Dizi Sitesinde İzlenilmesi Gereken Yol

'Soru Cevap' forumunda Madebodom tarafından 18 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Madebodom

Madebodom Kayıtlı Kullanıcı

Merhaba arkadaşlar, yeni açacağım güzel, kimsede olmayan biri dizi teması ve özgün yazılar ile sağlamlaştırabileceğim bir site açıyorum. Gidilmesi gereken yolları rica etsem yazabilir misiniz ?

2. elegan

elegan Kayıtlı Kullanıcı

mesela popüper dizilerin tüm bölümleri olmalı yani site boş olmamalı bir arşiv olmalı. üyelik sistemi olsun. birde insanlar dizi hakkında çok yorum yapar etkileşim içinde olsun üyeler böylece site sürekli kullanıcıyı kendine çeker.

3. Madebodom

Yorumunuz için teşekkür ederim, şuanda güncel olan dizileri 1 hafta gibi kısa bir sürede paylaşmayı düşünüyorum. Şuanda listemde yaklaşık 15 20 dizi var :)

4. Madebodom

Başka önerisi olan yok mu acaba ? :)

5. kubilay029

kubilay029 Kayıtlı Kullanıcı

Bence en çok beklenen yerli yabancı mesela kardeş payı ve game of thrones gibi dizilerin oynanmış tüm sezonlarını koyup gelecek sezonların fragmanlarını atmalısın hocam.

6. genebu

genebu Kayıtlı Kullanıcı

site sade olmalı ve kesinlikle üyelik sistemi olmalı bu konuda http://dizilab.com dan fikir alabilirsiniz.

7. Madebodom

Hocam yerli dizi paylaşmayı düşünmüyorum çünkü telif vs şeyleri oluyor. Yabancı dizilerde de izleyeceğim yol bu olacak :)

8. Madebodom

Çok güzel bir görünüm ile sade bir yapıya sahip gördüğüm kadarı ile, çarşamba günü tema kurulacak ozaman da buradan duyurmuş olurum ^^

9. monolog

monolog Kayıtlı Kullanıcı

Dizi sitesinde SEO önemlidir ancak sosyal medya'da diğer bir çok siteden daha çok önem arz eder. Kişiler sürekli güncellenen ve kaliteli bir arayüzü olan sitelerden devamlı izlemek ister dizilerini. Dizimag örneğinde olduğu gibi, altını çiziyorum sürekli güncel. Yani dizilerin bölümlerini ilk yayımlayanlardan biri olmalısınız. Sosyal medya dedik, şimdi eğer siz bu güncelliği sağlayabiliyorsanız ve arayüzünüz kişiyi tatmin ediyor, site hızınızda fena değilse sosyal medya hesaplarından ücretli reklam ve kendi sayfalarınızdan sürekli durum atmanız gerekir. Sitenizi duyan başka dizi sitesine ihtiyaç duymaz.

mhmtaliskr bunu beğendi.
  10. Madebodom

Hocam onları yaptıracam + facebook'tan reklam da alacam inşallah ^^

11. okursan

okursan Kayıtlı Kullanıcı

Yabancıların da telif konusu civcivlileri var hocam. Misal bir supernatural olsun bir Buffy the vampire slayer olsun. Göz açtırmıyorlar büyük dizi sitelerine :)

12. Madebodom

Ben daha sitemi bile açmadım yaw, bana göz yumar onlar .p

13. cagomi

cagomi Kayıtlı Kullanıcı

Zorlu bir sektör kolay gelsin :) dizisyen.com'u inceleyebilirsin.

Son düzenleme: 28 Mayıs 2015
  14. mhmtaliskr

mhmtaliskr Kayıtlı Kullanıcı

Hocam yalnız bu dizi izletmenin yasal yonu var diye okuyordum, sonra telif hakki filan die sorun yasanmasin?

Bu Sayfayı Paylaş