• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Film sahneleri resimleri kullansam adsense ban yer miyim ?

SecX

Kayıtlı Kullanıcı
Ban yemekden ziyade illegal bir site konumuna düşer mi ? Yalnızca her konuda 1 adet filmlerden sahne resmi kullanacağım. Film inceleme konularında film sahne resmi gibi bir resim olacak yani. Sizce adsense banlar mı bunun için beni ?

Net olarak bilmiyorum ancak film izleme ve indirme içerikli değilse sıkıntı olmayacaktır. Fragman siteleri gibi içeriklerde genelde Adsense görüyorum ama yanılıyor olabilirim yine de diğer yanıtları incelemek lazım.

Film şirketinin paylaştığı fotoğrafları kaynak belirterek kullanırsanız sıkıntı olacağını sanmam.

Net olarak bilmiyorum ancak film izleme ve indirme içerikli değilse sıkıntı olmayacaktır. Fragman siteleri gibi içeriklerde genelde Adsense görüyorum ama yanılıyor olabilirim yine de diğer yanıtları incelemek lazım.

Ya fragman bile koymayacağım yalnızca herhangi bir sahnesinden bir resim. İnceleme konusuna resim koyacağım yani.

Bu sorunun cevabı, değişiklik gösterebilmektedir. Sinema sektöründe, her dijital ürünün telif hakları farklı olabilir.

Bazılarını yayınlamak serbestken, bir başka ürünün fragmanını ve/veya fotoğrafını yayınlamak, telif haklarından dolayı sıkıntı oluşturabilir. Dolayısıyla da, bu tür içerikleri barındıran sitelerde, Adsense kullanmak risklidir.

yüzde 90 sorun olmaz, büyük sitelere bakın her türlü galeri var direkt koyuyorlar telif melif dinlemeden.

Bencede yüksek ihtimal herhangi bir sıkıntı yaşamazsın. Ama psikopat bir yapım şirketi gelir benim telifli içeriğimi fotoğraf olarak sitesinde paylaşmış diye şikayet ederse ve kanıt sunarsa olabilir. Bunun haricinde olası üçüncül şahıs kişilerin şikayetlerinin bile bu konuda dikkate alınmayacağı kanısındayım. Yine de tecrübe daha önemli tabi bu benim yorumum :)

Geri