8 yıldır site kodluyorum 1 tane sitem yok ?

'Lak Lak' forumunda Muzo tarafından 12 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. Muzo

  Muzo Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba Arkadaşlar,

  Aranızda benim gibi yazılımcı olup sitesi olmayan var mı ? Biraz tuhaf hissediyorum bazen kendimi :) Sorun nedir çözmedim henüz
   
 2. Mosko

  Mosko Kayıtlı Kullanıcı

  tek sorunu zamandır belki. Elinizdeki işlerle uğraşmaktan kendinize zaman ayıramıyorsunuzdur. Bizim türklerin sağlam bir projesi yok örneğin bir google bir facebook bir twitter yok ama kodlarla dans eden onlarca coder tanıdım bu yaşıma kadar. Ama ben şunu tavsiye ederim eğer bu konuda bilginiz çok üst düzeyde ise bir proje oluşturup o projeyi hayata geçirmenizdir ilerde belki tutar torunlarınıza kadar giden bir emanet bırakırsınız neden olmasın :)
   
 3. Muzo

  Muzo Kayıtlı Kullanıcı

  bilgim yeterince var web sitesi hazırlama konusunda. Fakat uçuk kaçık bir proje yok. 7 yıl öncede bir arkadaşım bana diyordu aç site kendin kazan fakat heralde hazır paraya daha çok yatın oldugumuzdan dolayı olabilir. Kafamda bir proje var fakat yine hedeflediğim kelimelerde siteler sağlam biraz. Turizm ile alakalı bir proje. Bakalım sonumuz ne olacak :)
   
 4. Mosko

  Mosko Kayıtlı Kullanıcı

  Ben şahsen şöyle düşünüyorum belki yanılıyor olabilirim ve bu düşüncem direk sizin şahsınıza yönelik değil yanlış anlamayın tanıdığım coderler arasında bir izlenimim oldu dediğim gibi kodlarla oyun oynıyan, müthiş şeyler çıkartan adam gidiyor 30-50 tl bot konularından iş alıyor. Bu şekilde 2k, 3k kazanıyordur belki buna birşey diyemem ama ben bu yazılımcıların hep daha iyisini yapabileceğine inanıyorum ve bu bağlamda kaliteli projeler üretip kendi projelerine zaman ayırıp onu geliştirmelerini bekliyorum. Yine ekstra işler alırsınız ancak birde kendi projenizin olması bence daha sağlıklı
   
 5. Muzo

  Muzo Kayıtlı Kullanıcı

  Deddiğin gibi birşeyden sonra sıkıyor insanı hele bot olayı. Ben genelde bot yapmıyorum :) en son bir siteye 10 tane bot hazırladım uçuş bilgilerini çekiyor için onun dışındada yapmıyorum. Bakalım hevesimi yitimezsem başlayacam sağlam adımlar ile.
   
 6. RemziKurcan

  RemziKurcan Kayıtlı Kullanıcı

  Bende 6 yıldır web sektöründeyim 3 yıldır kodluyorum o kadar site yaptım ama kendime tutacağını düşündüğüm zaman harcamaya değecek proje yok
   
 7. okursan

  okursan Kayıtlı Kullanıcı

  Benim zaman zaman açıp kapattığım sitelerim oldu. Bir kısmından güzel gelirler de elde ettim ancak çeşitli sebeplerle zaman içinde kapandılar. Şu anda da kendi sitem yok :) Bir tane nişanlımın sitesi var, destek veriyorum o kadar :D
   
 8. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam aynısını bende yapıyorum ama siteye ayıracak vaktim yok :)
   
 9. wincih

  wincih Kayıtlı Kullanıcı

  Yazılım sektöründe 10 yıla yakın çalıştım, o dönemde ne bir sitem oldu nede bir kendime ait kod parçam. Terzi kendi söküğünü dikemezmiş diye bir laf var tam o hesap.

  :)
   
 10. Mutluhan

  Mutluhan Kayıtlı Kullanıcı

  Siten mi var derdin var :) Kodlamaya devam.
   
 11. elegan

  elegan Kayıtlı Kullanıcı

  behh keşke bende kodlama bilsemde ayak işleri ile uğraşmasam
   
  inceleco bunu beğendi.
 12. Muzo

  Muzo Kayıtlı Kullanıcı

  Dertsiz bir iş yok ki. Bizide her an arıyorlar. Kendi siten olunca durum farklı oluyor. Adam arıyor gece 11'de siteden mail gelmiyor yada açılmıyor vs... birde server yönetimini aldın mı vay haline.
  Bilgisayar ile kavga eder olduk o derece.
   
  Mutluhan bunu beğendi.
 13. ozgr

  ozgr Kayıtlı Kullanıcı

  kendime yazılımcı diyemem az biraz yazıyoruz ama 10 yıldır net sektöründeyim benim bile site diyebileceğim bi tane sitem yok.
  odaklanma ve çalışma problemim var çalışsam hedefler koysam neler başaracağımı biliyorum ama olmuyor..
   
 14. sifahocasi

  sifahocasi Kayıtlı Kullanıcı

  Turizm sektörünün neresiyle alakalı bir projen vardı, biraz açabilirsen bu konuda ki net fikrimi söyleyebilirim. Meslekte 10 yılım var. Turizm İşletme mezunuyum ayrıca.
   
 15. Ramiz TAYFUR

  Ramiz TAYFUR Kayıtlı Kullanıcı

  Terzi kendi söküğünü dikemezmiş sözünü bir kez daha benimsedim :D
   
 16. kubilay029

  kubilay029 Kayıtlı Kullanıcı

  Bu işe ilk başladığında site kursaydın şimdi en iyi markalardan birisiydin belki de hocam :)
   
 17. oki

  oki Kayıtlı Kullanıcı

  Tüm siteyi tek başına çevirmeye kalkarsan çok vakit ve emek istiyor. Bu yüzden yazılımcıların kendi web projelerine girmemelerini anlıyorum. Fakat sizin elinizde altyapıyı kuracak imkan var, başka arkadaşların da içerik girecek ve SEO ile uğraşacak vakti varken işbirliği yapmak lazım.

  Günümüzde tek başına web işi yapmak zor. Her alanda güçlü rakipler var, bu yüzden zengin ve kaliteli içerik yaratmak, SEO için de daha fazla vakit ayırmak gerekiyor. Bence Seocry doğru partnerler bulmamıza yardımcı olabilir.

  Mesela bende irili ufaklı güzel projeler var, projeleri iyi yerlere getirecek teorik bilgi de var; fakat yazılım ve yeterli boş vakit yok. Bu yüzden yıllardır benim planladığım projeleri elalemin nasıl başarıyla hayata geçirdiğini görüp hayıflanırım. Bir yazılımcı, bir de içerik sağlayıcı / moderatör partner edinebilirsem üç kişiye ekmek kazandıracak web projelerine girebiliriz.
   
  okursan bunu beğendi.
 18. Muzo

  Muzo Kayıtlı Kullanıcı


  Yorumun için teşekkürler, fakat ortak olarak bir proje yapmayı düşünmüyorum.

  Ayrıca dediginiz gibi yazılımcı arkadaşlara bir çok teklif geliyor yok böyle proje var yok şöyle beraber yapalım gibisinden :)
   
 19. smnkz

  smnkz Kayıtlı Kullanıcı

  3-4 yıldır sürekli site açıp kapatıyorum. Site kodlaması hakkında hiç bir bilgim yok :D
   
 20. caneralcilioglu

  caneralcilioglu Kayıtlı Kullanıcı

  Gerçekten çok can sıkan bir durum sıfırdan kodladığım 50nin üzerinde kurumsal web sayfası ve bi o kadarda e ticaret ve blog işlerinden sonra insanın kendi ismini taşıyan domainde server error görmesi, işte projeyi yapacağım diye alıp sürekli hiç başlamadan çöpe giden domainler insana sıfır araba alıp binmeye fırsat bulamayan memur emeklisi gibi hissettiriyor. :)
   

Bu Sayfayı Paylaş