1. Sayfadaki Film Sitelerinde Gördüğüm Taktik

'Soru Cevap' forumunda Madebodom tarafından 12 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Madebodom

Madebodom Kayıtlı Kullanıcı

Merhaba arkadaslar, bir şey gözüme takıldı ve paylaşmak istedim. 1. Sayfadaki film sitelerine bakacak olursanız genelinde film title ları şu şekilde oluyor;
    1 siteyi örnek veriyorum;
    Yenilmezler Türkçe Dublaj izle
    Yenilmezler Tek Parça izle
    Yenilmezler Full HD izle
    Yenilmezler Online izle

Bu durum sizin de dikkatinizi çekti mi ?
    Bu bir taktik midir ?

2. okursan

okursan Kayıtlı Kullanıcı

En çok aranan son eklerle başlık oluşturmuşlar

3. sehriatlantis

sehriatlantis Kayıtlı Kullanıcı

evet en çok aranan kelimeleri kullanmışlar.

4. serdar41

serdar41 Kayıtlı Kullanıcı

Film sitem yok ama şu mantık bence daha güzel; belli bir araması olan, kişinin aradığı kelimelerden oluşan ve aradığını bulduğu, rekabeti düşük ve orta seviye olan odaklı ve optimize kelimeler hit getirme potansiyeli yüksektir.

lookout bunu beğendi.
  5. lookout

lookout Kayıtlı Kullanıcı

Aynen öyle.

Nokta atışı yapmışsınız. Biz genelde yeni bir sektöre girdiğimizde aynı taktiği uyguluyoruz.

Örneğin yemek tarifleri sitemize pilav yapımını anlatan bir içerik gireceksek, ve bu sektörde marka olmak gibi bir derdimiz yoksa sadece para kazanmaya yönelikse çalışmalarımız, konu başlıklarını aşağıdaki yolu izleyerek seçiyoruz.

Keyword Planner'a giriyoruz ve pilav yapımıyla ilgili birkaç arama deniyoruz.

Yukarıdaki aramaların en düşüğü veya ortadakini seçebilirsiniz. Direk pilav tarifi yazarsanız sıralamaya girmeniz ve hit almanız çok zordur. Pilav nasıl yapılır başlığını seçmeniz sizin için daha iyi olur. Hit alma imkanınız daha yüksek olur.

Diğer bir örnek olarak şunu verebiliriz;

Kredi başvurusunu anlatan bir içerik giriyorsunuz diyelim, ya genel ya da bir banka seçtiniz. Arama sayısı görünmüyor ama "garanti bankası kredi başvurusu nasıl yapılır" kelimesi de yeterince aranıyor. O kelimeyi seçmeniz hit alma şansınızı arttırır.

Unutmadan; Keyword Planner aracını sadece fikir almak için kullanın, verilerine güvenmeyin.

imp, Karrizima ve serdar41 bunu beğendi.
  6. imp

imp Kayıtlı Kullanıcı

Anlatım çok güzel olmuş, teşekkürler deneyeceğim

7. ozgr

ozgr Kayıtlı Kullanıcı

ne taktiği arkadaşım taktik falan yok :) çoğu site böyle yapıyor zaten en çok aranan neyse ona göre düzenliyorlar
    yukarıdaki arkadaşın dediği gibi keyword planner kullanın ve her zaman farklı olun tabi bunun için özgün tasarımda gerekiyor
    tecrübelerime göre bu şekilde her zaman hitlerim yükseldi diğer şekilde ise yerimde sayıp durdum anca hacklinkle birşey oluyor
    direk titleyi film izle tek part izle diye doldurunca sürüden farkın kalmaz ve doğal olarak yüksek rekabetin içinde kendini dipte bulursun.

Bu Sayfayı Paylaş