Hangi Domaine Emek Vereyim?

'Proje Önerileri' forumunda UstaUser tarafından 7 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

?

Hangi 2 domain?

 1. CizgiFilm(.info)

  7 oy
  38.9%
 2. KesintisizIndir(.com)

  2 oy
  11.1%
 3. Hikaye(.info)

  4 oy
  22.2%
 4. OyunMezarligi(.com)

  1 oy
  5.6%
 5. DusurFiyati(.com)

  2 oy
  11.1%
 6. FubyGames(.com)

  1 oy
  5.6%
 7. OnlineKazancYontemleri(.com)

  5 oy
  27.8%
 8. UcuzTelefonAl.com

  6 oy
  33.3%
Birden fazla oya izin veriliyor.
 1. UstaUser

  UstaUser Kayıtlı Kullanıcı

  Merhabalar. Uzun süredir kafa patlatıyorum ama hala bir fikrim yok. Sizce bu sitelerden hangi ikisine yükleneyim? Yorum da yazarsanız sevinirim :).
   
 2. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Çizgi film işinde adsense domaini kapayana kadar (ortalama 1 yıl) iyi para var. Oyum ondan yana:D
   
 3. UstaUser

  UstaUser Kayıtlı Kullanıcı

  Çizgi film domaini üzerinden Adsense alabilir miyim cidden? 1 sene yeter de artar :).
   
 4. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Yok alma olarak değil. Mevcut hesabın var ise çizgi film sitelerinde tık iyi oluyor. TBM de fena sayılmaz. 1 k kadar hitle bile iyi para alıyordum güzel yerleşim ile.
   
 5. UstaUser

  UstaUser Kayıtlı Kullanıcı

  Hesap var hesap sorunum yok :). Peki eğer mevcut hesabıma bu domaini eklersem, Google da anlarsa, ban atarsa, hesap gider mi? Ama domain ekleme olarak ekleyeceğim.
   
 6. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Bende hesap gitmedi. Baya bir sıkıntısız kullandım sonra şikayet edildi zannımca ve sadece o domainde reklam kapatıldı. Tekrar 301lesem yine devam ederim aslende aynı hesabı 301ledikten sonra riske atmak istemedim.
   
 7. UstaUser

  UstaUser Kayıtlı Kullanıcı

  Hesap ban yemiyorsa mükemmel. Nasıl hit çekeceğim vs gibi konularda blogunda çizgi film sitesini hitlendirmek diye konu açarsan çok sevinirim. Ayrıca önereceğin bir çizgi film teması var mı, ben çok aradım ama bulamadım. WP olursa iyi olur. Teşekkürler :).
   
 8. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Safir temanın beste temasını uyarladım ben çizgi filme. Bir bakarsın onu öneririm. Kolay gelsin.
   
  UstaUser bunu beğendi.
 9. UstaUser

  UstaUser Kayıtlı Kullanıcı

  Teşekkür ederim tekrardan. Bu arada dediğim gibi hit konusunda oyun sitesine hit çekme ile ilgili olan makalende yazanları mı uygulayayım dersin :)? Seni de bu saatte soru yağmuruna tuttum kusura bakma.
   
 10. Karrizima

  Karrizima Kayıtlı Kullanıcı

  Arkadaşlar oyun sitesi diyosunuz da benim bi arkadaşta var çocuk nerden baksan 2 bin lira harcadı scripler reklamlar linkler falan filan (boş eleman değil biliyo bişiler) ama yine de TBM 0,02-0,05 gibi komik rakamlar. Günde 3-5 lirayı geçemiyo reklamsız. Bende de kadın sitesi var full+full spam bir tane özgün bişey yok. 3000 içerik oldu ama zamanla kendi kendine 1 lira getiriyo. O yüzden oyun siteleri sayfasını kapatmıştım ben kafamda.
   
 11. Furkan

  Furkan Kayıtlı Kullanıcı

  Zaten çizgi film ve flash oyun tarzı sitelerden TBM'nin yüksek olması beklenmiyor. Bu tarz sitelerden kazanç için düşünce, sürümden kazanma mantığıdır. Tahmin edebileceğiniz üzere çocukların reklamlar ile dikkatini çekmek ve tıklama almak oldukça kolay bir iş. ;) Yinede şans meselesi kazanan var, kazanamayan var. :)
   
 12. ozgr

  ozgr Kayıtlı Kullanıcı

  Çizgifilmden başlayın derim gayet jenerik duruyor domain hoşuma gitti açıkcası.
  güzel basit şık bir temayla sayfa to oranı gayet yüksek olur çoluk çocuk ne varsa tıklıyor zaten
  ucuztelefonal ise replika telefonlar için satış ortaklığı sunan arkadaşlar var wordpressleyip girin yazıları
  domain düşük rekabetli zaten direk çıkarsınız 3 4 de yan kelimeye yönelirsiniz bakarsınız günde bi satış yaparsınız :)
   
 13. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Çizgi film için şirinler izle gibi kelimelerden güzel hit alıyordum ve tbm 0.1-0.12 civarındaydı. Güzel para alıyordum. Çizgi film ile oyun bence farklı ve çizgi filmi öneririm.
   
  Karrizima ve Furkan bunu beğendi.
 14. Karrizima

  Karrizima Kayıtlı Kullanıcı

  Söylediklerinizde çok haklısınız ama şöyle bir durum var. Benim 3,5 yaşındaki oğlum bilgisayarda sürekli değişik değişik oyunlar oynuyo youtube dan videolar izliyo. Bi gün oturdum izledim reklamlara ne yapıcak diye. İnanın 1 tane bile reklama tıklamadı. Bide tbm de yerlerde zaten. O nedenle girmek mantıklı gelmiyor.
  Ha derseniz ki her çocuk aynı değil, yada o reklamlara tıklamaması gerektiğini 8-10 tıklamadan sonra öğrenmiştir. O da doğru :D (Bu konu uzar gider gibime geliyo o nedenle susuyorum, üstadların yanında fazla sivrilmiyim şimdiden. :))
   
 15. Furkan

  Furkan Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam gerçekten her çocuk aynı olmuyor. Bu tarz çocuklara hitap eden bir YouTube kanalı ve site projesi oluşturmayı düşünüyorum. Bu yüzden bir aile toplantısını değerlendirdim. Zaten işgal edilmiş olan 2 bilgisayara birde laptopumu ekledim ve çocukları oturttum başına. Kuzenlerimden 4-5 yaş grubundakiler yerleşimi iyi olan bir oyun sitesinde online oyun Adsense reklamını sitede zaten var olan bir Flash oyun sandı. Aynı zamanda "Of ellerindeki silahlara bak. İki kişilik galiba." falan diye tepki verdiler. Diğer 10 yaş grubundaki eleman ise oyundaki bayan karakterin fiziki özelliklerine dikkat çekti ve ben yanlarında olduğum için reklama tıklamaktan çekindi. :) Bu gözlem benim yaklaşık olarak 1,5 saatimi aldı ama en azından 3'te 3 gibi bir sonuç aldım. Sizlerle paylaşayım dedim.
   
  Karrizima ve UstaUser bunu beğendi.
 16. UstaUser

  UstaUser Kayıtlı Kullanıcı

  3. çocuğu sevdim :D.
   
  Furkan bunu beğendi.
 17. Karrizima

  Karrizima Kayıtlı Kullanıcı

  Bu deneyi değişik yaş gruplarında çocuklarla da yapıp en uygun yaş grubunu bulabiliriz aslında. Şu ana kadar demekki daha aklı başında (yani okuma yazma bilen, hayatın güzelliklerini (bayan karakterin fiziğine bakan) bilen) çocuklar daha çok reklama tıklama eğilimindeler.
   
  Furkan bunu beğendi.
 18. Furkan

  Furkan Kayıtlı Kullanıcı

  3. çocuğu bende çok severim :) Ortanca kuzenlerimden biri ve kendi gençliğimi görüyorum onda. :D
  Hocam aslına bakarsanız çoğu reklama tıklama eğilimindeler zaten. Önemli olan güzel bir yerleşim ile çocukların dikkatini çekmek. Tabi bu durumu olumsuz olarak değiştirecek bazı durumlar olabilir. Çocuk kesimin çoğunun şahsi bilgisayarı olmadığından dolayı ve adsense'in artık içerik ağırlıklı değil de daha çok kişisel çerezler kullanarak reklam gösterdiğini varsayarsak son zamanlarda oyun sitelerinde ki tıklama oranlarının düşüş sebebini az çok çıkarabiliriz. Şuan oyun sitelerinde bana gösterilen çoğu reklam "Hostgator, Digitalocean, Semrush vb." ilgi alanıma odaklı reklamlardır. Küçük kardeşim bu bilgisayarda oyun sitesine girse çok büyük ihtimalle reklamları es geçecektir. :) Neyse tartışma aldı başını gitti ve konumuzun da biraz dışına çıktık sanırım. Konu sahibinden özür dilerim. Bu konuyu farklı bir başlıkta daha sonra detaylı olarak tartışırız. :)
   
  UstaUser bunu beğendi.
 19. UstaUser

  UstaUser Kayıtlı Kullanıcı

  Ne özürü hocam olur mu öyle şey tartışıyoruz şurada :).
   
  Furkan bunu beğendi.
 20. UstaUser

  UstaUser Kayıtlı Kullanıcı

  CizgiFilm'i 40 liraya sattım :(. :D
   

Bu Sayfayı Paylaş