• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Ne desem ki şimdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

selimania

Kayıtlı Kullanıcı
Alıntı:
simaofcp: Merhaba, iyi akşamlar. Makale ihtiyacınız olması durumunda çalışmaktan mutluluk duyarım.

Chat eklentisini karalamak istemiyorum. Çok da seviyorum pek de seviyorum. Gerçekten amaç yardımlaşmak olur ise en etkili yollardan birisi. Ama daha bugün demiştim iş ticarete dönerse chat reklamlarla dolup taşar diye. Neyse daha fazla bir şey demeyeyim.

r10'da birinden yardım istedim sunucu ile ilgili.. Tamam memnuniyetle yardım ederim dedi. baktı baktı...
sorun çözülmüyor sanırım dedim. O da; "olur da çok uğraşasım yok‏ plesk biraz nazlıdır‏ düzeltirim ama uğraştırır beni bende seni uğraştırırım‏" dedi.

Madem para isteyeceksin neden yardım ederim diyorsun başta desene yardım ederim ama parası karsılıgında diye. Ya da adı yardım olan bir istege neden cevap veriyorsun :D Her yerde ticaret var :D

Son düzenleme:
Bana da attı reklam atmayın dedim kusura bakmayın dedi.90 lı bir çocuk belki de ihtiyacı var belki de dolandırcak birilerini arıyor.Allah gönlüne göre versin...

Alıntı:
simaofcp: Merhaba, iyi akşamlar. Makale ihtiyacınız olması durumunda çalışmaktan mutluluk duyarım.

Chat eklentisini karalamak istemiyorum. Çok da seviyorum pek de seviyorum. Gerçekten amaç yardımlaşmak olur ise en etkili yollardan birisi. Ama daha bugün demiştim iş ticarete dönerse chat reklamlarla dolup taşar diye. Neyse daha fazla bir şey demeyeyim.

Bence Çokda Anormal Birşey Değil yani ihtiyacı olanlar cevap yazabilir. @simaofcp tabi bu konuyla ilgili konu açsaydı daha iyi olurdu.

Herkese merhaba,

Konuyu takip ediyorum bir şey yazmak istemedim. Samet hocam sağolsun bana ulaştı ve konudan duyulan rahatsızlığı iletti.
Forumda makale konusu göremedim, chatten yazmak istedim. Sonuçta herkesin az veya çok makaleye ihtiyacı oluyor diye düşündüm.

Konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim. Demokratik bir şekilde durumu anlatmış.
Konuyu açan arkadaşla birlikte birkaç kişiye de bu mesajı attım. Kimisi nezaketle geri çevirdi kimisi reklam atma dedi. Bunun üzerine kusura bakmayın dedim ve yazmadım.

Konuyu açan arkadaşa o mesajı attığımda bana geri dönüş cevabı 'blokluyorum' oldu.
Hoş bir tavır mı? Tartışılır, kime göre neye göre. Kim nasıl düşünüyorsa saygı duymamız gerekiyor.

Ancak benim şahsi fikrim; konuyu açan arkadaşın samimiyetine inanmıyorum. Burada aile ortamı oluşturuluyor ve çok daha güzel oluyor. Ama insanları bu şekilde ifşa etmek, benim düşüncelerime göre biraz ters düşüyor.

Forumda bana nazik şekilde cevap veren arkadaşlar da vardı. Ne gelip konu açtılar, ne blokluyorum dediler biraz şaşırdım. Art niyet sezdim.

Yukarıda, bir diğer arkadaş güzel özetlemiş; Sonuçta hepimiz insanız, paraya veya başka şeye ihtiyacımız olabilir. İnsanların 90'lı olması 80'li olması önemli değil. Dolandırıcı da olabilirim. Saygı duyarım. Gözümle görmeden, kulağımla işitmeden bir şey diyemiyorum yaşamdaki gelişmelere.

Bir teşekkür!
Sayın Forum Yöneticisi Samet hocam, teşekkür ederim. Nazikçe özel mesajla bana ulaştı. Önyargılarından arınmış bir şekilde forum kurallarına aykırı davrandığımı belirtti. Ben de kötü niyetim olmadığını ve kuralları bir kez daha ihlal etmeyeceğimi, rahatsız ettiğim insanlara kusura bakmayın dediğimi belirttim. Bu diyaloğu sağolsun kendisi de buraya yazdı.

Okuyan, görüş bildiren ve forumda ufkumuzu açan tüm paylaşımcı arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum.

Özel mesajın, deşifre edilmesi bence etik değil.

Ücretli olarak hizmet verilmek istenebilir. Bunu özel mesaj yoluyla iletişim kurarak yapmayı tercih etmiş arkadaş. Sonuçta o sohbet eklentisinin amacı, insanların hızlı iletişim kurmalarını sağlamaktır.

