Alt Sitelerin Ana Siteye Yönlendirilmesi

'Soru Cevap' forumunda Cank tarafından 16 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Cank

  Cank Kayıtlı Kullanıcı

  Merhabalar.

  Bir sektör için bölgesel domainler aldım bazılarını kurdum bazılarını kurmadım. Ama anladım ki alt domainleri tek tek beslemek ve büyütmek çok zor. Bu nedenle bir ana domain belirledim ve iki güçlü domain 301 ile yönlendirdim ve etkisini gördüm. Ancak şimdi elimde 15 tane alt domain var bunların kurulu olanları ve kurulu olmayanları siteye 301 ile yönlendirsem ana sitemde sıkıntı yaşarmıyım.

  Ayrıca şunuda yapmak mantıklı olur mu ? Ana sitenin ilgili alt sayfasına ilgili alt domain yönlendirmek daha mı mantıklı olur ?

  Bu konuda tecrübe ve önerilerinize ihtiyacım var.


  Alt Sitelerin Ana Siteye Yönlendirilmesi
   
 2. Escan Çilingir

  Escan Çilingir Kayıtlı Kullanıcı

  Bugüne kadar edindiğim bilgilere göre ana siteye yönlendirme yaptığınız site boş ise yani her hangibir değere sahip değilse yönlendirme yaptığınız ana siteye de katkısı olmuyor diye biliyorum.
  Bahsettiğiniz 15 alt domaini bir seferde 301 ile yönlendirseniz benim kanaatim sıkıntı yaşayabilirsiniz. Belki zamana yayarak yapılsa daha etkili olabilir. Bir siteye yönlendirme yapılabilecek domain sayısı hakkında bilgim yok. Bu konuyu daha önceden uygulayan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyoruz.
  Son olarak; "Ayrıca şunu da yapmak mantıklı olur mu ? Ana sitenin ilgili alt sayfasına ilgili alt domain yönlendirmek daha mı mantıklı olur ?" sorusuna cevap olarak ben Samet'in yazmış olduğu yazıyı örnek göstermek isterim. Kendisinin yeni açmış olduğu projede kullandığı sitede dediğiniz gibi alt sayfaya alt sayfaya yakın bir siteden yönlendirme yaptığını yazmıştı. Konuya http://www.cryptosam.com/site-acarak-ev-alinir-mi-hadi-adim-adim-deneyelim/ sayfasından 31 Temmuz 2015 başlıklı yazıdan ulaşabilirsiniz.
   

Bu Sayfayı Paylaş