• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

İlginç bir taktik

caneralcilioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamlar

Bir süredir takibini yaptığım yerel bir kelimede çok kısa sürede bi site hızlı bir şekilde yükseliş sağladı ve çok yeni olmasına rağmen 2. sıraya geldi. Sitenin moz üzerinden backlinklerine baktığımda birkaç forum tanıtımı haricinde kayda değer bir backlink göremedim. Sadece serawakpools com diye anlam veremediğim bir siteden link alıyor. Site anladığım kadarıyla dinamik olarak sitelerden görselleri çekiyor altına etiket koyarak sayfa oluşturuyor diye düşünüyorum ama ne kadar faydası olur nedir ne işe yarar mantığını çözemedim bu konuda bir fikri olan var mı?

As. Linklerine ahrefs ve wm tools üstünden bir bakın derim. (Moz son tercihim. Linkleri çok geç görüyor ve güncelleniyor.) Domain yeni ise başlangıçta çok iyi sıralama alabiliyor bazen. Sonrasında giderek düşüyor. O linkten öte geçmişi önemli.

Domaini yeni kaydetmişsen bence ilk açtığından dolayı hızlı sıralama alıyor olabilir.
Eski bir domain ise geçmiş otoritesi sağlam olabilir.

Bendeki site yaklaşık 7 yaşında bir domain rakip olarak bahsettiğim hızlı gelen site henüz 1 yıllık. Rakip domainin geçmişi yok sadece 2-3 ay önce wordpress kurdular kategori ve tag'leri abartarak 800 civarı index'e çıktılar. Bizim index sayısımız 50. İçerik olarak çok fazla genişletebileceğimiz bir site değil sadece yaptıkları işleri ve bunlarla alakalı bir miktar makale ekleyebiliyoruz. Diğer sitenin kısa sürede geri düşeceğini tahmin ediyorum ancak bugünde serawakpools benzeri bir çok siteyle karşılaştım yapıyorsa sitedeki görselleri urlden çekerek backlink veriyor. Bu yöntemin detayları hakkında bilginiz varmı bir işe yararmı?

Bendeki site yaklaşık 7 yaşında bir domain rakip olarak bahsettiğim hızlı gelen site henüz 1 yıllık. Rakip domainin geçmişi yok sadece 2-3 ay önce wordpress kurdular kategori ve tag'leri abartarak 800 civarı index'e çıktılar. Bizim index sayısımız 50. İçerik olarak çok fazla genişletebileceğimiz bir site değil sadece yaptıkları işleri ve bunlarla alakalı bir miktar makale ekleyebiliyoruz. Diğer sitenin kısa sürede geri düşeceğini tahmin ediyorum ancak bugünde serawakpools benzeri bir çok siteyle karşılaştım yapıyorsa sitedeki görselleri urlden çekerek backlink veriyor. Bu yöntemin detayları hakkında bilginiz varmı bir işe yararmı?
İmage link olaraktır o linkler tahminimce.

Geri