Jetpack Eklentisi Hakkında

'Soru Cevap' forumunda bigcenk tarafından 5 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

 1. bigcenk

  bigcenk Kayıtlı Kullanıcı

  Arkadaşlar iki günlük siteme ilk gün jetpack eklentisini yükledim. İki gün boyunca jetpack sayesinde wordpress.com üzerinden fazlaca hit geliyor. Bu gelen hitlerin nedenini anlayamadım. Acaba ne kadar sağlıklı trafik var bilgisi olan varmı?
   
 2. Karrizima

  Karrizima Kayıtlı Kullanıcı

  jetpackten zarar geleceğini sanmam. Ama hit fazlaca değil de günde 3-5 falan olması lazım bende öyle en azından. Fazlacadan kastınız nedir?
   
 3. bigcenk

  bigcenk Kayıtlı Kullanıcı

  Birinci gün 24 ikinci gün 47 gibi. Diğer sitelerimde de yüklü bazılarında toplamda bu kadar hit görmüyorum. Dün en son toplam görüntüleme 150 filan dı. Çözemedim:)
   
 4. grafen

  grafen Kayıtlı Kullanıcı

  Sitenizde analytics veya metrica yok mu hitleri görebileceğiniz
   
 5. bigcenk

  bigcenk Kayıtlı Kullanıcı

  Analytics var sıkıntı yok hitlerde tek merak ettiğim bir anda bu kadar hit artışı olması. Çünkü site iki günlük. En çok hit wordpress.com dan geliyor.
   
 6. grafen

  grafen Kayıtlı Kullanıcı

  wordpress.com da çok aranan bir kelimede içerik eklemiş olabilirsiniz.Geçenlerde tumblr da başıma gelen bir olay normal olarak içeriği paylaştığım halde günde 200-300 kişi geliyordu.Google tarafından sıkıntı olmaz bilakis aldığınız backlink fazlasıyla işe yaramış
   
 7. bigcenk

  bigcenk Kayıtlı Kullanıcı

  Biraz inceledim diğer sitelerde jetpack yükledikten sonra login olurken siteadı.wordpress.com diye site oluşturuyordum. Wordpress.com ayarlarında ana site olarak bu sefer direk orjinal siteyi gösterdim. Şimdi taşlar yerine oturuyor. Anahtar kelimeler ve backlink lerin etkisi ile wordpress.com kullanıcıları daha fazla gelmeye başladı.
   

Bu Sayfayı Paylaş