Amazon affiliate (Satış Ortaklığı) ile ilgili?

'Affiliate Marketing' forumunda Mutluhan tarafından 13 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. Mutluhan

  Mutluhan Kayıtlı Kullanıcı

  Şu an 100 hitli bir sitemde toplu olarak 4-5 ürün ekli widget şeklinde. Adsense şu anlık yok az daha hitlensin başvuru yapacağım.

  Amazonu kaldır adsense eklersin diyen var mı?
  Ve ya amazon ile daha iyi kazançlar elde edebilirsin diyen?

  Ürünler web site içeriğiyle aynı içeriktedir. Sadece daha önce kazanç sağlayan arkadaşlardan bilgi almak istedim.
   
  mrtglrcll bunu beğendi.
 2. mtasdemir

  mtasdemir Kayıtlı Kullanıcı

  Amazon %4 veya %5 komisyon falan veriyor. Ancak ürün çeşitliliği çok olduğu çok ürüne ortak olabilirsiniz.
  Genelde review tarzı tanıtımlarda amazon ürün bannerları veya widgetları eklenir. O da aktif sitelerde tutar. Gene de yarı aktif sitelerde de kullanılabilir. ne olur ne olmaz :)
   
  Mutluhan bunu beğendi.
 3. Pentagram

  Pentagram Kayıtlı Kullanıcı

 4. hboz

  hboz Kayıtlı Kullanıcı

  Benimde bir sitemde içerik ile alakalı amazon reklamlarım vardı , satış yaptımmı evet buradan satış oldu ama nadir birkaç satış , adsense ile beraber koyabilirsin aslında siteye neden kaldrmayı düşünüyorsun , adsense elbette daha iyidir genel blog tarzı siteler için, sürümden kazandırır , benim otoblog sitemde
  amazon , clickbank,adsense, ve bir diğer satış ortaklığı reklamlarım vardı, hepsindende birşeyler geldi sonuçta , amazon işi apayrı bir iş olmalıdır bence ,tek ürün odaklı , özgün review ve makaleler olmalı , linkleri koyma şeklin önemli google açsından , iyi bir seo ve backlink çalışması ile amazon size sabit bir gelir kazandıracaktır aylık olarak , birde hazır storeler , amazondan ürün çeken store builder ler in hiçbir yararı olmayaktır, google bunları spam site olarak görür,
   
 5. taminac

  taminac Kayıtlı Kullanıcı

  Kardeş ben dediğini yaptım site spama düştü. Adsense ve amazon birbirine zıt şeylermiş. Ayrıca blogum da kapandı bu yüzden. Blogum pr3 dü.
   

Bu Sayfayı Paylaş