Bir Arkadaş Kendini Dünyanın Merkezine Koymuş, Rica Ediyorum Üslubunu Düzelt.

'Kavga & Şikayet Alanı' forumunda cagkansezgin tarafından 19 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba;

  İLGİLİ ÜYE: @mcatakcin

  Foruma üye olduğum günden bugüne açtığım konular ile kendi deneyimlerimi ve başarılarımı insanlar ile paylaşmayı istedim. Tek bir şeyi bile kendime saklamadan. Forum içerisinde yardım severlik unsuru o kadar hoşuma gitti ki belki de en çok online olanlardan biriyim. Foruma maddi destek de olacağım o kadar seviyorum. Bu anlamda @cryptosam; arkadaşımı gönülden kutluyorum.

  Bu sektör içerisinde yıllardır kurumsal ve bireysel olarak hizmetler sunarım. Kendi bildiğimden şaşmadım. Konularımı da buna göre açtım. Saygı duymayı bilmeyen bir arkadaşımızdan şikayetçiyim.

  İLGİLİ KONU: http://seocry.com/konular/seo-uyumlu-makale-nasil-yazilir.411/

  Kendi çapımızda bir yazı paylaşmışız. Yapılacak her türlü SAYGI ÇERÇEVESİNDEKİ ELEŞTİRİ kabulümdür. Forumdaki arkadaşlarım az çok üslubumu bilir. Arkadaşım bir uyarı yazısı yazmış, saygılı olsa başım üstüne. Üsluba dikkat;

  RESİM: http://prntscr.com/5inpp7

  Neyse aradan birkaç mesaj daha geçti yöneticilerimiz silmişler. Adama barış eli uzattık. Adamın yazdığı diğer mesajda şu şkeilde;

  RESİM: http://prntscr.com/5inqcc

  Herşey diyebilirsin. O makaleleri yazan adamlara YALANCI dedirtmem. Bende bir yazar olduğum için değil, o adamlar yazma yetenekleri var ki yazıyorlar. 100 kelime makale isteyen adamlara gidip gel sene 300 kelime yazalım diye pazarlamacı olanı da bilmem, görmedim, duymadım. Ve eminim ki sende makale yazdırdın.

  Daha önceki mesajlarında benim SEO bilgime, müşterilerime de ALLAH SABIR VERSİN sizin gibi biri ile çalıştıkları için tarzı bir cümle kurmuştu. Dünyanın merkezinde sen değilsin, saygı duymayı öğren.

  Ben bu konuda haklı olabilirim, haksız olabilirim eherşey kabulüm. Ortada emek verilerek yazılmış bir yazı var. Eleştirini yapacaksan üslubunu bileceksin. Emeğe de teşekkür edeceksin. Rica ediyorum bunu.

  İlgili konuyu kaldırın. Arkadaşlarımız kendi bildikleri gibi açsınlar. Bizde girip teşekkür edelim. Aydınlanmış olalım.
   
  selimania bunu beğendi.
 2. monolog

  monolog Kayıtlı Kullanıcı

  @mcatakcin uyarılmıştır. Bu gibi tavırlara devamı halinde forumdan süresiz uzaktaştırılacaktır.

  ekleme: Bizim malum platformlardan kaçışımız samimiyet boyutunu kaybedilmesi ve her açılan başlığa "acaba nasıl laf çaksam" mantığıyla tıklayan insanlardır. Bu yüzden seocry üzerinde bu gibi hareketlere tahammülümüz yoktur. Umarım tüm forumdaşlarımız ile bilgilerimizi paylaşarak bu platformu saygı çerçevesinde büyüteceğiz.
   
  Son düzenleme: 19 Aralık 2014
  Mutluhan, ReddApple ve cagkansezgin bunu beğendi.
 3. sifahocasi

  sifahocasi Kayıtlı Kullanıcı

  İyi bir yazar olduğun açmış olduğun bu şikayet konusunda bile dikkat çekiyor. Başarılarının devamını dilerim. Konuyla ilgili bir yorumum da maalesef yok :) İyi forumlar.
   
  cagkansezgin bunu beğendi.
 4. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  İlginize teşekkür ederim. Takdir edersiniz ki elimden geldiğinde her konunun başında KENDİ DENEYİMLERİMİ PAYLAŞIYORUM şeklinde ibare geçiririm. Saygı çerçevesinde yapılacak her türlü yoruma da açığım. Ancak ben asla gidip dış forumlarda açtığım konulara link vermedim. Geldim ne biliyorsam burası için özel olarak zaman harcayarak yaptım. Kullandığı üslubu şiddet ile kınıyorum. Arkadaşımız daha foruma yeni üye olmuş. Dakika bir gol bir yapmış. Tamam benim yanlış bildiğim konular olabilir. Ancak ben bunları uyguluyorum. İstendiği takdirde sitelerimden örnekler de sunabilirim.

  Tekrar anlayış ve ilginiz için teşekkür ederim.
   
 5. monolog

  monolog Kayıtlı Kullanıcı

  Bir şey kanıtlamanıza gerek yok, çabanızı taktir ediyorum. Amacımızı üstteki mesajıma ekleme yaparak belirttim.
   
  cagkansezgin bunu beğendi.
 6. wincih

  wincih Kayıtlı Kullanıcı

  Açıkçası ben elemana olan sinirimden birşey yazmadım, bilgi yanlış olabilir, yöntem sorunlu olabilir herkes herşeyi % 100 bilecek diye bir kaide yok, ama yapılan ayıptır.
   
  cagkansezgin bunu beğendi.
 7. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
   
 8. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Haklısınız üstadım. Ben sadece kendi yaptıklarımı paylaşıyorum siz değerli üyeler ile. Tek bir art niyet olmadan. Bu adamlar kendilerini baya baya Hıncal Uluç rolüne büründürüyorlar. Bu forumda yardımseverliktir esas olan ve insanları çeken. Böyle de kalmalı
   
 9. mcatakcin

  mcatakcin Kayıtlı Kullanıcı

  Yardım severlik konusunda herkes ile her yerde yarışmak için can atan benden size nacizane bir tavsiye;

  Forumlar acımasızdır. İnsanlar en ufak hatanızı yüzünüze vurmaktan çekinmezler. Fakat bu her ne kadar can sıkıcı görünse de inanın kendinizi pişirmeniz için çok önemli bir neden aslında. r10, wmaraci ve aslında buraya her ne kadar yeni üye olsam da insanlar beni az çok tanır. Vaktinde bende sizin gibi forumları ciddiye almaz ve fazla uğraşmadan bir şeyler paylaşırdım.Yeri geldiğinde aşağılanır ve hiç sebep yokken taşlanırdım. Fakat bunları yapan kişiler genellikle kötü niyetli insanlar tarafından gerçekleşirdi ve iyi niyetli insanların eleştirileri arada kaynardı. Böylesi bir durumda herkes ile tartışır emeğime saygı göstermelerini isterdim.

  Fakat hangi emeğe?

  İşte bak dostum, öyle parmaklarını çıtlatıp ardından makale yazmaya başlamakla bitmiyor iş. Hani araştırma falan yapıyorum dersin, geç o işleri...
  Gerçek anlamda yazdığın yazıya toz kondurtmayacaksan çok fazla emek vermelisin. İşte bu aşamada kendini de geliştirdiğinin birebir şahidi olacaksın.

  Amacın her ne kadar yararlı olup birilerine bir şey öğretmek bile olsa kimseye koz bırakma. Burada "konu aç" butonuna bastıktan sonra yazı yazmaya devam edersen eleştirenler çok olur. Bunların ilk başında da ben gelirim!

  Yararlı bir yazı masaüstünde bir Word dosyasında yaşlanmalı. En uygun yaşa geldiğinde paylaşılmalı.

  Şu cevabı paylaştığım saate bile bakarsan aslında birilerine yararlı olmak için ne kadar uğraştığımı anlarsın. Gördüğüm kadarıyla sen bu konularda yenisin. Kötülemek için söylemiyorum. Ben bunları deneyim ettim ve paylaşmayı boynumun borcu olarak görüyorum.

  Akıllı insanlar başkalarının başına gelenlerden ders alır, normal insanlar kendi başına geldiğinde fakat aptallar hiçbir şekilde ders almazlar.

  Ben çok akıllı değildim kendi başıma gelmeden ders alamadım. Fakat bu forum siteleri benim aklımı başıma geç olsa da getirdi.

  Faşist dostum buralar. Her çeşit insan var ve senden en mükemmelini beklerler. Sende onlara istediği şeyi vermelisin.
  Mükemmellik görecelidir. Elinden gelenin en iyisini yaptığında bu senin mükemmelindir.

  Umarım beni anlar ve mükemmellik için gayret gösterirsin.

  Hakkını helal et.
   
