Facebook Erişim ve Etkileşim Arttırma

'Facebook' forumunda TechnicaL tarafından 14 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. TechnicaL

  TechnicaL Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım ve ilk konumu da bir çok kişinin ortak derdi olduğu Facebook erişim ve etkileşim konusunda deneyimlerimi paylaşacağım.

  [​IMG]

  1. numaralı paylaşımda yaptığım şey sayfa etiketlemek oldu. Paylaşımdaki sözü söyleyen kişinin (Alper Ayyıldız) resmi sayfasını etiket olarak paylaşıma ekledim ve özellikle de beğenmeler arttığı için etkileşime de olumlu yansıdı.

  2. numaraları paylaşımda yaptığımda yine bir şarkı sözü var ama bu sefer şarkı sözünü söyleyen kişiyi hashtag ile (#Allame) ekledim. Sonuç ise erişim biraz daha fazla etkileşim her zamanki gibi.

  3. numaralı paylaşımda ise ''erişim'' kısmındaki grafiğin neredeyse tamamı koyu çünkü bu gönderiye erişenler ''sayfayı beğenmeyenler/hayran olmayanlar'' olduğu için. Bunu da, sayfanın içeriğiyle ilgili bir grupta gönderiyi paylaştım ve gruptakiler de gönderi gördüğü/eriştiği için erişim arttı ama etkileşim her zamanki gibi.

  Bunlar sadece tecrübe çünkü benim sayfamın beğeni sayısı sadece 2800 :) Beğeni sayısı az olduğu için net şekilde konuşmak zor ama belli periyotlarla böyle paylaşımlar yaptığım için kendimce ve ufak çaplı da olsa işe yarıyor. Belki siz de faydalanırsınız. Belki aranızda 100k+ sayfa sahibi olanlar vardır ve bu yöntemleri kullanıp işe yarar ve koşa koşa bilgisayar başına geçip bu konuyu açarlar ve ''Hocam çok teşekkürler, taktiğiniz işe yaradı. Verin sayfa linkinizi reklamınızı yapayım :) '' der ve ben de hiç tereddütsüz safa linkimi veririm. :D

  Ek olarak;

  Ek-1: Etiketlediğiniz sayfa ''onaylı'' ise erişim ciddi manada uçuyor. Ekran görüntüsü atmaya gerek yok ama 3 paylaşımda da hiç yanılmadı bu. Normal sayfa etiketlediğim zaman 200-300 arası bir erişim oluyorken, etiketlediğim sayfa onaylı olunca erişim ''800-900'' arasında seyrediyor.

  Ek-2; Özellikle paylaşılmaya müsait ya da kullanıcıları paylaşma ihtimalinin olduğu gönderilerde kendi sayfanızın adını da ''etiket'' olarak ekleyin ve sonucu görün. Bu da tek başına etkili olmasa da iyi manada erişim ve etkileşimi arttırıyor.

  Ek-3; Öğrendiğime göre sayfanızın ''Bunun Hakkında Konuşanlar'' sayısını arttırmanız, paylaşımlarınızın sayfanızı beğenenlerin ana sayfasına daha çok ve sık düşmesini sağlıyormuş. Facebook'un Bunun Hakkında Konuşanlar hakkında yaptığı açıklamayı baz alırsak bu sayıyı nasıl yükselteceğimizi biliriz. :)
   
  Son düzenleme: 20 Aralık 2014
 2. saxx

  saxx Kayıtlı Kullanıcı

  Teşekkürler analiziniz için. Ama benim yüksek begenili bi sayfam yok k.bakmayin :)
   
 3. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Bu tip paylaşımları hep arıyordum hocam konunuzu takibe aldım :) Emeğinize sağlık
   
 4. TechnicaL

  TechnicaL Kayıtlı Kullanıcı

  İşin esprisi o hocam ama gerçekleşse hayır demem yani :)

  Teşekkürler hocam. Bu arada bir kaç yeni taktik daha keşfettim, konuya ekledim hocam, göz gezdirmenizde fayda var. :)
   
 5. drumpoll

  drumpoll Kayıtlı Kullanıcı

  Gayet güzel bilgiler. 100k ' lık bir sayfa satın alıp ortak deneme yapabiliriz hep beraber.
   
 6. kranos

  kranos Kayıtlı Kullanıcı

  sosyal medyada zayıfım. Takibe aldım yazınızı.
   

Bu Sayfayı Paylaş