla oynama yapmıyorum ama kurumsal site olduğu için anasayfa da güncelleme yapamıyorum blog sayfası var oraya yazdım bu gün 1 adet makale yoksa yazı bölümündemi yazmam gerekir.
    Sitenin sosyal paylaşım sayfaları var elimden geldiği kadar paylaşımlar yapıp site linkini paylaşıyorum.
    Sitedeki sitelerimiz menüsünü diğer sitelere link vermek için eklemiştim, sayfada sitelerin linklerini kaldırsam mı daha iyi yoksa farklı içerik derken siteleri komple silip sayfa ismi aynı kalarak yazı gibi bir paylaşım mı, umarım geçicidir tekrar eski yerini alır.
    Yardım ve bilgileriniz için teşekkür ederim.

4. cryptosam

O sayfada link kalmasın derdini 300 kelimelik yazı ile link vermeden anlat derim.

5. ekremars

Tamam hocam, o sayfayı yarın düzenleyeceğim link olmadan yazı ile değiştireceğim.

6. cryptosam

Ne bekliosun yarını sil at 3 cümle. Yarın 200-300 kelime yazarsın birşeyler :D Ne kadar durdu o kadar zarar bence o sayfa.

Son düzenleme: 17 Mart 2015
  7. lookout

lookout Kayıtlı Kullanıcı

bende 5. sırada

8. ekremars

:) Hocam sayfa ismini ve link de oynama yapmadan bir şeyler yazmaya çalıştım 300 kelimeyi geçecek şekilde sonra sadece o sayfayı Google gibi getir yaptım. Biraz faydası olur umarım.

9. ekremars

Google Türkçe adresten ve İstanbul lokasyonundaydı site ilk sıradaydı site isminin kelimesinde siz acaba farklı bir lokasyondamı baktınız hocam.

10. lookout

lookout Kayıtlı Kullanıcı

Ben Antalya'dan bakıyorum

11. ekremars

site içerisinde bir değişiklik yapmadım ama 1-2 ay önce link reddetme işlemi yapmıştım blog yorum backlinkleri vardı o linklerin silinmesinden kaynaklı olabilirmi diye düşünüyorum.

12. ekremars

tekrar mı link alsam yoksa reddedilen linkler arasından reddilenleri dosyadan silsem siteye olumlu etki eder mi acaba

13. ekremars

başka bir işlem yapılmadı link silme işlemi yapıldı silinen linkleri tekrar gözden geçireyim iyi olanları en azından geri alayım daha çok farklı hatalar açmak istemiyorum.

Bu Sayfayı Paylaş