Google+ 'ın Site Önüne Geçmesi

'Soru Cevap' forumunda piamin tarafından 16 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. piamin

  piamin Kayıtlı Kullanıcı

  Arkadaşlar aramalarda Google +'da paylaştıklarımızın sitenin üstünde çıkması nasıl bir durum? Çözümleyebilir miyim? İyi midir kötü mü? Site url kisiselblog . co 4. sıradaki de plus hesabı

  Ekran görüntüsü şöyle;
  [​IMG]
   
 2. Batur

  Batur Kayıtlı Kullanıcı

  Bu serp, bende farklı görünüyor. Yani ne Google+, ne de siteniz aramada görünür değil.

  Google hesabınıza giriş yaptınız mı bu aramayı yaparken? Çünkü Google web geçmişi aktif ise, daha alakalı olması açısından, önceden ziyaret ettiğiniz sayfaların yardımıyla, size özel olarak serp sıralaması değişiklik gösteriyor.

  Ayrıca, sıralamadaki sitelerin tamamı, Google'ın dünya üzerindeki veri merkezlerinin hepsinde görünmeyebiliyor. Örneğin, bir aramada Oklahoma veri merkezindeki bilgi gösteriliyorsa, bir başka aramada farklı bir veri merkezindeki bilgi gösterilebilir. Bu zamanla düzelebilecek bir durum. Bazen siteye eklenen bir içeriğin, Google'ın bütün veri merkezlerinde aynı anda senkronize olması zaman alabiliyor.

  Sorunuza gelince;

  Benim fikrim, Google+'ın sitenizin önüne geçmesi geçicidir. Yani içeriğin ana kaynağı zaten siteniz olacağından, bu içerik zamanla daha fazla kişiye ulaştığında, Google sitenizi üstte listeleyecektir.

  Sitenizdeki rel="canonical" etiketinin, bu konudaki yardımı büyüktür. Yani, içeriğinizi tarayan botlara, ''Bu içeriğin asıl adresi budur'' demiş oluyorsunuz. Kolay gelsin.
   
 3. canju

  canju Kayıtlı Kullanıcı

  google hesabınız açık kapatıp tekrar arayın yada gizli olarak arama yapın..
   
 4. piamin

  piamin Kayıtlı Kullanıcı

  Bu konuda pek bilgim yoktu.

  Dediğiniz gibi plus hesabı kapalıyken sorgulama yaptığımda farklı bir listeleme geldi. Bilgilendirme için ikinize de teşekkür ediyorum :)
   
 5. Batur

  Batur Kayıtlı Kullanıcı

  Dilerseniz, sadece Google web geçmişini kapalı tutarak da özelleştirilmemiş sıralamayı görebilirsiniz. Böylece, Google hesabınıza giriş yaptığınız zaman da, sıralama değişmeyecektir.

  Bunun için resimde görünen, Ayarlar/Geçmiş yolunu izleyiniz. İyi forumlar.

  [​IMG]
   
  Karrizima ve piamin bunu beğendi.
 6. piamin

  piamin Kayıtlı Kullanıcı

  Tamamdır. Bu süper oldu :)
   
 7. kunfeyekun

  kunfeyekun Kayıtlı Kullanıcı

 8. piamin

  piamin Kayıtlı Kullanıcı

  Teşekkürler olay çözülmüştür :)
   
 9. cagkansezgin

  cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

  Google+ hesabı açıkken her zaman için öncelikle Google+ sayfanız gelir. BUnu benimde çözmem zaman aldı. Doğum gününüzde bile GMAİL hesabınıza bağlıysanız Google anasayfasına doğum günü mesajı alırsınız. Güzel bir sistem aslında.
   

Bu Sayfayı Paylaş