Co-Citation Taktiği

'SEO Yöntemleri' forumunda Tyler tarafından 4 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. Tyler

  Tyler Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba beyler, Çok karizma ismi olan forumumuzda bir paylaşımda ben yapayım istiyorum. Bu paylaşımımda Co-Citation taktiği hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum. Bunu SEO işinin inceliklerini araştıran kişiler zaten bilirler. Ama yinede bahsetmekte fayda var diye düşünüyorum.

  Öncelikle hepimiz haber sitelerinden ve bu tarz sitelerden footer backlink yerine tanıtım yazıları alıyoruz. Bu da bizi doğal bir şekilde sitemize backlink kazandırıyor. Çoğu kişi tanıtım yazıları alırken link inşaası konusunda çok yanlışlıklar yapıyor. Mesela "Halı Yıkama" hakkında makale yazdırıp, bu makalede kendine tavsiye şeklinde link çıkıyor. Ancak makale yapılarını incelediğimde hep aynı tarz yazılıyor. Yani doğal olarak düşündüğümüzde makalenin "Halı Yıkama" yı tanıtmak yerine, inceleme yazısı şeklinde makaleler yazadırmak daha mantıklı olacaktır. Yani makalelerde siz kendinizi değil, makalenin yayınlandığı sitenin yazarının sizi tanıtması lazım. Bu doğrultuda yazılmalıdır. Şimdi gelelim Co-Citation olayına. Çok basit bir yöntemdir aslında. Tanıtım makalesinde kendinize link verirken, sektörünüzde ilk sıralarda olan sitelerede makale içinde link vermektir. Örnek bir makale; [​IMG]

  Yani makalelerde kendi linkimiz dışında, otoriter sitelerinde linkini tanıtım yazısında paylaşarak, Google'a daha doğal gözükecek ve bu sayedede Google bizi otoriter sitelerle aynı kefeye koyacak ve sıralamalarda yükselmeniz çok daha hızlı olacaktır.

  Ben bu taktiği uzun süredir uyguluyorum ve gerçekten çok büyük katkısını gözlemleyebiliyorum.

  Sürç-i lisan ettiysek affola.
   
  nevmedya, woLkam, The-Doctor ve 5 kişi daha bunu beğendi.
 2. monolog

  monolog Kayıtlı Kullanıcı

  Yazınız faydalı olmuş gerçekten. Bütün tanıtımlarda değil ancak, bazı tanıtımlarda bunu uygulamak mantıklı. Unutmamalı doğal(görünen) olan işe yarar.
   
  Tyler bunu beğendi.
 3. mtasdemir

  mtasdemir Kayıtlı Kullanıcı

  Şuradaki yazımda yazı içerisinde anahtar kelime dağılımı ve link çeşitlerimi anlatmıştım. Herkese faydalı olacaktır
   
  nevmedya bunu beğendi.
 4. Tyler

  Tyler Kayıtlı Kullanıcı

  Yazınızı okudum, güzel noktalara değişnmişssiniz. İşte bu tür yazıları bu platformda da link vererek değilde direk konu açarak belirtebilirsek herkese faydamız olur diye düşünüyorum.
   
  The-Doctor bunu beğendi.
 5. grafen

  grafen Kayıtlı Kullanıcı

  Paylaşım güzel ama ya sizin içeriğinizi çaldılar yada siz çaldınız çünkü seo amk buna benzer bir icerik okudum diye hatırlıyorumResimi orada da görmüştüm
   
 6. Tyler

  Tyler Kayıtlı Kullanıcı

  Resmi Atamyrat arkadaşımın sitesi Seomoys'tan aldım. Ama yazı özgündür. Bu şekilde resim oluşturacak zamanım yoktu o da çok iyi açıklamıştı onun linkini kullanaraktan buraya koydum :)
   
 7. grafen

  grafen Kayıtlı Kullanıcı

  Kusura bakmayın görüntü hafızamda yer etmiş kırdıysam özür dilerim
   
  Tyler bunu beğendi.
 8. Tyler

  Tyler Kayıtlı Kullanıcı

  Estf. hocam teşekkürler yorumunuz için.
   
 9. mtasdemir

  mtasdemir Kayıtlı Kullanıcı

  Yazıyı bu forum açılmadan önce yazmıştım.
   
 10. ByCiHaT

  ByCiHaT Kayıtlı Kullanıcı

  Teşekkürler Güzel taktik Doğal görünmek her zaman faydalıdır.
   
 11. SEOnostra

  SEOnostra Kayıtlı Kullanıcı

  Küçük bir sır da ben vereyim. Bu taktik son 2 yıldır ciddi olarak işe yarıyor. Ama sizin bir sayfanız var ve siz sitenizin dışında 2 siteye link vereceksiniz diyelim. Gidip Google'a, wikipedia'ya yada dünya otoritesi bir web sitesine link verirseniz organik durmaz. Aklınızda olsun. Link verdiğiniz siteler Türkiye'de otorite sahibi olması fazlasıyla organik duracak ve çok işe yarayacaktır inşallah.
   
  okursan ve Tyler bunu beğendi.
 12. dapzar

  dapzar Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam yazını okudum facebook sayafa takipçin süpermiş tebrikler.
   
 13. ahmet tutak

  ahmet tutak Kayıtlı Kullanıcı

  tanıtım yazısında gösterdiğin yerlerde 9 adet linkmi var?
   
 14. SEOnostra

  SEOnostra Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam % lik olarak diyor onu. Ve geçen sene çok işe yarıyordu o taktik. Bu sene denemiyorum öyle ama yine yarayabilir çünkü doğal duruyor.
   
 15. nazarcam

  nazarcam Kayıtlı Kullanıcı

  Fakat Tanıtım yazılarında kabul gören ve benim sitemde de izin verdiğim 3 link çıkışıdır. Ayrıca tek site için link verilmesini kabul ediyorum. Yani bu kadar link çıkışı ve 2 ayrı siteye link verilmesini tanıtım yazınızın yayınlanacağı siteye göre değişiklik gösterebilir.
   
  Tyler bunu beğendi.
 16. Tyler

  Tyler Kayıtlı Kullanıcı

  Ben herhangi bir sektörü tanıtacak olsam. Wikipedia mantığı ile düşünürüm. Kaynak olacak otoriter sitelerden linkler veririm. Link çıkışı adı altında tabir ettiğimiz olay aslında benim için hikaye. Çünkü bir siteyi tanıtmaktansa, sektörü tanıtan makaleler daha doğal ve daha sempatik görünecektir.
   
  okursan ve nazarcam bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş