Google'ın css ve js dosyalarına erişememesi

'Lak Lak' forumunda tltcn tarafından 30 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

 1. tltcn

  tltcn Kayıtlı Kullanıcı

  Son zamanlarda sanırım bir çok webmaster a Google'ın css ve js dosyalarına erişemediği ile ilgili olarak bir mail gelmiştir. Robots.txt dosyalarında değişikliğe gidilmesi durumunda problemin giderilebileceği söylenmektedir.

  Dosya içerisinde ki css ve js nin başında bulunan disallow ifadesini allow olarak değiştirdim ve bunu google a gönderdim. Fakat hala aynı problemle karşı karşıyayım. Konuyla ilgili bilgisi olan birileri açıklayıcı bir şekilde yardım edebilirse memnun olurum.

  Yardımcı olacak arkadaşa/lara şimdiden teşekkür ederim.
   
 2. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Toplu olarak atıldı zannımca. Wordpress sitelerde wp-includes dizini robots.txt ' den engelli ise kaldırmak gerekli. Diğer siteler içinde ilgili dizin nere ise jslerin olduğu onu kaldırmak ve beklemek gerekli. Google gibi getir vs yapar, robotsu botlara tekrar okutursanız uyarılara vs aldırmayın derim. Yani panele düzelmiş olarak düşmesi geç olabilir.
   
 3. tltcn

  tltcn Kayıtlı Kullanıcı

  Evet dediğiniz gibi panele düşmesi biraz geç oldu. Aynı problemi yaşayan wordpress dışındaki bir site yapısına sahip arkadaşlar dediğim gibi işlem yapıp Google a göndersinler. Wm toolsta robots.txt değişecektir fakat benim yaptığım gibi anında deneme yapmayın hemen algılamaz. Çünkü Google'ın değişimi algılaması 1-2 gün sürebilir. Daha sonradan Google gibi getir seçeneğiyle denediğinizde zaten olumlu sonuç aldığınızı göreceksiniz.
   
 4. Escan Çilingir

  Escan Çilingir Kayıtlı Kullanıcı

  Aynı sorunu bende yaşamıştım. Bakalım zaman içerisinde düzeltme yaşarız herhalde..
  Teşekkürler
   

Bu Sayfayı Paylaş