Hosting Piyasası Hala Açık Mı?

'Lak Lak' forumunda GeleceginİsAdamı tarafından 16 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

 1. GeleceginİsAdamı

  GeleceginİsAdamı Kayıtlı Kullanıcı

  Merhabalar,

  bir konu açmıştım ve bilişim firması kuracağıma karar vermiştim. Şuan hali hazırda vereceğimiz 3 hizmete karar verdik Haziran gibi tam açılışı yapıyoruz, şuan vergi levhamız var. Hosting, vds, vps gibi hizmetler sunsak mı, sunmasak mı karar veremedik. Eğer bu hizmeti sunarsak destek verme konusunda sıkıntı yaşamayız. Başlangıçta bizi taşıyacak altyapıyı da sağlamamız da sorun yok. Müşteri bulmak için ise Webrazzi.com'a ve bazı çeşitli büyük internet alanında yazarlara reklam vermeyi planlıyoruz. Ancak bu alanda hala müşteri bulmak mümkün mü, bunda kararsızız. Sizlerden yorum almak istedim.
   
 2. mrtglrcll

  mrtglrcll Kayıtlı Kullanıcı

 3. Winchester

  Winchester Kayıtlı Kullanıcı

  Piyasada 1-2 firma hariç işini adam gibi yapan bir firma yok hala. Ama normal bir hosting firması yerine digitalocean tarzı bir firma çok daha ses getirir ve kazandırır hazır digitalocean türkiye piyasasına girmeden önce.
   
 4. Soulsmasher

  Soulsmasher Kayıtlı Kullanıcı

  bu sektörde atı alanın üskürdarı geçtiğini düşünüyorum bundan sonraki çalışmalar sadece heves olarak kalacaktır.
   
 5. grafen

  grafen Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam webrazzi ye reklam vermek sizi aşar onu bilir onu söylerim.
   
 6. MertcanGokgoz

  MertcanGokgoz Kayıtlı Kullanıcı

  Adam gibi işini yapan türkiyede hepi topu 20 firmayı geçmez hatta bu 20 sinden sorunsuzu 10 tanedir. gerisi çöp bence bulaşmayın :)
   
 7. ahmetsahin

  ahmetsahin Kayıtlı Kullanıcı

  Bu kaliteli olarak tabir edilen birkaç firma kalitesinde hizmet vereceğinizi varsaysak dahi öncelikle bu firmalardan farklı birşey sunmadığınız müddetçe bu firmaların şu an oldukları konuma gelebilmeniz çok zor (herkesin tavsiye ettiği bir yer varken kimse kolay kolay tanımadığı bir yere gitmez, heleki piyasada dandik hosting firmalarından ağzı yanan insanların oluşturduğu yüzlerce yorum varken), farkınızı ortaya koyduktan sonra reklamınızın kendiliğinden oluşması gerekiyor birazda, bunu öncelikle fiyat olarak piyasa altında başlayıp 7-24 kullanıcı yanlısı tam hizmet vererek sağlam referanslar oluşturarak sağlayabilirsiniz belki...
  Başarılar
   
 8. Cihan

  Cihan Kayıtlı Kullanıcı

  Yapılır, yapılmaz diye bir şey yok.

  Fakat büyük paralar ortaya koymalı ve birkaç sene hiçbir şey kazanmamayı göze almalısınız.

  Baya büyük paralar koymalı, hiç para kazanmadan ekip kurup çalışmalara başlamalısınız.

  Yani küçük ölçekli düşünüyorsanız hiç bulaşmayın.
   

Bu Sayfayı Paylaş