Etiketlerin SEO'ya etkisi nedir?

'Soru Cevap' forumunda antijen tarafından 5 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

 1. antijen

  antijen Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba arkadaşlar, geçenlerde bir yazıda (şu an bulamadım) dolaylı olarak etiketlerin zararlı olacağını okumuştum.

  Örneğin, 3 etiket girdik ve bu etiketlere /tag1 , /tag2, /tag3 şeklinde 3 link oluştu. Bu linklerin içeriğinde de hep aynı sayfa var bunun zararlı olabileceği açıkcası bana da mantıklı geldi. Fakat bir yandan da düşünülünce site içi linkleme konusunda yararlı gibi.

  Google'de SEO kelimesinde ilk sayfada olan sitelere baktığımda da birçok site etiket eklemeyi yavaş yavaş bırakmış gözüküyor. Birkaç site de az da olsa eklemiş fakat konu içinde etiket linkleri paylaşılmamış sitemap.xml'den görülebiliyor sadece.

  Yazım, anlatım bozuklukları için özür diliyorum.
   
 2. Soulsmasher

  Soulsmasher Kayıtlı Kullanıcı

  bende etiketlerin indexlenmemesi gerektiği taraftarıyım , konu ile alakalı sadece 3 etiket benzer yazılara ulaşmak için bir köprü görevi görebilir. Yani şu şekilde diyelim ki "Ankara'da gezilecek yerler" yazdınız , bu yazıya "Ankara" ve "Gezilecek Yerler" diye iki adet etiket tanımlarsanız , kullanıcılarınız Ankara etiketine tıklayarak "Ankara" ile ilgili daha farklı bilgilere ulaşacaktır. Ama saçma sapan "Ankarada oyun salonları , Ankarada Cafeler" gibi birçok çöp eklersek tek yazıya ait oldukları için zarar verecektir.
   
  caneralcilioglu bunu beğendi.
 3. seoneo

  seoneo Kayıtlı Kullanıcı

  bir çok haber sitesi etiketler üzerinden link sağlar. Seo için zararlı olduğunu düşünmüyorum, diyelim siyasi bir lider ile ilgili girilen her haberde o liderin ismi tag olarak girilir. siz googlede o ismi aratınca o etiket sayfası googleda üst sıralarda çıkar.
   
 4. saathane

  saathane Kayıtlı Kullanıcı

  Etkisini yitirdiğini söyleyenler de var. Zararı olmadığı müddetçe yapmakta fayda var sanırım.
   

Bu Sayfayı Paylaş