Facebook Sayfalarının Organik Erişimi Arttırma

'Facebook' forumunda Heisenberg tarafından 18 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

 1. Jarvis

  Jarvis Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam ben daha önce verdim tam bir fiyaskoyla sonuçlandı çok saçma bir sistemleri var anlam veremediğim bir sistem öncelik facebookta sağ bölümde sadece sayfanın adı yazar altandada beğen butonu olur o reklamı kesinlikle vermeyin beğeni geliyor ama bottan geliyor facebook kullanılmayan facebook acclarından beğendiriyor paranız çöpe gidiyor bundan eminim ilk o reklamı verdim tek tek beğenenlere baktım saçma sapan fake hesaplardı kullanılmayan ne bilim oyun sitesi 45 yaşında adam beğenmiş buda bana bot olma olasuğını arttırdı tabiki hemen iptal ettirdim onu bir gönderi hazırladım ilgi çekicek bir resim onunkini verdim 50 tl lik yaklaşık 500 600 beğeni geldi orjinal sayfayının beğenisi arttı yani tek tek baktım gerçek insanlar yani ondan sonra bi daha 50 tl lik verdim bu sefer 75 kişi geldi 50 tl gitti ondan sonra bidaha vermedim.
   
  Karrizima ve okursan bunu beğendi.
 2. saxx

  saxx Kayıtlı Kullanıcı

  benim sayfadada uzun süredir yeni beğenen olmamasına rağmen son 2 haftada 1600 lerden 1900 lere çıkmış durumda, çok fazla paylaşım vs. yapmamama rağmen :) bi anlam veremedim ama bot olabilir çünkü çok fazla ne beğenide ne de görüntülemede artış oldu.
   
 3. Karrizima

  Karrizima Kayıtlı Kullanıcı

  Aynen katılıyorum. Facebook reklamlarına kuruş vermem bundan sonra. Benimde 50 lirama mal oldu anlamam ama hiçbir faydası yok.
  Oto yıkama işi yapıyorum detaylı olarak bir kere de facebooktan reklam veriyim dedim hiç faydası olmadı. Reklam konusunda google candır.
   
 4. Emre

  Emre Kayıtlı Kullanıcı

  Şu ana kadar Facebook reklamlarından iyi verim alabilen bir tek benim herhalde. Gayet memnunum. Son 2 gün içerisinde düşüş yaşadım ancak farklı çalışmalar içerisine giriyorum.

  Ancak arkadaşlara belli bir noktada katılıyorum oldukça karışık ve herşeyini incik pincik etmeniz gerekiyor.
   
  okursan bunu beğendi.
 5. saxx

  saxx Kayıtlı Kullanıcı

  sizin taktik nedir biraz açar mısın?
   
 6. Emre

  Emre Kayıtlı Kullanıcı

  Aslında bir taktiğim yok. Sadece reklamını yaptığım ürünü iyi analiz ediyorum. Örneğin; bir kitabın reklamını yapıyorsanız alakalı yazarların, şairlerin kitlesini hedefliyorum. Yani popüler kültür bir kitap yazdıysanız Pucca gibi sosyal medya ve blog dünyasının tanınan isimlerinin kitlesine yoğunlaşıyorum. Ekstra yaptığım bir şey yok arkadaşlar ancak hedeflemeyi doğru ve düzgün bir şekilde yapmak gerçekten çok önemli.

  Alakasız kişilere yapacağınız reklamlar sadece para ve zaman kaybı olacaktır. Özet; hedefleme önemli.
   
  okursan bunu beğendi.
 7. mtasdemir

  mtasdemir Kayıtlı Kullanıcı

  okursan bunu beğendi.
 8. cernobil

  cernobil Kayıtlı Kullanıcı

  Bende facebook reklamini yemek tarifleri sayfama vermistim yas araligini cinsiyeti ulkeyi herseyi tek tek secmistim 7 tl ile gunluk 70 80 begeni aliodum ama biraktim sizce bu oran normalmidir ?
   
 9. elegan

  elegan Kayıtlı Kullanıcı

  benim 14.000 beğenili bir sayfam var bazen paylaşımlar 15.000 kişiye bile ulaşıyor fakat denildiği gibi linkli paylaşım olunca sıkıntı..
   

Bu Sayfayı Paylaş