Ahrefs derecesi ve diğer puanlamalar

'Soru Cevap' forumunda agolhon tarafından 8 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. agolhon

  agolhon Kayıtlı Kullanıcı

  Arkadaşlar merhaba bu ahrefs puanı ve diğerleri neye göre daha iyi bir konuma geliyor rakibimiz de ne link var ne başka birşey ahrefs derecesi 30k bizimkinde kaliteli backlinkler özgün içerikler (kurumsal site) ve okuduğum yapılması gereken herşey var ancak 15m üstünde gözüküyor yardımcı olabilecek varmı.
   
 2. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba.

  Linkler ahrefste veya diğer seo araçlarında kolaylıkla kapanabiliyor. (Teknik sunucu tabanlı bilgi gereklidir. Net kapama htaccessle, robots.txt ile olmaz). Kısaca adam bir ağ kurup 100 siteden link almıştır ama webmaster tools hariç dışarıda bunları göremeyebilirsiniz.

  Ben kısaca yok moz, yok ahrefs puanı şudur budur şeylere pek bakmıyorum. Link alımında da bakmıyorum site analizinde de. Manuel olarak ahrefsten analizi yapıp nedir ne değildir bakmaya, çözmeye çalışıyorum. Onlar bence size sadece fikir verebilir. Net olarak 30 olan 25 olandan tüm kelimelerde önde olacak diye bir şey yok. Ahrefs dediğiniz ayrı, google dediğiniz ayrı. Arama sonuçlarında tek kriterde backlink değil. Siz milyon link alırsınız adam 1 edu vs çok değerli link alır ahrefste değeri iyi olmaz ama tüm her yerde sizden önde olabilir.
   

Bu Sayfayı Paylaş