Anti Seo Hakkında

'Soru Cevap' forumunda Fatih Toprak tarafından 8 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

 1. Fatih Toprak

  Fatih Toprak Kayıtlı Kullanıcı

  Herkese selamlar. Forumun haline ve arkaplanındaki sisteme mükemmel bayıldım arkadaşlar. Herşeyin daha seviyeli aslan gibi içerik paylaşımının yapılacağı düzgün insanların yazacağı yanıt alacağı bir forum olmasını temenni ederim.

  Blogu takip ettiğimden, buraya da üye oldum neyse, serenatı geçiyorum :)

  Sanırım 5 6 yıldır oldukça yeri ve çizgisi belli olan bir blog tutuyorum.
  Ancak son 3 4 aydır, sanıyorum ki anti-seodan kaynaklı sayfa önceden gelen hitlere ve kelimelere oranla aynı kelimelerde 30. sıralara geriledi. xyz, w***z sitelere eklenen backlinklerden dolayı olduğunu ifade ettiler, ki öyleymiş sonuç.

  Netcede, durumu kurtarmam için neler önerirsiniz ?

  Ek;
  Tüm içerikler özgün.
  Minimum 1000 kelimelik, h strong yazı içinde açıklama kısımaları ve özgün resimlerle işleniyor.
  İzlemem gereken yol ve yapmam gerekenler nelerdir fikir ve tecrübelerinizi iletirseniz memnun olurum.

  İyi forumlar.
   
 2. ata350

  ata350 Kayıtlı Kullanıcı

  Bu linkleri sanırım biyerlerden geçersiz kıldırabiliyorduk. Google webmaster toolsda olsa gerek. Linklerin sizinle ilgisi olmadığını ve değerlendirmeye alınmasını istemediğinizi tarzı bir yorum yaptırabiliyorsunuz Google'a. Bilgisi olan arkadaşlar daha da yardımcı olacaktır. Geçmiş olsun.
   
  Fatih Toprak bunu beğendi.
 3. Furkan

  Furkan Kayıtlı Kullanıcı

  Öncelikli olarak durumun son günler gerçekleşen güncelleme kaynaklı bir sorun olabileceğini düşündüm ve paravan bloglardan dolayı böyle bir durum yaşadığını varsaydım. Tabi sonradan konuyu okumaya devam edince durum şekillenmeye başladı. Öncelikili olarak blogunuza anti-seo çalışması yapıldığından emin olun. Bunun için backlinklerinizi ve anchor text sonuçlarını inceleyebilirsiniz. Emin olduktan sonra sitenize alakasız bağlantı veren web site sahipleri ile iletişime geçmeniz ve bunlara biraz vakit tanımanız gerekiyor. Bu süreç biraz sancılı olabilir ancak diğer adıma geçmeden bunu yapmanızı şiddetle öneririm. Siteler ile iletişime geçtikten sonra bu olumsuz bağlantıların çoğundan kurtulduğunuz durumda biraz beklemenizi öneririm. Kalan olumsuz backlinkleri algoritma belki de kendiliğinden çözebilir ve sizi eski sıralamanıza alabilir.Ancak durumda hala bir iyileşme görülmezse Google'ın "Bağlantıları Reddetme" hizmetinden yararlanabilirsin. Bu aşamada azami dikkat göstererek haraket etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Emin adımlarla ilerlemezseniz o anki durumunuzdan da kötü bir sonuçla karşılaşabilirsiniz. Google bu konuda da aslında bize fazla söz bırakmamış. Bağlantıları Reddetme Yardım Sayfasından hizmeti nasıl kullanacağınız ve dikkat edilmesi gerek unsurlar hakkında bilgiler verilmiş.
  Sitenize anti-seo yapan kişi büyük ihtimalle sizinle rekabet içerisinde olan bir sitenin sahibidir ve aynı zamanda sizinle uğraştığı gibi sektörünüzdeki kendinden üst sıralamadaki diğer sitelerle de uğraşmıştır. Detaylı bir çalışmayla bu siteleri ayıklayarak anti seo uygulayan kişiyi bulmanız olası. Eğer böyle bir amacınız varsa (ben olsam uğraşırım) gerekli delilleri toplayarak bilişim şubeye şikayetimi de bildirim. Gerçi böyle bir duruma bilişim şube nasıl bir tepki verir onu da bilmiyorum ama en azından biraz korkutabilirsiniz. :) Sancılı bir süreçtek geçiyorsunuz ve uzun süredir emek verilen bir proje var ortada. Bu yüzden bayağı uğraşacağınızı varsayarak kolay gelsin diyorum.
   
  Fatih Toprak bunu beğendi.
 4. Fatih Toprak

  Fatih Toprak Kayıtlı Kullanıcı

  Açıkçası, rekabet içinde ya da kendilerini rakip olarak gördüklerini iddia eden üç beş hadsizin işleri bunlar. Aleni olarak gelip, ben bunu yaptım demedikleri sürece hala kendilerine ait hükümsüzlük var tabi.

  Lakin bir dönem bildiginiz ne kadar xyz site varsa hepsinden aslan gibi backlink almıştım :)

  Şimdi temizleye temizleye reddedile reddedile bu kadarı kaldı diyebilirim. Tabi hal bu şekilde olunca bu uğraşan elemanların siteleri için de sağolsun hatrı sayılır dostlarım da ellerinden geleni yaptılar ama ne olduysa gene bu adamlar üstteler halen daha anlamış değilim durumu
   
 5. Furkan

  Furkan Kayıtlı Kullanıcı

  Bu durumda benimde aklıma gelen pek bir öneri yok doğrusu. :(
   
  Fatih Toprak bunu beğendi.
 6. Seo

  Seo Kayıtlı Kullanıcı

  Webmaster tools'dan herhangi bir bildirim (mesaj) aldınız mı ? Ör; doğal olmayan bağlantılar nedeniyle kısmi spam işlemi uygulanması vs..
   
  Fatih Toprak bunu beğendi.
 7. Fatih Toprak

  Fatih Toprak Kayıtlı Kullanıcı

  Hayır almamıştım.
   
 8. Galeano

  Galeano Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam anti-seo çalıması hakkında hiç bir fikrim yok ama bir detay dikatimi çekti.Minimum 1000 kelimelik yazı hazırladığınızı söylüyorsunuz, peki ziyaretçiler gerçekten bu yazıyı okuyor mu? Hocam bence yazının uzunluğu kaliteye etki etmez, özgün ve ziyaretçiye yararlı olmalı.Bu arada yanlış anlamayın belkide yazılarınızda değindiğiniz konular o kadar uzun yazılmalıdır ziyeretçiye fadası olması için onu bilemem ama eğer google için uzun yazıyorsanız bence kesinlikle hata yapıyorsunuz.
   
  Fatih Toprak bunu beğendi.
 9. Fatih Toprak

  Fatih Toprak Kayıtlı Kullanıcı

  Selamlar. Hayır tabiki, Google'a göre makale yazmıyorum açıkçası. İllakı sıralamada güzel olsun mantıklı sonuçlara yakın dursun diye illaki, h tagleri, b i gibi tagleri dikkate alıyorum bilirsiniz standart şeyler işte,
  hatta imzadaki sitedir, alakalı web sitesi.
   
 10. darkshaman

  darkshaman Kayıtlı Kullanıcı

  blogunuzu bir kaç yıldır takip etmekteyim ve çok şey öğrenmişimdir, umarım sıkıntıları çözerseniz @Fatih Toprak
   
  Fatih Toprak bunu beğendi.
 11. Galeano

  Galeano Kayıtlı Kullanıcı

  Anladım hocam siteniz çok iyi başarınızın devamını ve sorununuzun en kısa sürede çözümünü dilerim.İyi forumlar.
   
  Fatih Toprak bunu beğendi.
 12. Fatih Toprak

  Fatih Toprak Kayıtlı Kullanıcı

  @Alper Kanık çok teşekkürler, takibe devam da, kimseler yorum atmaz oldu bu ara :)

  Teşekkürler hayırlısı bakalım.
   
  darkshaman bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş