Adsenseden Kazanmak İçin Hangi Sektör?

'Soru Cevap' forumunda furkaan34 tarafından 13 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. furkaan34

  furkaan34 Kayıtlı Kullanıcı

  Adsenseden kazanmak için hangi sektöre girmeliyim? Açmak istediğim siteyi asla türkçe düşünmüyorum. Gerçekten emek verip içerik ekleyip kazanabiliceğim bir sektör önebilir misiniz?
   
 2. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Son dönemlerde gözlemlediğim kadarı ile Kadın (Moda, Kadın Sağlığı, Yemek Tarifleri vb.), Flash Oyun, Haber Siteleri, SEO içerikli siteler çok ciddi anlamda getiri sağlıyor. Moda sektörü rekabeti çok sağlam olan bir sektör. Flash oyun sektörünü değerlendirebilirsiniz.
   
 3. furkaan34

  furkaan34 Kayıtlı Kullanıcı

  Elimde zaten 2 yıllık bir flash oyun sitesi var /türkçe ingilizceye çevirsem olur mu?
   
 4. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  İngilizce sitelerin gelirleri Türkçe sitelere nazaran çok daha fazla olacaktır. Eğer imkanınız var ise yapmanızda yarar var. Ancak yeni projeler yapmayı düşünüyorsanız İngilizce ve özgün içerikli sitelerden ciddi gelirler elde edebilirsiniz kanısındayım.
   
 5. Semih

  Semih Kayıtlı Kullanıcı

  Fazla emek veremem açar bırakırım derseniz bakir bir niche bulup site açabilirsiniz. Ama emek vereceğim günlük içerik gireceğim derseniz genel blog açın. Her gün en çok aranma potansiyeli olan konularla ilgili yazılar girip adsense den iyi para kazanabilirsiniz. Bende bunu yapıyorum. Hem bugün en çok aranabilecek konuları hem de orta vadede aranması muhtemel konuları bulup özgün içerik giriyorum.
   
 6. tont10

  tont10 Kayıtlı Kullanıcı

  hocam bu konuda aklimda cok sorular var. bu sekilde guncel konularda icerikler paylasilan bir blog icin kendiniz icerik girmeye yetisebiliyormusunuz yoksa konulari arastirip yazdiriyormusunuz. birde seo adina neler yapilabilir varmi tavsiyleriniz.
   
 7. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Bu gibi konularda makaleci olmamın yararlarını şahsen çok fazla görüyorum. Yani kendi sitelerime bizzat içerik sağplıyorum. Az ama öz sağlıyorum. Bu nasıl oluyor? Günde maksimum 3 yazı ve en az 400 kelime, özgün resimler ile süslenmiş içerikler. İndex aldığında en kötü ihtimal ile 2.sayfadan giriyor aranmasında
   
  tont10 bunu beğendi.
 8. Semih

  Semih Kayıtlı Kullanıcı

  Çoğu makaleyi ben yazıyorum. Forumlarda satın aldıklarımda oluyor. Ama hiç birisi kendi yazdıklarım gibi olmuyor. Makalelere yetişebiliyor musun demişsiniz; günde 3-5 yazı yazıyorum 300+ kelime, bu da zor olmuyor. Twitter TT, Haber sitelerinin çok okunanları, takip ettiğim benimle aynı şekilde çalışan blogları takip edip bugün yada ilerki günlerde ne çok okunur tahmin yürütüp ona göre yazıyorum.

  Seo olarak yazının içerisinde aranması muhtemel bir kaç keyword geçiriyorum. Bunlardan birini strong bazen bir tane de italik yapıyorum, etiket olarak ekliyorum. Sonra bunları face sayfası, twitter sayfasında yayınlayıp çöpe dönmemiş imleme sitelerinde imliyorum.
   
  tont10 bunu beğendi.
 9. Mutluhan

  Mutluhan Kayıtlı Kullanıcı

  İngilizce çok kazandırıyor diye hemen ümitlenmemek gerek. Türkçeye göre daha zor.
   
 10. Heisenberg

  Heisenberg Kayıtlı Kullanıcı

  sağlık sektörü iyidir sağlam kelimeler bulup çalışırsan tık başı çok yüksek rakamlar gördüm.
   
 11. Batur

  Batur Kayıtlı Kullanıcı

 12. monolog

  monolog Kayıtlı Kullanıcı

  Türkçe yazacaksan adam gibi kazandıracak niche kelimeler bulup çalış derim. Yok niche yapmam diyorsan aç genel blog daya herşeyi dizilerin son bölüm fragmanları, tv programları, haberleri, sınavlar aklına ne geliyorsa.
   
 13. tont10

  tont10 Kayıtlı Kullanıcı

  bu sekilde her konuda icerik barindiran sitelerde rekabet son zamanlarda artmaya basladi. guncel konulari herkes takip ediyor ve bir icerik girdigimde ayni icerigi 3-5 site daha paylasiyor ve cogu icerikte bu birinci sayfayi dolduracak kadar site sayisina bile ulasabiliyor. seo konusunda zorlaniyorum bu tur genel siteler icin
   

Bu Sayfayı Paylaş