digitalocean msql sorunu

'Soru Cevap' forumunda Winchester tarafından 7 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. Winchester

  Winchester Kayıtlı Kullanıcı

  Arkadaşlar digitalocean bir vps var üzerinde cpanel kurulu sadece 1 sitem var oda wordpress saunlık hiti 50 civarında fakat gün içerisinde 2-3 defa siteye girdiğimde wordpress kurulum ekranı geliyor ssh tan msql restart attığımda düzeliyor wordpress te login yolunu değiştirdim zira 3000 bine yakın spam üyelik açılmış oyüzden olacağını düşündüm ama tekrardan aynı hatayı aldım spama karşı her türlü önlemi aldım fakat sonuç değişmedi son olarak mysql sürümünü 5,5 den 5,6 geçirdim zira daha az ram ile daha performanslı olduğunu sölediler yabancı kaynaklar saunlık herşey normal ama yine sorun çıkacak diye ödüm kopuyor sizce sorun nedir ?
   
 2. okursan

  okursan Kayıtlı Kullanıcı

  5 dolarlık paketse onun ram'i çok düşük olduğu için apache + mysql ikilisinde sorun oluyor diyorlardı. Belki swap alanını artırmak çözüm olabilir. Apache yerine nginx deneyebilirsiniz. Daha az ram kullandığını söylüyorlar genelde.
   
 3. Sekmekci

  Sekmekci Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam bence hiç bir paneli kullanmayın sunucu da.Bende daha önce panel kullanan birisiydim, bir arkadaşın tavsiyesi üzerine kullanmayı bıraktım ve sunucu çok rahatladı.
   
 4. MertcanGokgoz

  MertcanGokgoz Kayıtlı Kullanıcı

  512 mb ise mysql optimizasyonu yapın aynı şekilde 1024 ise de bi ayar çekin ben o şekilde kullanıyorum.
   

Bu Sayfayı Paylaş