• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Makalelerim Hit Almıyor

gemlikli

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar bir genel blogum var. 2 günde 1 güncel içerik giriyorum fakat içerikler googlede çıkmıyor. Dolayısıyla hit te gelmiyor. Ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz?

Merhaba,

Makale yazmadan önce talep var mı yok mu bunu araştırman gerek. Bir de öngörü olarak insanların arayacağı kelimeleri başlık ve açıklamada mutlaka bulundurmalısın. Bir de siten yeni ise acele etmemende fayda var.

ben şunu tespit ettim : bir makale yazıp konuyu siteye açınca konu indexleniyor. ancak konudan bir satır googlede arattığımda benim site çıkmıyordu. aradan 15 20 gün geçince çıkmaya başladı. yani yazılan konu hemen index alıyor ama makalenin içerisindeki yazılar dizine sanırım hemen geçmiyor.
Bize böyle tecrübeler lazım. Tenks :)

site kaç gündür aktif yayında ? sosyal paylaşımlar yapıyor musunuz ? sitede toplam kaç konu var ?

benim tecrübeme göre düzenli özgün içerikler girerek -backlink falan kasmadan, yeni otoritesiz bir domainde- 8 ay gibi bir sürede hit alımı başlıyor. bende böyle oldu hep, backlink falan hiç kastırmadım, günde düzenli olarak 200 300 kelimelik 3-4 yazıyla 7-8 ayda 4k'lara geldi site. 1000 tane içerik olsa, taglerle falan 3 bine yakın index yapar. bu 3 binlik index de 3-4klık bir hit verebilir: tabii aranma oranları önemli.

benim tecrübeme göre düzenli özgün içerikler girerek -backlink falan kasmadan, yeni otoritesiz bir domainde- 8 ay gibi bir sürede hit alımı başlıyor. bende böyle oldu hep, backlink falan hiç kastırmadım, günde düzenli olarak 200 300 kelimelik 3-4 yazıyla 7-8 ayda 4k'lara geldi site. 1000 tane içerik olsa, taglerle falan 3 bine yakın index yapar. bu 3 binlik index de 3-4klık bir hit verebilir: tabii aranma oranları önemli.

8 ay boyunca her gün içerik girsem zaten o site uçar gider hocam :) 8 ay ne içeriği gireceksiniz?

Hızlı imleme sitelerini tercih edebilirsin etkisini görürsün gerekirse pingleme yap

index almamış makalelerinizi imleme sitelerinde ve sosyal medyalarda paylaşmak emeğini kendi elinle çöpe atmak demektir. ben kıymetini bilemedim sitemde indexlenmedi sen al da google seni bu kaliteli özgün makaleyle sıralamaya soksun benim zavallı sitemde babalara gelsin demektir. sitenizde index almış konuları paylaşın sosyal medyasitelerinde. imleme siteleri ise tamamen gereksizdir.

Hocam bu konuya katılmıyorum kendi sitemde bu yontemle ilk 3e siteyi sıralamaya sokuyorum ve hiti alıyorum böylece 1 aylık site adsenseden 4 tl kazanmayı başardı

Geri