Kimseye hakaret, haksızlık edilmediği sürece, sohbet iletisi ile her türlü ileti gönderilebilir. Dileyen cevaplar, istemeyen de cevap vermez ama özele yazılmış olan kişisel gönderiyi, genel ile paylaşmak kanımca doğru değil.

Herkese iyi forumlar dilerim.

Ben şahsen site içi seo yapan birilerini arıyordum, sağ taraftaki durum barını kullandım ve buldum da bu yöntem denenebilir.

Konu Dışı: Samet geçenlerde forumda ticaret yapılsın mı gibilerinden bir konu açmıştı. Konuya yazacaktım seyir halindeydim yazamadım. Konuda kapanmış. Yeri gelmişken burada fikrimi belirtmek isterim.

Şu aşamada forumda ticaret yapılırsa ve bu ticaretlerin %10-15 civarı belkide daha fazlası hüsranla sonuçlanabilir.
Ticaret yapılacaksa "Şikayet" kategorisi acil konulmalıdır.
Şikayet kategorisi demek forum kirliliği demek.
Şikayet kategorisi demek yöneticilerin boşa zaman harcayarak problem çözmesi demek.

Bu maddeler uzar gider. Benim şahsi fikrim bu forumda e-ticaretin kesinlikle olmaması.

Ben isim vermek istemediğim bazı sitelerdeki dolandırıcı çokluğundan dolayı teklif verirken bile kırk kere düşünüyorum açıkçası. İlerleyen dönemde hafiften bu tarz aksiyonlara seo çerçevesi içinde girilirse gönül rahatlığıyla yapabilirim diye düşünüyorum.

bencede arkadasin yaptiginda cok bir gariplik yok, tabiki sohbet kisminda bir fikir alisverisidir muhabbet ortamidir bu tip mesajlasmalar olsa daha iyi olur , cunku reklam aracina donusmesinden korkarim. Konuyu acan arkadas samet ve mesaj atan arkadasla ozelden gorusseydi daha iyi olurdu diye dusunuyorum cunku bu konudan sonra insanlarin kafasinda olumsuz durumlar olusabilir. Arkadasa dun makale yazdirdim ve cok kisa surede isi teslim etti is sonu odeme seklinde oldugu icin herhangi bir dolandiricilik olma durumu da yok , bence arkadasa bi cevap yazmayi deneseydiniz daha iyi olurdu.

uzatılmaması gereken bir konu konuyu açan arkadaş direk konuyu kapatabilirdi hayır sözcüğü ile büyütmeye gerek yok

Bana da aynı mesaj geldi ama ihtiyacım olmadığından dolayı cevap vermedim. Çok da yadırgamadım açıkçası. Bu tür olayları çok büyütmemek, kalp kırmamak ve insanları rencide etmemek lazım. Bugün ihtiyacınız olmaz ama bakarsınız yarın o arkadaşa ihtiyacınız olur.

Konuyu kavgaya çevirmemek için ne ilk yorumumda ne de şu ana kadar bakış açımı yansıtmak istemedim. Fakat şu anda rahatsız olduğum konuyu açıklamakta fayda olacağını düşünüyorum.
Sanırım hepimiz burada sıcak bir ortam yardımlaşma ile ilgili bir ortam arzu ediyoruz.
Arkadaş bana halimi hatrımı sorsa, kısa bir muhabbet yapıp öyle girseydi konuya buraya yazma gereksinimi duymazdım. Fakat yazdığı ve ilk şey satış yapmak üzerinedir. Arkadaşa da bende teşekkür edip blokladım. Arkadaşın bu tavrını etik olarak doğru bulanlar olabilir, olmayadabilir. Ama ben bu durumdan rahatsız oldum.
Bir yandan forum içerisinde ortak hareket edelim, birbirimize yardımcı olalım tarzı yaklaşımlar görüyoruz. Bundan son derece mutluyum ve bu yardımlaşma ruhu beni son derece heyecanlandırıyor. Şahsen bende bir yandan KOSGEB destekleri ile ilgili bir yazı da hazırlıyorum forum için. Fakat bir yandan da ilk iletişiminin birşeyler satmak üzerine olan bir arkadaşımız var. Benim rahatsız olduğum konu budur.

Yanlış anlaşılma olmasın, arkadaşımız kendisine gelir kapısı olarak seçmiş olduğu bu yolu yadırgıyor ya da yargılıyor değilim. İnşallah dilediğini kazanır. Mutlu ve huzurlu bir yaşam hepimizin ortak arzusudur. Her birimizbu forumdan maddi ve manevi birşeyler elde etmek istemektedir. Ama üslup konusunda rahatsızım.

Herkese yorumları için teşekkürler, umarım bakış açımı doğru bir şekilde sizlere aktarabilmişimdir. İyi geceler

şu hepimiz bir aileyiz, sıcak bir ortam muhabbetinden kıl kapıyorum. konuyla alakası yok. söyliyeyim dedim :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri