• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Herkes VPN serverını kurmaya başlasın

Yigit

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar, malum internet yasakları hükemetimizin gündeminde ve google da engellenicek.
Nerdeyse hepimizin vps,vds yada bir dedicated serverı var. Linodedeki VPS'ime vpn server kurmayı düşünüyorum. Acaba aramızda deneyen oldumu, 1 kullanıcı için ram ve cpu tüketimi nasıl olur .

Yada bu yasaklardan kurtulmak için tamamen ne yapılmalıdır ? Şuan amerikada oldugum için DNS sadece yeterli mi bilmiyorum.

İncelediğim birçok vpn programı var incele.co'da sorunsuz olarak kullanıyorum. Herhangi bir erişim problemim yok Türkiye'de.

Haziran 2013 Tarihinden beri modem bazlı VPN kullanıyorum tabiki her zaman değil kendi VPN sunucumu kurdum OpenVPN ile tertemiz kullanıyorum.

Openvpn yi digitaloceanda 5 dolarlık sunucuda kullanıyorum. Kurulumu 5 dk sürmüyor. Videolu bir anlatımını yapıp cryptosama ekleyecektim. Openvpn 2 user için bedava öneririm.

Geri