Alexa sıralama kayıpları

'Vaka Analizleri' forumunda AlfaOis tarafından 19 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. AlfaOis

AlfaOis Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşlar hepinize merhaba, 1-2 forumda arkadaşların konularını görmekteyim, alexa sıralamalarından kaybolduklarına dair, kontrol ettim dedikleri gibi kaybolmalar mevcut, alexasayı önemseyen birisi değilim, normal olarak düşmesi sıralamada yer alması benim için yeterli, bu yüzden alexa gruplarını filan gereksiz görmekteyim, tabi satış vs. yapılıyorsa link, tanıtım vb. görünüm ve pazarlama için bir kriter olabilmekte.

Yine de şüphelendiğim konu, alexa grupları vb. yapay hitler ve gezinmeler ile manüpile çalışması yapan arkadaşların ağırlıkta olduğu ve kaybolduğu bir olay.

Sitelerinizi kontrol edip yapay hit yada alexa grubu gibi çalışma yapıp yapmadığınızı yazarsanız bir sonuca varabiliriz.

2. cagkansezgin

cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

Benim moda sitem de Alexa TÜRKİYE sıralamasından kaybolmuş durumda. Global mevcut ancak Türkiye yok. Ancak sitem Alexa grubunda da değil.

3. smnkz

smnkz Kayıtlı Kullanıcı

Alexa grubundayım ülke sıralaması kaybolmuş durumda.

4. baygenc

baygenc Kayıtlı Kullanıcı

seocry ' ın da tr de sıralama gitmiş alexa grubun da olan sitem de tr sıralamasında yok

5. cagkansezgin

cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

Birçok site öyle gezinti yaptım birkaç siteyi. Patlamış TR ALEXA

6. elegan

elegan Kayıtlı Kullanıcı

genel sorun var her forumda böyle konular açıldı..

7. smnkz

smnkz Kayıtlı Kullanıcı

İnşallah öyledir. Öyle ise düzelir galiba bir kaç güne öyle bir şey okumuştum bir yerde.

8. smnkz

smnkz Kayıtlı Kullanıcı

Seocryında şu anda ülke sıralaması kayıp görünüyor bende.

9. elegan

elegan Kayıtlı Kullanıcı

diyorumya güncelleme var

10. Ramiz TAYFUR

Ramiz TAYFUR Kayıtlı Kullanıcı

Sıralamalar ve sorunlar bireysel değil. Yani benim siteye böyle olmuş gibi düşünmeyin. Sitenin aktif kullanımına ve indexine bağlı olarak değerleri kaybolmayanlar da düşüş yaşanmakta. Aktif olarak içerik girmeyenlerinde TR sıralamaları silinmiş durumda. Şahsi görüşüm yeniden değerlendirmeye alarak sıralamaları belirleyecekleri.

Bu Sayfayı Paylaş