%95 Tekillikte Spin İngilizce Makale Almak (Copyscape Resimli)

'Keşfim Var' forumunda mtasdemir tarafından 2 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. mtasdemir

  mtasdemir Kayıtlı Kullanıcı

  Eğer ingilizce niche siteler konusunda çalışıyorsanız, bu konu size iyi bir referans kaynağı olacaktır. Öncelikle örnek bir makaleden copyscape geçişi göstermek isterim... Hali hazırda aynı konuya ilgili çok sayıda makale hazırlamak mı? Dakikalar içerisinde mi? :)

  Yeterli istek oranına ulaştım diye düşünüyorum. Şahsımın uyguladığı taktiği normalde e-kitap yapıp satmayı da düşündüm ancak bu konudaki çalışmamın özetini hayrına paylaşmamın pek çok kişiye referans kaynağı olacağını gördüm. Belki de bu insanlar daha sonra bana çok çok teşekkür edeceklerdir. Özellikle adsense konusunda veya farklı satış ortaklıkları konusunda yabancı çalışmalar çok değerli. Doğru niche kategoriyi ve micro niche kelimeyi bulduğunuzda, ipin ucunu bulmuş oluyorsunuz.

  Cryptosam arkadaşım, kendi çalışmalarını belirli bir oranda paylaşıyor. Aslında herkesin paylaşması lazım. Bazı bilgiler özeldir kabul ediyorum ama bu konuda Türk arkadaşlarımızın daha yeterli bir bilgi sistemine sahip olması isterim. Zaten yabancılar parayı gırla götürüyorlar .)

  Lafı fazla uzatmayayım ve sizleri yöntem ile tanıştırayım. Aslında bu yöntemi bulmak benim için zor oldu ama iyi oldu.

  1- Niche Belirleme

  Yabancı niche belirlemek en önemli unsurdur. Çünkü ipin ucu burası. Yanlış niche çok zorluk demektir ve emek israfı demektir. Niche belirlerken öncelikle Google Trends te (genelde ingilizce de ABD tercih edilir) belirlenen ülkede son 30 günde hangi kategoride hangi konunun trend olduğuna bakın. Daha sonra Keyword Tool a gelin ve anahtar kelime araştırmanızı yapın. 10.000 üzerinde aranma CPC en az 4 veya 5 Lira olan ve rekabeti düşük olan kelimeler idealdir. Anahtar kelimeyi seçtikten sonra (anahtar kelime domainimiz olacak) bunun sonunu guide (rehber) gibi kelimeler ile tamamlayın. Bu niche sitenizin o konuda Exact Match Domain in doğru referans kaynağı olacağını gösterecektir.

  Yani kısaca anahtarkelimeguide.com gibi bir domain alacaksınız (guide farklı varyasyonlarda olabilir, review falan işte)

  Sistem, Host, Cart Curt

  Wordpress eklentiler falan o konuya girmicem. Zaten araştırırsanız neyi nasıl kuracağınız bellidir. Detaya girmeyeceğim.

  İçerik Ekleme Olayları

  Konumun ana başlığı burası
  Ben içeriği ayarlarken kendim için Wicked Article Creator programını aldım. Program kendini çok geliştirmiş. Kendine ait özel makale veritabanı var pek çok konuda. Tabi verdiği makaleleri o şekilde eklemeyeceğiz. Sizde hemen özel fiyatta Premium versiyonu 75 dolar olan programı alın (Gücü yetenler)

  Normalde bu program standart makaleleri çekip spinliyor ancak bu benim ikinci tercihim. Ben ilgili programın veritabanının verdiği makaleleri kullanıyorum. Neredeyse %95-98 oranında tekil içerik veriyor. Copyscape kontrollerimde bazen 2-3, tek tük kelime benzerli yazılar çıkıyor ama onları da saymayın. Resimde gördüğünüz gibi yayınladığım bir makalenin kopyası yok. Program size spun makale veriyor ve o makalelerden 10larca makale generate edebiliyorsunuz.

  [​IMG]

  Benim için makale yayınlamada Onpage Seo faktörü önemli. Bunun için H2 h3 tagleri bold vs dikkat ediyorum. Konu ile alakalı Heading olabilecek kelime gruplarını burada paylaştığım programdan buluyorum veya Scrapebox programımı kullanıyorum. 450 kelimelik yazıya 2 adet heading yetiyor.

  Yazı resimleri için WP Inject eklentisini kullanıyorum. Flickr ve Pixabay den resm buuluyr ve bunu öne çıkan görsel yapabiliyorsunuz. Ayrıca yazı içine resim ekleyebiliyorsunuz.

  Kısacası
  Bazı parçaları birleştirerek yabancı niche site işine İngilizce bilmeden girebilirsiniz. PLR makaleleri harmanlayıp yüksek tekillikte yeni yazıları ilgili niche domainlerine belirttiğim mantıkta aktarmak mümkün. Genelde Google a değil, ziyaretçiye hitap derler ama kimin umrunda. Zaten sistemden aldığım sonuçlar bildiğim İngilizceye göre gayet iyi bilgi veriyor. Saçma sapan şeyler yok.

  Daha da Kısacası
  SELECT YOUR PATH THE BEST PATH IS KNOWLEDGE

  Hoşçakalın :)

  30 gün sonunda Google Analytics sonucu

  [​IMG]

  30 Gün Sonunda Özel Spin Çalışma ile Yapılan Sitenin Alexa Değeri

  [​IMG]

  Not : Gereksiz, herkes biliyo bunu diye yorumlar yapmayın lütfen. Emeğe saygı. Bilen varsa da hoşgörülü olsun. Paylaşana mani olmasın

  [​IMG]

  Not 2: Wicked Article Creator Programının Nasıl Kullanılacağına Dair Detaylı Bilgi Alabilirsiniz
   
  Son düzenleme: 25 Aralık 2014
 2. yavuz1940

  yavuz1940 Kayıtlı Kullanıcı

  konuyla ilgili paylaşımda bulunabilirsen çok sevinirim hocam ben de yabancı sitelerle ilgileniyorum.
   
 3. okursan

  okursan Kayıtlı Kullanıcı

  Fazla bilgiden zarar gelmez. Bilgi güçtür :)
   
 4. ideaman

  ideaman Kayıtlı Kullanıcı

  bekliyoruz :)
   
 5. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Beklemedeyiz :D
   
 6. oalatumur

  oalatumur Kayıtlı Kullanıcı

  beklıyoruz dostum :)
   
 7. smnkz

  smnkz Kayıtlı Kullanıcı

  Biz de yerimizi alalım. Merakla bekliyoruz :)
   
 8. mtasdemir

  mtasdemir Kayıtlı Kullanıcı

  Paylaşım yapılmıştır
   
  smnkz bunu beğendi.
 9. smnkz

  smnkz Kayıtlı Kullanıcı

  Teşekkür ederim. Domain seçimi ve site kurulum aşamasında da buradan destek verirseniz çok güzel olur kanısındayım. :)
   
 10. okursan

  okursan Kayıtlı Kullanıcı

  Örnek birkaç spinli cümle görebilir miyiz? Anlamlı cümle oluşturma gücü de iyiyse kullanılabilir bence.
   
 11. monolog

  monolog Kayıtlı Kullanıcı

  Şu sistemi otomatiğe bağlayarak binlerce dolar kazanan insanlar var. Adamlar bir kez kuruyor sistem otomatik içerik çekerek spinliyor, seo ayarlarını yapıyor ve yayımlıyor. Açabildikleri kadar site açıyorlar sonra gelsin paralar.
   
 12. selimania

  selimania Kayıtlı Kullanıcı

  bu programı bilmiyordum başkaları ile karşılamıştım. Sence diğerlerinden iyi mi bu ?
   
 13. Heisenberg

  Heisenberg Kayıtlı Kullanıcı

  tüm makaleyi okudum hocam hoşuma gitti mantıklı geldi bugün bi kelime seçip domain alıp deneme yapacağım sonuçları yazarım, ama paylaştığınız program açılmıyor silinmiş
   
 14. mtasdemir

  mtasdemir Kayıtlı Kullanıcı

  Bağlantı linki koydum ilgili yazıda
   
 15. grafen

  grafen Kayıtlı Kullanıcı

  Parayı bulduğumda deneyeceğim sağolasın
   
 16. Heisenberg

  Heisenberg Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam Heading olabilecek kelime gruplarını bulduğunuz programdan bahsetmiştim r10 linki koymuşsunuz ama açılmıyor r10 şuan
   
 17. SiyahGiyen

  SiyahGiyen Moderatör

  Son zamanlarda çok arttı bu ingilizce konuları. (Sizin için söylemiyorum) Ben bir kesimin bundan sadece gelir elde etmek için bu kadar gündeme getirdiğini düşünüyorum (Site içi Optimizasyon, Makale yazımı, Adsense gelirli site satışı vs). Çünkü anlatılanlara göre her şey o kadar basit ki bir anda oluveriyor sen sadece makale giriyorsun. Bu kadar kolay değil.

  Yabancı sektörün artısı çok fazladır.
  1. Google.Com'a başlı değilsin. Bing ve yahoo çok fazla kullanılıyor. Mesela amerikada bing.com'un payı %18 civarında. Bu azımsanacak bir şey değiş yaklaşık 5 milyar aramaya denk geliyor.
  2. Kullanılabilecek sosyal medya kaynağı çok fazla. Sadece facebook ve twitter paylaşımları ile yetinmeyeceksiniz. Sektörünüze göre reddit ve pintesert sizin için yegane hit kaynağı bile olabilir. Bunun yanı sıra sıra tumblr, pinterest ile bir çok kelimede sıralamaya anahtar kelime görebilirsiniz.
  3. Tık başı ücreti söylemeye gerek yok. 4-5 katı çok rahat geliyor.
  4. Hit oranı Türkçeye göre çok fazla çünkü ingilizce bilen sayısı doğal olarak çok fazla.
  Fakat yukarıda da belirttiğim gibi sürekli konularda görüyorum. Bir domain alıp bende başlayacağım falan gibi cümlelere ithafen yazıyorum. Eğer buna zaman ayıramayacaksanız, kendinize bir yol haritası çizmeden al domaini, kur wordpressi oldu bitti değil. Türkçeden çok daha zor.
   
 18. SiyahGiyen

  SiyahGiyen Moderatör

  Spin için ise the best spinner de kullanabilirsiniz. %95e kadar özgünlüğü yakalayabiliyorsunuz. Fiyatı da yıllık 47 dolar. Eklenti şeklinde kullanılabilenler de var. Her türlüsünü piyasada bulabilirsiniz.
   
 19. grafen

  grafen Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam söylediklerinizi dikkate alarak site açacağım bilgilendirme için teşekkürler
   
  Son düzenleme: 3 Aralık 2014
  SiyahGiyen bunu beğendi.
 20. selimania

  selimania Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam wickedarticlecreator. Net var birde Com mu doğru olan net mi anlayamadım programda hangisine link veriyor
   

Bu Sayfayı Paylaş