Fikir ve Önerilerinize İhtiyacım Var!

'Proje Önerileri' forumunda Emre tarafından 20 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. Emre

Emre Kayıtlı Kullanıcı

Merhabalar,

1 kaç aydır, bir kitap tanıtımı ile ilgileniyorum. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal ağlarını olabildiğince aktif ve etkili bir şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar aldığımız geri dönüşümler oldukça iyi ancak tahmin edebileceğiniz gibi bize daha fazlası lazım... Daha doğrusu daha fazla insana ulaşabilmemiz gerekiyor.

Bir kitap tanıtımı yapıyor olsaydınız, daha fazla insanın görmesi, duyması için ne gibi çalışmalar yapardınız? Fikir ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

2. TechnicaL

TechnicaL Kayıtlı Kullanıcı

En basitinden, tanıttığınız kitabı hediye ve promosyon olarak verebilirsiniz. Şart olarak da, kitabın çekilişi ile ilgili detayları paylaştığınız gönderiyi ''paylaşan, beğenen ve yorum yapanların'' arasından X kişiye bu kitabı vereceğinize dair bir kampanya yapabilirsiniz.

3. selimania

selimania Kayıtlı Kullanıcı

Milli piyangodan izin alınmaz ise bu illegal bir yoldur. Belirtmek istedim.

4. kubilay029

kubilay029 Kayıtlı Kullanıcı

Play store app store gibi alanlarda da kendinizi öne çıkarabilirsiniz

5. gonzales1

gonzales1 Kayıtlı Kullanıcı

ne kadar abartıyorsunuz milli piyangodan izinmi alıcam :D forumlarda onlarca çekiliş yapılıyor milli piyangodan izinlimi sence.. bullshit

Kitap Tanıtımı Konusunda Çekiliş Olayı mantıklı ama kitabı kimler isteyebelir istenen bir kitapmı sonuçta onu bilmiyorz sektörel bir kitap ise o sektörde ki popüler sitelere text reklam verebilirsin kitap izmi çok özel değilse özelden yana burdan paylaşırmısın ?

6. selimania

ben sadece belirtmek istedim. İnternet üzerinde takibi çok zor. Fakat hepi topu bir şikayete bakar.

7. smnkz

smnkz Kayıtlı Kullanıcı

Kitabın konusu ne hocam?

8. gonzales1

gonzales1 Kayıtlı Kullanıcı

Gereksiz Tartışmak İstemiyorumda Lütfen Beni Şikayet Et :D Sonuçta Ne diyecekler siz çekiliş yapıp hediye kitap veremezsiniz mi büyük çaplı kurumsal firmaların çekilişlerinde şaibe olmasın diye dediklerin doğru diğer türlü gereksiz.

9. selimania

Bende tartışmak istemiyorum inan ki. Ama arkadaşları yasal olmayan yollara başvururken en azından habersiz olmasını istemiyorum. Az önce baktım kimler almış diye. Gazeteler dışında izin alan yok. Milli Piyango denetim mekanizmasını çalıştırmıyor. Fakat cezası da var.
    Bu düzenlemeyi haklı da buluyorum sonuçta kimse eşe dosta verilecek bir ikramiyeye katılmak istemez.

Bir de ek olarak bazı istisnalar varmış.
    http://www.millipiyango.gov.tr/node/69

10. monolog

monolog Kayıtlı Kullanıcı

viral reklam ile ilgili yazmış olduğum yazıda bazı cevaplar bulacağınıza inanıyorum. İyi çalışmalar.

11. selimania

konuyu açan arkadaş kendi sitesinden satış yapmıyor ise, yani piyangoyu düzenleyeceği site de çekilişten maddi bir kazanç hedeflemiyor iseyönetmeliklere göre sitesinden çekilişte düzenleyebilir.

12. ozgr

ozgr Kayıtlı Kullanıcı

Dostum açıkcası bu ülkede kitap okunmuyor oranın %1 olduğunu bile sanmıyorum cehaleti ve programlanmayı çok sever toplumumuz.
    istisnalar vardır tabi onun dışında okuyan gençlerde popüler kültür ve bestseller okur.
    sadece okumak için okur toplum okuduğu için okuyup bacağının üstüne koyup instagrama koyar..
    bu yüzden reklamcılık sektörüne ilgili olmama rağmen benim bile yaratıcılığım gelmedi :)
    çünkü olay kapak tasarımında ve isminde bitiyor örnek olarak s*ktir et halbuki içi bomboş..
    nacizane basit bi kaç öneri vermek gerekirse edebiyat kitap face sayfalarında kitaptan güzel sözleri yazıp altına ismini yazın.
    ekşi uludag inci sözlük gibi yerlerde kitap türüne göre öneri başlığı açıp paravan başka kullanıcı olarak altına öneri yazabilirsiniz.

13. TechnicaL

TechnicaL Kayıtlı Kullanıcı

Bununla ilgili Tüzükte bu Milli Piyongo'dan izin alınması için 2 Bin TL'den ve üzerinde verilen hediyeler için geçerli diye belirtiyordu.

Yani ufak çaplı bir çekilişte sorun oluşturmaz.

14. okursan

okursan Kayıtlı Kullanıcı

Blogger üzerinde bir sürü kitap okuyucularının özellikle de bayanlar blogları var. Onlarla takipleşecek bir paravan kitap okuyan blogger yazarı karakteriniz olursa birkaç haftada blogger üzerinden iyi takipçi toplarsınız paravana. Daha sonra da uygun yazılarla ana sitenize yönlendirirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş