Econom.Co Sitesinden Sürekli Ziyaretçi Geliyor

'Soru Cevap' forumunda cagkansezgin tarafından 18 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. cagkansezgin

cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

Google Analytics üzerinden inceleme yaptığımda siteme hergün 15 - 16 kişi dolaylarında bir ziyaretçinin econom.co isimli web sitesinden siteme geldiğini görüyorum. Bu sistem Rusya lokasyonlu görünüyor. Ancak enocom.co sitesine girdiğimde site Ali Express referanslı linklerine yönleniyor. Bunun siteye zararı olur mu? Eğer zararlı ise bunu nasıl engelleyebiliriz?

2. okursan

okursan Kayıtlı Kullanıcı

Rusların referral uyanıklığı bu. Affiliate gibi onlar üzerinden tıklayıp alışveriş yaparsanız para kazanıyorlar. Bizim Türkler de kendi sitelerinden sanki tıklanıp gelmiş gibi referral yollayıp dikkat çekmeye başlamışlar :)

3. cagkansezgin

Siteye zararı olur mu peki? Bu hitler SEO açısından siteye olumsuz sonuçlar doğurur mu merak ettiğim bu açıkcası

4. mtasdemir

mtasdemir Kayıtlı Kullanıcı

Aynen benim sitelerim de de oldu bu durum.

5. cagkansezgin

İlk başta sorun olmaz dedim ancak sürekli bu linklerden geliyor olmaları ciddi anlamda tedirgin ediyor.

6. okursan

okursan Kayıtlı Kullanıcı

Sitenizde referral link için sayfa oluşmuyorsa sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. wmtools'tan sıkı takip etmek lazım.

7. cagkansezgin

Şuan takip sürecindeyim bir süre daha takip edeceğim bakalım neler olacak. Kötü bir deneyim edinmeyelim de gerisi mühim değil :)

Bu Sayfayı Paylaş