İçerik hala kral mıdır?

'Soru Cevap' forumunda simaofcp tarafından 4 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. simaofcp

  simaofcp Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba içerik hala kral mıdır?
   
 2. kdenen

  kdenen Kayıtlı Kullanıcı

  Ne zaman kral oldu ki? çok kaliteli bir içeriğin varsa ve iyi link alırsan çok iyi yerlere gelirsin ancak sadece içerikle bir yere varamazsın ne yazık ki.
   
 3. Tyler

  Tyler Kayıtlı Kullanıcı

  Sadece içerik ile bir yere gelinmez. Onu destekleyecek şeylerin olması lazım (sunucu,tasarım,linkleme,tanıtım,backlink vs.... )
   
 4. Escan Çilingir

  Escan Çilingir Kayıtlı Kullanıcı

  Sizin yazınız ne kadar etkili olursa olsun içeriğiniz nekadar iyi yazılmış olursa olsun iyi bir reklam ve arkanızda size referans olabilecek bir backlink altyapınız yoksa sanırım bulunabilir olmanız biraz zaman alabilir. Farklı olduğunuzu bu unsurları kullanarak daha kısa sürede sağlayabilirsiniz düşüncesindeyim, buda benim görüşüm naçizane...
   
 5. simaofcp

  simaofcp Kayıtlı Kullanıcı

  Ben de öyle düşünüyorum backlinkler ve diğer çalışmalar sadece hızlandırır ama farklı ve kaliteli içerik geç de olsa ödüllendiriliyor diye düşünüyorum.
   
 6. inceleco

  inceleco Kayıtlı Kullanıcı

  Bana her zaman abes geliyor bu soru. Soruya soru ile cevap vermek istemem ancak benim de kafama takılan sorular var:

  1. Köşe yazarı olsan, kötü yazı yazsan kim okur seni?
  2. Çizgi film sitesi olan adamın içeriğinin kral olmasına gerek var mıdır?
  3. +18'de içerik girmeye gerek var mı?
  4. Kitle toplamaya çalışan ve sunum yapan bir adamın kötü yazısı olsa, videoları kötü kalitede sunsa, sadece youtube'a odaklanıp sitede yazılı içeriğe önem vermese, o site sizce ne kadar değerli olur?

  Dedim ya işte benim de kafama takılan sorular bunlar. Aslında cevapları çok basit ancak bu soruları önce bir değerlendirip ondan sonra odaklandığımız işte en iyi şekilde kullanmamız gerek.

  Backlink olmadan da olmaz... :)
   
  simaofcp, frkn ve okursan bunu beğendi.
 7. simaofcp

  simaofcp Kayıtlı Kullanıcı

  dekorasyon sitesi için uyguladığım içerik uygun mu sizce. rakiplerim abuk zubuk 150-200 kelımelık makalelerine kıyasla
   
  okursan bunu beğendi.
 8. grafen

  grafen Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam senin içeriğin bir şekilde tutacaktır hem resimlerin olsun hem yazıların özgün bir şekilde giriyorsun bana dorarsan senin tek sıkıntın teman temayı değiştirirsen kazanclarında artacaktır
   
  simaofcp bunu beğendi.
 9. simaofcp

  simaofcp Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam fullsense teması hangi tema kullanmalıyım
   
 10. fafafe123

  fafafe123 Kayıtlı Kullanıcı

  Çok saçma bir soru bu bence.(İçeriği yazı olarak algılamışsanız)Bir içeriğin kral olup,olmadığını HÇO(hemen çıkma oranı)'ya göre anlayabilirsiniz.-Fakat sektöre göre değişir-Örneğin Adını belirlediğiniz bir filmi izleyecekseniz.Orada içeriğe gerek yoktur.-Sebebi şudur,eğer adını belirlediyseniz zaten film hakkında bilgi sahibisinizdir.-Fakat "korku filmleri izle" diye bir arama yaptığınızda karşınıza çıkan filmler hakkında bilgi sahibi olmadan izlemesseniz burada da içeriğe ihtiyaç vardır.Özetleyecek olursak bir film sitesinin 100 kelimelik bir film özeti girmesi yeterli olacaktır.Fakat tüm film sitelerinin teması aynı (keremiya) eğer sizinde keremiyaysa bu sizin için çok büyük bir dezavantajdır.Son olarak İçeriğe sadece yazı gözüyle bakmayın.Videoda,fragmanda,resimde,fotoğrafta kısaca ziyaretçinin istediği her şey içeriktir.

  Evet içerik kraldır.
   
  Sherlock Holmes, Furkan ve okursan bunu beğendi.
 11. turgay

  turgay Kayıtlı Kullanıcı

  site içi seoya dikkat ederek güncel düzenli içerik girerek iyi yerlerde olan sitelerim oldu düzenli içerik girmeyi bırakınca gökdelenin tepesinden bırakmış gibi oluyor.
  backlink ile daha iyi yerlere de gidilebilir. vakit olmadığı için çoğu zaman backlink ile uğraşmıyorum.
   
 12. TechnicaL

  TechnicaL Kayıtlı Kullanıcı

  İçerik kraldır amma ve lakin... Kral'ın yanında kraliçe, yardımcı devlet adamları, askerleri, silahları, savaş stratejiler de olmalı. Tek başına Kral'ın olması bir anlam ifade etmiyor.
   
  inceleco bunu beğendi.
 13. Furkan

  Furkan Kayıtlı Kullanıcı

  SEO hakkında herhangi bir bilgisi bulunmayan arkadaşların bloglarından veya oluşturdukları sitelerden güzel kazançlar elde ettiğini görünce bende anladım ki içerik kraldır ve uzun vadede her zaman kazandırır. ;)
   

Bu Sayfayı Paylaş