Hotel Sitesi hiti nasıl arttırılır?

'Bana Hit Lazım' forumunda The-Doctor tarafından 6 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. The-Doctor

  The-Doctor Kayıtlı Kullanıcı

  Websiteleri yapmaya yeni başlamış biriyim ve bir süredir SEO üzerine araştırma yapıyorum. Şuana kadar gördüğüm bir çok seo önerisinde sürekli yeni, güncel içerik girmenin öneminden bahsediliyor. Ancak ailemin işinden dolayı iki tane hotel sitesi yaptım. Maalesef hotel sitelerine sürekli olarak içerik girmem mümkün olmuyor. Genellikle websitesi yapıldıktan sonra haftada bir girip bir iki güncelleme yapıyorum onun dışında değiştirilecek ya da eklenilecek bir şey bulamıyorum. Dolayısıyla günlük tekil hitim sürekli olarak düşük oluyor. Bunu nasıl arttırabilirim?
   
 2. okursan

  okursan Kayıtlı Kullanıcı

  Niçin müşteri çekmek istiyorsunuz? Site üzerinden rezervasyon var mı? Var ise, kaliteli görseller ile sosyal medya (facebook vb) reklamı yapılabilir. Ayrıca Benzeri Adwords için uygulanabilir. Yine bir alternatif olarak booking.com vb sitelerde listelenmesi için gerekli başvurular yapılabilir, direkt rezervasyon yapılır filan gibi :)
   
 3. monolog

  monolog Kayıtlı Kullanıcı

  İçerik girmeyeceğim derseniz sosyal medya ile ziyaretçi edinme yoluna gidin, ne kadar hit çekebileceğiniz hayal gücünüze ve birazda yatırıma bağlı. Adwords'te çıkabilirsiniz. İçerik girmeye zaman ayırabilirim derseniz, oteliniz neredeyse o bölge hakkında detaylı bilgiler verecek portallar kurup orada kendi otelinizin reklamlarını döndürebilirsiniz.
   
 4. The-Doctor

  The-Doctor Kayıtlı Kullanıcı

  Booking.com , tripadvisor vs. gibi sitelere kayıdımız var evet. Ama bu tür online rezervasyon siteleri komisyon aldığı için kendi sitemiz üzerinden rezervasyon almak istiyorum ben. Adwords de düşük günlük ücretle reklam verdim ancak dönüt olarak hiç rezervasyon gelmediği için şimdilik durdurdum reklamları.
   
 5. grafen

  grafen Kayıtlı Kullanıcı

  Otel nerede bilmiyorum ama adwords reklamlarından kısa sürede dönüş beklemeyin çünkü otel sektöründe uzun soluklu reklam gerekli
   
 6. Jarvis

  Jarvis Kayıtlı Kullanıcı

  Bence sitenizin çok kaliteli ve ciddi bir tasarıma ihtiyacı var site giren kişi etkilemeli seo açısından biraz zor olabilir ama en fazla facebook reklamlarından getiri elde edeceğini düşünüyorum.
   
 7. Heisenberg

  Heisenberg Kayıtlı Kullanıcı

  okursan bunu beğendi.
 8. okursan

  okursan Kayıtlı Kullanıcı

  Aynen bedava bi haftalık oda konaklama fiyatına sağlam reklam yaptılar. Bedava verecekleri kişiler de zaten sosyal medyada aktif kişiler. O bir hafta boyunca yine iyi reklam olacak onlar üzerinden. Bir de indirimliden çektikleri hesaplar da olacak. Her türlü kazan-kazan eşleşmesi.
   
 9. SEOrea

  SEOrea Kayıtlı Kullanıcı

  Maliyetli ve maliyetsiz yöntemlerle sonuç elde edebilirsiniz. Buradada backlink ve link inşaası yönetimi süreci devreye giriyor. Siteniz 4 ayı doldurduysa düzeyli backlink alımlarına başlayabilirsiniz. Forumda işinizi görecek bir kaç liste mevcut onlardan faydalanabilirsiniz. Yakında bende forumda bir kaç liste vereceğim.

  Forum tanıtımı listelerini kullanın, direkt anasayfanıza yüklenmeyin ve linkleri diğer sayfalarınıza vs yaymaya çalışın bir süre böyle devam edin, sosyal medya ve dijital pazarlamayı da kullanmanızı tavsiye ederim. Sektördaşlarınıza içeriklerinizi de pazarlamayı düşünebilirsiniz, böylece rakiplerinizdende bağlantı kazanırsınız.
   
  okursan bunu beğendi.
 10. ardasn

  ardasn Kayıtlı Kullanıcı

  Hotel'in bulunduğu bölgeyi anlatan, "gezelim-görelim" tarzı bloglara direkt ulaşıp reklam verilebilir, ya da bu tarz özgün bir blog oluşturulup (gerçekten bölgeyi tanıtıcı, sırf reklam için değil) buradan siteye kullanıcıyı yönlendirme yapılabilir.
   
  okursan ve SEOrea bunu beğendi.
 11. The-Doctor

  The-Doctor Kayıtlı Kullanıcı

  Herkese çok teşekkür ediyorum. Önerilerinizi uygulamaya çalışacağım. Aldığım dönütleri buraya tekrar yazarım.
   
  SEOrea bunu beğendi.
 12. smnkz

  smnkz Kayıtlı Kullanıcı

  Ölü zamanlara denk getirerek İsveçteki Otele benzer bir kampanya yapabilirsin. Önce Sitenin altyapısını güçlendir ama :) Hotel boş duracağına değerlendirilmiş olur. Böyle bir kampanya olursa bizlerde forumlarda sosyal medyada yayılmasına yardımcı olabiliriz. ;) Tabi çok iyi planlamak gerek.
   
  okursan ve SEOrea bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş