• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Kişisel Blog İçin Sistem Önerisi Talebi

frkntlgyc

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhabalar.
Öncelikle niyetimden bahsetmek istiyorum. İktisat öğrencisiyim ve kendimce notlar ve yorumlar paylaşabileceğim bir blog kurmak istiyorum.

Ayrıca bu blog ileri dönemlerde youtube ile desteklenecek (fakat minimum bir yılı var). Bana lazım olan bir kaç eklenti gerekiyor. Rahat grafik çizebileceğim bir eklenti mevcut mu?

Varsa blogger yada wordpress'ten hangisinde?
Bu tarzda bir sistem için siz hangisini önerirsiniz?
Wordpress için wordpress.com mu yoksa host satın alıp wordpress kurmak şeklinde mi?

Tecrübeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhabalar.
Öncelikle niyetimden bahsetmek istiyorum. İktisat öğrencisiyim ve kendimce notlar ve yorumlar paylaşabileceğim bir blog kurmak istiyorum.

Ayrıca bu blog ileri dönemlerde youtube ile desteklenecek (fakat minimum bir yılı var). Bana lazım olan bir kaç eklenti gerekiyor. Rahat grafik çizebileceğim bir eklenti mevcut mu?

Varsa blogger yada wordpress'ten hangisinde?
Bu tarzda bir sistem için siz hangisini önerirsiniz?
Wordpress için wordpress.com mu yoksa host satın alıp wordpress kurmak şeklinde mi?

Tecrübeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Üstadım;

Wordpress sistem geleceğe yönelik olarak her türlü imkanı sunabilecek geliştirilebilir bir yazılım ve Blogger sistemine nazaran daha geniş kapsamlı. Bununla birlikte kendine özel bir alan adı ve hosting ile çevrende markalaşabilirsiniz. Yani isimsoyisim.worpdres.com demekle isimsoyisim.com demek arasında fark var emin ol :) Youtube ile destekleme konusunda da en iyi sistem Wordpress'dir emin olabilirsiniz.

Grafik çizebileceğin bir eklentiye gelince grafikten kastın matematiksel verilerin bulunduğu grafik sistemleri ise WP-EXCEL-CMS diye bir eklenti var. Bildiğim kadarı ile site içerisinde EXCEL mantığını kullanmaya yarıyor. Ya da daha net açıklarsan araştırmak için zaman ayırırım. Yeter ki faydamız dokunsun.

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim öncelikle.

Grafik konusunda asıl maksatım matematiksel tablolar, grafikler.
Bunlara ek olarak bu grafikleri hareketli yapabilir miyiz?
1. Adım 2. Adım gibi ayrı ayrı göstermek yerine bu işi eklentinin adım adım yapması lazım.
Ayrıca tema olarak lisans ihlali yapmadan ne gibi önerileriniz olabilir kaynak bakımından?

Geri