Oyun Sitesi Sahipleri İçeri :) Az Yardıma İhtiyacım Var

'Soru Cevap' forumunda AsiSeo tarafından 23 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. AsiSeo

AsiSeo Kayıtlı Kullanıcı

Merhaba arkadaşlarım

oyun sitesi kurdum ama oyun sitesine oyun nasıl eklerim yani daha önce film sitesi açtım orada iframe kodunu alıyordum filmleri yetiyordu. Ama oyunda hangi kodu alıp ekleyeceğiz bilmiyorum. Yoksa oyunları indirip hostamı atıcaz :)

Konu hakkında bilgi verirseniz sevinirm

2. Mutluhan

Mutluhan Kayıtlı Kullanıcı

Bot bulursanız sizin için daha iyi olur. Keşke oyun sektörünü seçmeseydiniz.

3. elegan

elegan Kayıtlı Kullanıcı

oyunlarda da swf kodu var.

4. Batur

Batur Kayıtlı Kullanıcı

Oyunları kendi sunucunuzda barındırmanızı öneririm. Yani swf, dcr, unity3d gibi oyun dosyası uzantılarını, sitenizde kendi playerınızda oynatmalısınız. Oyunları nasıl temin edeceğinize gelince, Firefox için yazıyorum;

Araçlar/sayfa bilgileri/ortam sekmesinde, swf, dcr ya da unity3d olan dosyalara bakarak, oyunun dosyasını direkt olarak "farklı kaydet" butonu ile bilgisayarınıza indirebilir ve sunucunuza yükleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

AsiSeo bunu beğendi.
  5. AsiSeo

AsiSeo Kayıtlı Kullanıcı

Neden hocam ?

6. AsiSeo

AsiSeo Kayıtlı Kullanıcı

Kendi sunucumda barındırırsam sunucu kasmazmı başlangıç için nasıl bir sunucu gerekir ilk 3 k hite kadar ?
    Sunucu özellikleri nasıl olmalıdır

7. Batur

Batur Kayıtlı Kullanıcı

Sunucu yönetimi hakkında bilginiz yoksa, paylaşımlı hostingler işinizi görecektir. Bu tür hostingler, başlangıç için idealdir. Kasma olayına gelince, oyun sektöründe, şu an için hostingi kastırmanız biraz zor gibi.

Ben Hostgator baby pakette 20k hiti rahat barındırdım. 30k hite gelince işlemciden dolayı site suspend edildi. Cache sistemiyle sıkıntı yaşamazsınız düşük hitlerde.

Hostgator'un Hollanda sunucuları idealdir.

Sunucu isterseniz de imzamda bulunan referans linkiyle üye olarak, hesabınıza direkt olarak 10$ geçmesini sağlayabilirsiniz. Sadece kredi kartınızı tanımlayarak, hiç bir ücret ödemeden hesabınız aktif edilir.

Bu da 5$'lık VPS paketini iki ay bedava kullanmanız demektir.

Bu Sayfayı Paylaş