E ticaret işi yapanlar varsa bakabilir mi ?

'Soru Cevap' forumunda eyupoglu tarafından 17 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. eyupoglu

eyupoglu Kayıtlı Kullanıcı

Öncelikle merhabalar,malumunuz husnahuner.com.tr sitesini açtım.Fakat bazı sorunlarım var.Ödeme konusunda sıkıntılıyım.Ödemeleri nasıl almalıyım.Kapıda ödeme sistemi nedir ? Paypal,banka havalesi ve sanal pos bunlar nasul uygulanır.En iyi ödeme yöntemi nedir.Ödeme almak için hangi yöntemleri kullanabilirim.Hangi ödeme + bir fiyat eklemeliyim . Örneğin kapıda ödeme +5 tl gibi v.s.Lütfen bilgisi olanlar beni aydınlatırsa çok çok sevaba girecek :)

2. sekeno

sekeno Kayıtlı Kullanıcı

Takipteyim gelecek bilgiler benimde işime yarayacak, birde sanal pos kurmayı anlatırsa biri süper olur.

3. grafen

grafen Kayıtlı Kullanıcı

Sabah bilgisayar başına gecince ayrıntılı olarak yazayım

4. grafen

grafen Kayıtlı Kullanıcı

Telefonda da olsam biraz bilgi vereyim kapıda ödeme çalışacaksınız eğer ptt kargo öneririm ucret alınınca 1 tl komisyonla posta çeki hesabıniza parayi aktarıyor+kargo ücreti oluyor

Gönderdiginiz ürün kapıda ödeme ile gonderilecek bir urun degil eğer kişi siparişi verirde ödemeyi kabul etmezse veya vazgeçerse onca emek ve para ziyan olacaktir ilk etapta sirketiniz var mi bilmiyorum ama eger bir tanidiginizin sirket bilgileri ile bir iyzico veya payu gibi bir sisteme başvurmanız eğer sirketiniz yoksa sanal pos almanız mümkün değildir

Son düzenleme: 18 Ocak 2015
  5. Winchester

Winchester Kayıtlı Kullanıcı

Kapıda ödeme olayı çok sıkıntı 50 Siparis ten 20 si sahte çıkıyordu önceden müşteriyi arayarak onaylatiyorduk o şekilde yaptığımızda bile yinede sırf insanlar seni zarara ugratmak için sahte siparis veriyordu

6. eyupoglu

eyupoglu Kayıtlı Kullanıcı

Şimdi sizlerin fikri nedir ? Firmam yok tutarsa ileride açıcam dükkanı da.

7. grafen

grafen Kayıtlı Kullanıcı

Benim fikrin bir tanıdığınin firmasi üzerinden bu işi yapman yoksa sıkıntı

8. grafen

grafen Kayıtlı Kullanıcı

Yada kapora almadan işe başlamamaniz olur

9. yasaronal

yasaronal Kayıtlı Kullanıcı

Bende iyzico yu denemeyi düşünüyorum...

10. SiyahGiyen

SiyahGiyen Moderatör

Çok profesyonel olmasa da paypal ile ödeme almayı deneyebilirsiniz. Kredi kartı olan herkes ödeme yapabiliyor. Komisyon oranları da çok yüksek değil. Ödeme bölümünde direk fiyatlandırma da yapabiliyorsunuz.

yerdemli bunu beğendi.
  11. NWT

NWT Kayıtlı Kullanıcı

Biz genellikle kapıda ödemeli çalışıyoruz şimdiye kadar çok az sorun yaşadık.
    Mutlaka her müşteriyi arayıp teyid alıyoruz ve aynı gün ürünü gönderiyoruz.
    Bunun için ptt kargoyu tercih ediyoruz.

12. yerdemli

yerdemli Kayıtlı Kullanıcı

Pos kulumu için banka kullandığınız teknolojiye (klasik asp, asp.net, php vb.) uygun kod paylaşıyorlar.

Eğer yazılım konusunda bilginiz varsa çok zorlanmadan bunu sitenize ekleyebilirsiniz.

Nihayetinde ödenecek tutarı alıp bankaya iletiyorsunuz ve dönen provizyon yanıtıma göre işlemi tamamlıyorsunuz.

Ödemeyi siteniz üzerinden alırken tam doğrulamalı (3D) yöntemi kullanmanızı tavsiye ederim.

Aksi durumda müşteriniz ya da siz mağdur olabilirsiniz.

Paypal @SiyahGiyen'in de dediği gibi çok profesyonel olmasa da bir çok site tarafından (ebay bile) tercih ediliyor. Bir sorunu var ki (duydum) müşteri ödemeyi iptal edebiliyormuş.

Paypal müşteri açısından kredi kartı bilgisini vermemesi yönünden başarılı. Paypal kullanmak istiyorsanız, ücretsiz kurumsal hesap açmalısınız.

Türkçe desteği var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. fafafe123

fafafe123 Kayıtlı Kullanıcı

yerdemli bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş