Bu şekilde bir link yapısı?

'Soru Cevap' forumunda Muzo tarafından 13 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. Muzo

  Muzo Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba Arkadaşlar,
  Aşağıdaki gibi bir link yapısı ile yola çıkmayı düşünüyorum.
  [​IMG]
  MAIN DOMAIN : Esas sitemiz buradaki tüm yazılar özgün olacaktır. kendi içerisinde blog ve mobile versiyonu mevcut olacaktır. Sürekli güncel tutulmaya çalışılacak. facebook / youtube gibi yerlere reklam verilerek beğenileri artırılacak.

  DOMAIN.COM : Ana sitemizin yardımcı domain'î burda yer alan sayfalar yine özgün olacaktır. Her hafta 1 post girilecek şekilde düzenlenip bunlar facebook ve twitter üzerinden paylaşılacaktır.

  BLOGGER/WORDPRESS: Bunlar domain.com'a destek açısından açılacak bloglar olup 2 haftada bir Wicked Article Creator ve spin yapılarak içerik eklenecektir. Her 10 içerikte domain.com'a link verilecek ve sektördeki diğer sitelerede link paylaşımı yapılacaktır.

  BLOG: Bu domainler en alt zeminde yer alacaktır. İçerikler yine Wicked Article Creator kullanarak eklenilecektir.

  EKSTRA: TÜM BLOGLAR/SİTELERİN HEPSİ O SEKTÖRE AİT MAKALELER İÇERECEKTİR. Ör: manavsak sadece manav ile alakalı makaleler yazılacaktır.(elma armut vs..)

  SORULARIM:

  1-)
  DOMAIN.COM olanlara forumda satılan seo paketlerinden almak fayda sağlar mı?

  2-) Sizin önerileriniz / Görüşleriniz nelerdir?

  Teşekkürler
   
  SEOrea bunu beğendi.
 2. Galeano

  Galeano Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam strateji güzel görünüyor, eğer uygularken planladığınız gibi yaparsanız, ve bir kaç ay sonra sıkılmazsanız başarılı olmamanız çok zor gibi ama tanımadığınız, güvenmediğiniz sağlam referansı olmayan kişilerden backlink hizmeti almayın, hele o hazır ezbere paketlerden hiç almayın. :) adam diyor 300 tane prli backlink vericem, e kardeşim her sitenin seosu farklı olur sen kadın sitesinede aynı linkleri veriyosun teknoloji sitesinede aynı linkleri veriyosun.açıkcası bana göre o paket maket olayları tamamen hikaye, doğru düzgün seo hizmeti veren 3-4 firma/kişi var onlarda haklı olarak biraz fazla ücret talep ediyorlar eğer vaktim yok illa ki başkasına yaptırıca diyorsanız bu bilindik güvenilir firma veya kişilerden yardım alın.
  Sakın ha +9 backlink satılır ch2 depo arkası acil pm plss, 458 tane pr76 backlink 10tl tarzı çalışmalara yaklaşmayın.Öyle yapacağınıza siteyi kapatırsınız en azından moraliniz bozulmaz bide 10-20 tl paranız kalır denize karşı simit, çay, sigara... :)
   
  wincih bunu beğendi.
 3. Muzo

  Muzo Kayıtlı Kullanıcı

  Daha bir sürü fikir var aklımda not alıyorum sürekli. Link çıkışı yaparken esas siteye domain.com şeklinde değil domain.com/kategori şeklinde link çıkışı yapacam. Böylece o kategoriyi güçlendirmeyi hedefliyorum.

  Ana site linode üzerinden hizmet verecek
  Alt sitelere seo hosting alıp kurulacak.

  Hedefim 2 yıl içinde istediğim noktaya yakın olmak.
   
 4. wincih

  wincih Kayıtlı Kullanıcı

  Google bu tür eski linkbuilding tekniklerini anlıyor bu çalışmayı yaparken dikkatli olmanızı öneririm 2013 ün ortalarından beri blog networklerini kovalıyor.
   
 5. Muzo

  Muzo Kayıtlı Kullanıcı

  Alt domain'lerdeki link çıkışlarını direk domain.com üzerine değilde alt sayfalara yapmayı düşünüyorum.
  Ayrıca atıyorum benim sitem manavali.com ise link çıkışı yaparken manavdavid.com'a da link vermeyi düşünüyorum. Sizin bir öneriniz var mı? hiç bulaşmamak daha mı iyi sizce?
   
 6. SEOrea

  SEOrea Kayıtlı Kullanıcı

  Ben de diyagramı başarılı bulduğumu söylemeliyim. Fakat (2) DOMAIN.COM 'un MAIN SITE'ye bağlanması Google'a gel beni yakala demenin kibar yolu. Bunu tek DOMAIN.COM'a indirin. Tamamdır. Önem verdiğiniz adreslere seo paketleri almayın, seo paketlerini daha doğrusu backlink paketlerini alırkende aldığınız yere dikkat edin.

  Sevgiler.
   
 7. Muzo

  Muzo Kayıtlı Kullanıcı

  Tek Domainli yapmanın ana siteye etkisi az olmaz mı? backlink check yaptıgımda 1 site gözükecek?
   
 8. Muzo

  Muzo Kayıtlı Kullanıcı

  Ayrıca domain alırken eski domainleri alacağım, pagerank değeri ve backlinkleri olan düşen domainler.
   
 9. SEOrea

  SEOrea Kayıtlı Kullanıcı

  Evet etkisi az olacak, ama riski de az olacak. Etkisinin çok olması ve riskli olması hiç kimse için bir anlam ifade etmez. Kendi görüşümdür tabii, farklı düşünen arkadaşlar varsa buyursunlar konuya diyorum. Bizde bilgilenelim. Sadece belirtmek istediğim şuydu; Ben arama motoru olsam, main domainden 2 farklı domaine link verilmesini hoş karşılamazdım. Yinede doğal gösterirsen belki bir şeyler olabilir.
   