  Son düzenleme: 20 Aralık 2014
 10. eyupoglu

  eyupoglu Kayıtlı Kullanıcı

  mcatakcin,anlatmak vardır anlatmak vardır.Belki de dediğin gibi hatalı bir paylaşımdı.Ama senin uslübün biraz böyle hata bulucu,küçümser gibiydi.İşte bu yüzden sen olumsuz tepki aldın.Ki sen burada en kral seocuda olsan şu uslübünden ben bilirim modundan dolayı kimse seni kaale almayacaktır.
  Hayırlı akşamlar.
   
 11. wincih

  wincih Kayıtlı Kullanıcı

  Üslup var üslup var "beni forumda taşladılar" diye sen çırağını döven usta eblehliği yaparsan birileri de çıkar tepki gösterir. Daha r10 ortada yokken ben forumlarda geziyordum, senin söylediğin şey dandik forumlarda olur adam akıllı forumlarda değil (eski pclabs buna örnek). Bir forumun dünyanın yada türkiyenin en büyük forumu olması o forumun kalitesini göstermez bir forumu forum yapan şey kullanıcıların bilgi seviyesinden ziyade üslup seviyesidir. Bilgi edinilir, kişi yanlışını düzeltir bunlar önemli değil ama sen beni ezdiler bende ezerim dersen kusura bakma burada kimseyi yedirmeyiz.

  Yanlışta diretilir o zaman tamam sorun yok bizde lafımızı söyleriz zaten arkadaşta söylediğim yaptığım % 100 doğru gibi bir iddiası da olmadı.

  Söylediğin forumda onlarca ticaret, üye olabilir ama bu söylediklerin senin başına geldi ise kusura bakma kalitesiz kullanıcısı olan forumdan ötesi de değildir. Yarın öbürgün burası da o kafaya girsin burası için de aynı şeyi söylerim.

  Forumda bilgi paylaşımını soru sorulmadan ve yüzeysel ise yapma sebebim sen ve senin gibilerin temizlenmesini beklemem bil istedim.
   
 12. mcatakcin

  mcatakcin Kayıtlı Kullanıcı

  Ben forumun faşist kullanıcısıyım. Eğer bahsettiğin buysa ben emek verilmeyen şeyi aşağılarım. Türkiye 'deki forumların hali ortada. İşte bende bu durumda paylaşmak için paylaşanın karşısında olurum. Belki banlanırım, yeni hesap açar devam ederim. Belki banlanır devam edemezsem, bilki kaybeden ben değil o forum sitesi olur.
  Benim eleştirilerimin içi her zaman dolu.
  Ben "bu tarz benim" veya "bugün ne giysem" eleştirmeni değilim.
  Benim eleştirimi laubalilik olarak anlamayın. Gerçek anlamda iyi niyetimden kaynaklıdır.

  not: bu arada çok "ben" kelimesi kullanmışım faşist olduğumuzu tam belli ettik :D
   
 13. eyupoglu

  eyupoglu Kayıtlı Kullanıcı

  Bak gene söylüyorum.Belki haklısın iyi niyetle birşey düşünüyorsun.Fakat benim şuan karşımda gördüğüm kişi kibirli,farkındalık oluşturmaya çalışan biri.Bu da senin iyi düşüncen de olsa karşı tarafa kötümser gelir.Ben böyleyim diyemezsin,çünkü sen bazı hataların olduğunu ve bunların düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorsun.Ama en büyük hataya temel atıyorsunuz.Siz saygı gösterin ki saygı bulasınız
   
 14. Tyler

  Tyler Kayıtlı Kullanıcı


  Neyin kafasını yaşıyon anlamadım ben.
   
 15. mcatakcin

  mcatakcin Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam sizi az çok tanıdığımdan konu üzerindeki yorumlarınızı fazlasıyla önemsiyorum.
  Haliyle bende insanım ve bu arkadaşın paylaştığı yanlışlar (oldukça fazla) bu işten ekmeğini kazanmak isteyenlere yanlış yol gösterecek.
  Ben buna gerçekten çok sinir olurum ve en abartılı şekilde tavrımı koyarım. Her yazan çizene "emeğe saygı" bende yok!
  İnanın dünyanın en pis işleri diğer işlere göre daha fazla emek ve fedakarlık ile gerçekleşir. Fakat bunlara saygı duymak ne kadar saçma ise işte insanları yanlış yönlendirecek bir konuya saygı duymak o kadar saçma!
   
  eyupoglu bunu beğendi.
 16. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Hacılar çok uzamış bu mevzu. 2 günlük dünyada bu denli gerilmeye lüzum yok :D
  Rıfkı kitledi konuyu.
   
  Red bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş