Acil fikirlerinize ihtiyacım var

'Soru Cevap' forumunda Mosko tarafından 15 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Mosko

Mosko Kayıtlı Kullanıcı

Merhabalar ;

Sitem ile ilgili bir kişi dava sürecine girecek gibi görünüyor bu konuda devletin bana ulaşamaması adına önerilerinize ihtiyacım var. Hosting firmasını bulamasın diye cloudflare.com yönlendirdim dnsleri. Whois gizledim ki sallama bilgiler vardı en başından beri. Bunlar dışında bana ulaşabilecekleri hangi kanallar var ?

2. Tyler

Tyler Kayıtlı Kullanıcı

Devletin sana ulaşamaması gibi bi durum söz konusu değil malesef.

3. Mosko

Mosko Kayıtlı Kullanıcı

yollarını sayarmısınız ? hangi kaynaktan bana ulaşabilir mesala ?

4. Tyler

Tyler Kayıtlı Kullanıcı

Site içeriğine göre değişir. İçeriğin ne üzerine ?

5. Mosko

Mosko Kayıtlı Kullanıcı

imzadaki site hocam.

6. Mosko

Mosko Kayıtlı Kullanıcı

yokmu bir yorumu olan ?

7. Ahmetbrkt

Ahmetbrkt Kayıtlı Kullanıcı

siteyi sat alanın üstüne kalsın

8. gonzales1

gonzales1 Kayıtlı Kullanıcı

Baştan Düşünerek Gidelim Paranoya Yapalım
    Whois gizli diyorsun register firmasına sorsa hemen öğrenebilir.
    Barınan Hosting Firmasında Genelde muhatap bulurlar ama isim olarak seni bulamazlar sonuçta
    blogger gibi bir google servisi olsa farklı olurdu o zaman biraz daha fazla saklanabilirdin.

Ama Bu Kadar şey yapacak ne yapmış olabilirsin ki ?

o kadar xxx siteler var devler sahipleriyle uğraşmıyor direkt domaini yasaklıyor.

9. okursan

okursan Kayıtlı Kullanıcı

niye dava sürecine girildiği de önemli.

10. trooper

trooper Kayıtlı Kullanıcı

cf arkaasına ipleri almak yeterli çözüm değil ki bypass etmek 3 sn heleki senin site için o kadar bile yok. Olay senaryosunu yazıyorum suç duyrusunda bulunur savcı dosyayı emniyet siber suçlara sevk eder siber suçlar sitenin ip adresini belirler sonrasında yer sağlayıcıya yani hosting hizmeti aldığınız firma belirlenir sonra firmaya ulaşılır bilgileriniz istenir firmadaki bilgileriniz sallamasyon da olsa yollanır ama şöyle bi durum vardır sizin ödeme dekontlarınızla birlikte kimlik bilgileriniz istenir.Yani ödeme yapanın bilgileri istenir ordan ulaşım sağlanır.bu kadar uzun yazdım telif nedeniyle bi dava söz konusu olduğu için (sitenizde marez içerik olduğundan dolayı).Aslında burda davanın şekli de önemlidir sadece söz konusu bir içerikden dolayı dava açılırsa muhtemelen savcı uğraşmaz sitenize tib engeli koyar kapar dosyayı iyi çalışmalar

Bu Sayfayı Paylaş