 10. Muzo

  Muzo Kayıtlı Kullanıcı

  Ana siteden alt domainlere mi link verecem? Yoksa tam tersi diye biliyordum ben?30 alt domain var 2 tane değil. yani bütçe ve verim meselesi oluyor tek domain'den link vermeye kalkarsam.
  Kısa bir hesap yaparsak:
  30 domain = 600 TL
  Makale = 120 dolar aylık yıllık 1440 dolar 3500 TL

  Yılda minimum 4100 TL sadece bunlara gidecek.

  Bu kadar para vereceğimize kaliteli backlink mi alalım?
   
  Son düzenleme: 13 Aralık 2014
 11. wincih

  wincih Kayıtlı Kullanıcı

  Yaptığınız bir nevi tiered link building bu çalışmayı 7 tier e kadar çıkartıp, makale, sosyal medya, web 2.0 gibi destekleyip @SEOrea rea nın dediği gibi bir yapı kurup tierler minimum 6 adet e çıkartır iseniz uzun vadede ve daha sağlıklı sonuç alırsınız.

  Google 2013 ten beri tier link building mantığını kovalıyor, gözlemlediğim kadarı ile chun burn, bilinen teknikler 3 tier - 1 indexer yada senuke,magic submitter, licorne aio nun hazır şablonları gibi şeyleri yakalayıp affetmiyor.

  Bana fikrimi soracak olursanız linkbuilding hakkında araştırma yapıp, tekrar buna ve yeni kriterlere göre yapılandırmanız sisteminizi.

  Bunu yaparken

  Minimum 6 tier kullanın.
  Döküman (pdf, sunum, video) gibi backlink almaya özen gösterin.
  Sosyal medyayı etkin kullanın.

  İkinci olarak google trendlerini bol bol takip edin.
   
  SEOrea bunu beğendi.
 12. oalatumur

  oalatumur Kayıtlı Kullanıcı

  hocam, domain .com ya da alt bloglardan sadece kendı main sitene ya da domain.com'a link cıkma bence.farklı fırmadan whoıs bılgılerı farklı olarak 2-3 domain daha al bence.Haftada 3 lınk'ı maınsite'a cıkıyorsan whoıslerı farklı olan domain'lere haftada 1 kere cıkıs yap.yanı soyle bır ızlenım yarat.

  Bloglardan ve domain.com lardan mavan sektorunde TEK sıteye lınk cıkmıyorum, mavanla ılgılı armutlara da elmalara da lınk cıkıyorum(yanı whois farklı domainlere.)

  boylece alt paravanlardan lınk tıkışları tekıllesmez, google aynı sektorde farklı sıtelerede lınk verdıgını gordun.Bence puf nokta su, whoıs farklı domainlerden farklı yerlere lınk cıkma, maınsıte'a bıle lınk cıkma.bu sıtelerı sadece lınk cıkışları tekıllesmesın dıye kullan.

  yarın bırgun maınsite patlarsa dıger sıtelerden yoluna devam edersın

  kendı gorusumdur
   
 13. Muzo

  Muzo Kayıtlı Kullanıcı

  mainsite patlarsa diye birşey yok arkadaşlar :) o siteden para kazanılacak. bir nevi e-ticaret sitesi diyebiliriz.
   
 14. oalatumur

  oalatumur Kayıtlı Kullanıcı

  allah patlatmasın dıyeyım o zaman :) umarım kafanda kurguladıgın yontemle başarılı olursun hocam
   
 15. Muzo

  Muzo Kayıtlı Kullanıcı

  Ben yabancı kaynakları biraz gözden geçirip bilgi güncellemesi yapayım en iyisi.

  Teşekkürler
   
 16. AlfaOis

  AlfaOis Kayıtlı Kullanıcı

  Domainlere o kadar para vermek yerine kupon kodları ile %90 daha ucuza satın alabilirsiniz, ek olarak paravan sitelere full özgün içerikler yerine spinlenmiş kullanıcıyı azda olsa tatmin edecek içerikler ekleyebilirsiniz. Ek olarak, bu ağı kurarken google servislerinden uzak durmanızı tavsiye ederim keza işin piri çoğu kişi böyle sistemleri farklı yazılımlar ile ana siteden tamamen farklı ortamlarda, google'ın bağlantı kuramayacağı şekilde yönetmekte ve fayda sağlamakta. Başarılar dilerim.
   
 17. Muzo

  Muzo Kayıtlı Kullanıcı

  Kupon kodları dediginiz nedir?
   
 18. oalatumur

  oalatumur Kayıtlı Kullanıcı

  http://www.seocry.com/forumlar/kupon-kodlari.12/

  yukarıdakı lınk'e tıklayın.Orada kupon kodları var, ılgılı sıtelerden bu kodları gırerek 1-2 dolara domain alabılırsınız
   
 19. AlfaOis

  AlfaOis Kayıtlı Kullanıcı

  Arkaşımızın yönlendirdiği gibi yapabilirsin, artı olarak internette de fazlasıyla kupon kodu bulabilirsiniz.
   
 20. Eyce

  Eyce Kayıtlı Kullanıcı

  Sadece .com olarak değilde .org, .net hatta .co gibi domain uzantısı almalısınız.
  3o tane domain'i aynı şekilde besleyeceğim ve en son olarak ana domain'e bu sitelerden link vereceğim diyorsanız kesinlikle yakalanırsınız düşüncesindeyim.
   

Bu Sayfayı Paylaş