Eticaret sitesi için Cloudflare ve CDN kullanılır mı

'Soru Cevap' forumunda Heisenberg tarafından 19 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. Heisenberg

Heisenberg Kayıtlı Kullanıcı

Merhaba
    5000 civarı tamamen özenle, elle eklenmiş ürün bulunan alışveriş sitem bugünlerde 500 hatası vermeye ve yavaşlamaya başladı 10 sn yi geçiyor sayfanın açılması bu durum neden kaynaklanıyor bilmiyorum saldırı mı alıyoruz, ne yapsam

eticaret sitesine Cloudflare kurulur mu bir problem olur mu

2 Gb database oldu CDN alsam ona taşıyabilirmiyim

2. okursan

okursan Kayıtlı Kullanıcı

Nasıl bir yerde barınıyor? VPS mi?

3. cryptosam

cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

Cloudflare kur derim sıkıntı olmaz. Veritabanı olayı 1 gbyi geçince başa bela.

4. Heisenberg

Hocam tek düşündüğüm olay normal bir site değil ödeme sayfası falan var ya kredi kartı olayı o yüzden cloudflare bir sorun çıkartır mı, sorun olmazsa hemen kurcam

5. Heisenberg

evet VPS

6. Heisenberg

bu arada 2gb database oldu demişim yanlışlıkla ama sql dosyası değil toplam sitenin kapladığı alandan bahsetmiştim :D 2 gb sql zor zaten :)

7. okursan

okursan Kayıtlı Kullanıcı

Cloudflare https desteği var aslında ama eticaret konusunda daha titiz olmak lazım tabii.

8. cryptosam

cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

Valla hosting firmam varken kartla ödeme alıyordum sıkıntı yoktu. Pro paketinde vs ssl desteği de var. Saldırı alabilme potansiyeli varsa tırsma kullan derim.

9. Heisenberg

kurdum az önce çok iyiymiş 24 saat sürer dedi tam oturması ama site hızı şimdiden 10 puan arttı google hız testinde

Bu Sayfayı Paylaş