Fotoğraf Problemi

'Soru Cevap' forumunda bigcenk tarafından 21 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

 1. bigcenk

  bigcenk Kayıtlı Kullanıcı

  Arkadaşlar merhaba, geçen gün "Image Cleanup" eklentisi yükledim. Kullanılmayan görselleri temizlemek için. Yaklaşık olarak 15000 adet kullanılmayan hiç bir bağlantısı olmayan görsel tespit etti sistemde. Ben de başladım 100 100 silmeye. Sonra farkettim ki blogumdaki yazıların içindeki resimler kaybolmaya başladı. Kimi hiç görünmüyor kimi ise kırık link işareti ile boş olarak görünüyor. Backup içinden content klasörünü ve database dosyasını tekrar ftp den attım ama bir türlü gösteremedim. Baktım olmuyor en yeni yazıdan itibaren tek tek resimleri tekrar yüklemeye başladım. İlk yüklediğimde bir kısmı göründü sonra tekrar kayboldular. Kafayı yemek üzereyim sıkıntının ne olduğunu anlayabilen var mı?
   
 2. Karrizima

  Karrizima Kayıtlı Kullanıcı

  Aynı duruma çok denk geldim ama ne hikmetse o lanet olası resimler çıkmadı. Yanlız burda okuyunca şimdi cache geldi aklıma. Sitenize resimleri attıktan sonra cache falan temizleyip daha önce sitenize girmemiş bi tarayıcıdan (arkadaşınızın falan telefonundan bilgisayarından) girip bi bakarmısınız. Ben bunu hiç denemedim ama olabilir iye düşündüm.
   
 3. bigcenk

  bigcenk Kayıtlı Kullanıcı

  Şuan o km bir bilgisayardan bakıyorum yine yok. bence ince bir püf noktası var ama nerde? eklenti bu resimleri silerken bir yerde değişiklik yapmış olabilir mi diye düşünüyorum. phpmyadmin den bakıcam veritabanı olayından çok anlamıyorum. iki üç gündür denemediğim yol kalmadı. hatta dün aldığım backup dosyasını tekrar kurdum. acaba cpanel de mi sorun var
   
 4. Karrizima

  Karrizima Kayıtlı Kullanıcı

  Şimdi aklıma bişey daha geldi. O eklentiyi kaldırın. Yine de ftp de plugin içinde bi dosyası duruyor log dosyası mı ne. Onu da silmeyi deneyin.
   
 5. bigcenk

  bigcenk Kayıtlı Kullanıcı

  önce kaldırmıştım. plugin dosyasında sadece şuan kurulu olan eklentilerin klasörleri ve index.php dosyası var
   
 6. Karrizima

  Karrizima Kayıtlı Kullanıcı

  Ben bittim usta :) Zaten kendim de becerememiştim ama belki işe yarar diye aklıma gelenleri söyledim.
   
 7. bigcenk

  bigcenk Kayıtlı Kullanıcı

  Şimdi şöyle bir durum var. En son aldığım backup dosyası eklentiyi yüklemeden yani fotoğrafları silmeden önce aldığım backup. Üstelik full backup almıştım ve dün onu yükledim. Ama hiç bir faydası olmuyor. Yine de fikirlerin için sağol. Eğer çözersem buradan anlatırım nasıl olduğunu. iyi geceler
   
 8. bigcenk

  bigcenk Kayıtlı Kullanıcı

  Çözüldü

  Az önce sesli düşünürken cpanel üzerinde bir ayar aklıma geldi. Hotlink Koruma denen bir güvenlik ayarı var. Bu ayar dışarıdan sizin resimlerinize link verilmesini engelliyor. Hatırladım geçen gün bunu aktif konuma getirmiştim. Şimdi deaktif yaptım resimler gelmeye başladı. Benzer sorun yaşayanlar için dikkat edilmesi gereken bir çözüm bence.
   
  Karrizima bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş