Bilişim Sözlüğümüz için Önerilerinizi Bekliyoruz

'Proje Önerileri' forumunda cagkansezgin tarafından 16 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba Arkadaşlar;

  Bilişim sektöründe yeni bilgiler sunmak ve bu anlamda insanların fikir sahibi olabilmesi için hergün güncellediğimiz ve %100 el emeği içeriklerimiz ile desteklediğimiz Bilişim Cafe projemiz içerisinde yeni bir yapılanma hazırladık. Sadece sektörümüze ait olan Bilişim Sözlüğü adı altında bir sistem hazırladık ve bu sistem içerisinde sektörümüz ile alakalı olarak tüm terimleri girmeyi amaç edindik.

  Sizlerden bu sistem ile alakalı olarak önerilerinizi, eklenmesi gereken kelimeler ile ilgili dilerseniz listeleri önemle rica ederiz. Böyle büyük bir ortam içerisinde sizlerin yorumları son derece önemlidir.

  Şimdiden teşekküt ederiz.

  Bilişim Sözlüğü
   
 2. tont10

  tont10 Kayıtlı Kullanıcı

  eklenebilecek cok sey var, simdi biranda aklima gelmesede.. ancak bilgilendirmeler cok hosuma gitti ve bilisimcafe yi de cok begendim. basarilarinizin ve guzel makalelerinizin devamini diliyorum :)
   
  cagkansezgin bunu beğendi.
 3. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Çok daha bilgi içerikli yazılarımız yakın zaman içerisinde sitemizde olacak. Önerilerinizi, de esirgememenizi önemle rica ederiz.
   
 4. apollon

  apollon Kayıtlı Kullanıcı

  Tier 1,tier2, tier 3
  Spun
  Bunlar benim merak ettiklerim :)
   
 5. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Bunlar oyun terimleri olmasın hocam :) Bende bilemedim ne anlama geldiğini bilen varsa bizi ve tüm Türkiye'yi aydınlatsın :)
   
 6. okursan

  okursan Kayıtlı Kullanıcı

  Tier 1,tier2, tier 3 link building yaparken ana siteye uzaklığına göre paravan sitelerin seviyesini gösteriyor.
  Spun da makale özgünleştirmede kullanılan kelime yada kelime gruplarının eş anlamlılarıyla otomatik değiştirilmesi işlemine deniyor.

  Konuya tam hakim değilim ben de ancak bu kadar biliyorum. İngilizce sitelerle uğraşanlar daha detaylı anlatım yapabilirler. @mtasdemir hocama sorabiliriz.
   
  apollon bunu beğendi.
 7. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Spun değil de Spin diye biliyorum ben onun ancak Tier olayı ile alakalı olarak hiç bilgim yok. İnternet üzerinde biraz baktım. Konu World Of War Craft'a kadar uzandı :)
   
 8. okursan

  okursan Kayıtlı Kullanıcı

  spin verb fiil hocam. spun adj sıfat hali. spinlenmiş gibi bir anlamı var.
   
 9. mtasdemir

  mtasdemir Kayıtlı Kullanıcı

  Tier 1 :Katman 1 Anlamına gelir. Off Page Seo Çalışmalarında Article Directory, Web 2.0 ve Social network link inşaalarında ana katman olarak isimlendirilir.
  Tier 2 : Katman 2 Anlamına gelir ve Tier 1'den çıkan backlinklerin otoriterliğini artırmak için kullanılır. Daha çok PDF, Social Bookmark ve (Blog Yorum hariç) diğer link çalışmalarını kapsar bu katman
  Tier 3 : Sadece blog yorum ve indexer çalışmalarını kapsar. Tier 2 den çıkan linkleri otoriter hale getirmek için kullanılır

  Not : Bunların hepsi bilinçli yapılır. Özel dengesi vardır. Dengesiz yapıldığında zararlıdır :) @okursan @cagkansezgin
   
  apollon, cagkansezgin ve okursan bunu beğendi.
 10. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam bu mükemmel bilgiler için çok teşekkür ediyorum öncelikle. İzniniz olursa buy bilgileri bilişim sözlüğümüze eklemek istiyorum. Ancak bu kadar net açıklanabilirdi.
   
  mtasdemir bunu beğendi.
 11. mtasdemir

  mtasdemir Kayıtlı Kullanıcı

  Tabi olur ne demek
   
 12. administrator

  administrator Kayıtlı Kullanıcı

  güzel çalışma olabilir, ancak çok fazla eksik var, bilişim terimi içinde olmazsa olmazlar dahi eksik, mesela root, telnet vs.
  önce bunları ilave etmenizi öneririm , kolaylıklar dilerim
   
 13. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Yorum için teşekkürler. Aklımıza geldikçe mümkün mertebe eklemeye çalışıyor, sizlerden de bu anlamda yardımlarınızı rica ediyoruz
   

Bu Sayfayı Paylaş