Penguen 3.0 sonrası düşüş yaşayanlara yol haritası

'Algoritmalar & Güncellemeler' forumunda cryptosam tarafından 6 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

 1. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Alttaki yöntemler ile birden fazla sektörde başarıya ulaştım.

  Manuel uyarı gelip düşüş yaşamışsanız:

  1. Linklerinizi analiz edip aynı yazıyı kullanarak attığınız tüm forum tanıtımı, tanıtım yazısı (çöp tarzı devamlı tanıtım atılan sitelerden) tamamını listeleyip en az %40 oranında bu linkleri sildirip disavow dosyanıza bol ve uzun açıklamalar ile tek tek dahil edin. Hatta bazılarına maille bile ulaşın ve attığınız maili bile disavow dosyanıza ekleyin. (Kısaca her linke ayrı ayrı yazın)

  2. Footer backlink alımı yapmışsanız %50 civarını nofollowa çevirin, kalan kısmıda sadece sitenin anasayfasından çıkış olacak şekilde verin. Dikkat edin bunların hiçbirini reddetmeyin.

  3. Tüm linkleri kesinlikle reddetmeyin. Kıstasınız devamlı tanıtım çıkılıyorsa bir siteden orayı reddetmek olsun. Tümü reddolursa site cezadan çıksada toparlanamaz.

  3. Disavow dosyanız hazırsa bunu gönderin ve bekleyin. İşlemleri yapınca Wm Toolstan bir genel getir yapın derim.

  4. Şansınız yaver gider ise 3 günde yok gitmez ise 10 gün civarına dönüş alırsınız.

  Manuel uyarı vs hiç bir sebep yokken ana kelimenizde gitmişseniz:
  Yine üsttekileri uygulayın. Yani disavow dosyanızı hazırlayın ve işlemde çokça detay verin. Sonrasında ana sayfanızı getirip 10 haklı olan kısımdan bağlantılı sayfaları tara deyin. Sonrasında tekrar ana sayfayı getirip sadece onu getir deyin. Disavow dosyası bence hızlı okunuyor fakat sitenize bağlantılar alanında düşmesi geç sürüyor. Ben üstteki işlemi Ukash sektöründe sıralamada 2. sayfadan gerileyen, sonrasında 7. sayfada sadece bir alt sayfası çıkan sitede denedim. Totalde 24 saatin sonunda site benzer yerine geri dönüş sağladı. İşin püf noktası unutmayın kapsamlı açıklama ve dürüstlük. Yok arkadaşım atmış vs demeyin. Ben attım. Zararlı olduğunu bilmiyordum özür dilerim bu hususa bizzat dikkat ederek sürekli disavow dosyamı güncel tutacağım deyin.

  Genel olarak bu şekilde. Farklı sorusu olanlar soru cevap alanındn ya da buradan iletebilir. Ben veya farklı kullanıcılar elden geldiğince yanıtlayacaktır.
   
  msahin, Süha Mete ve ahdes bunu beğendi.
 2. oalatumur

  oalatumur Kayıtlı Kullanıcı

  ukash sektöründeki bir siteden aynı golü ben yedim, manuel uyarı cezası yok ama acaip hit çeken sayfa kayboldu, anti-seo ile gelen bağlantıları reddederek anasiteki yazılara resim ekledim ve güncellemeler yaptım.5 gün sonra kaybolan sayfam 5. sayfadan yeniden gösterime girdi ama henüz toparlayamadım sitenin tamamını.Herşey özgün, otomatik hiçbirşey yok ama gel gördi sıralama sapıttı.senin çalıştığın siteyi biliyorum samet bir ara yakın takibe almıştım :)
   
 3. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Sadece ana sayfadan redden sonra hızlıca desteklemek lazım. Wm tools getir olayını bir de yap derim. Ne hikmettir bilmem ama getirden sonra bir şekilde disavow daha hızlı okunuyor bence.
   
 4. oalatumur

  oalatumur Kayıtlı Kullanıcı

  onu yaptım, site haritasında bazı sayfalarıda gormuyordu, harıtayıda yenıden yukledım.disallow linkler için yeni lınk alımlarına cıktım bakalım hayırlısı.anlatmaya değer gelişme olursa buradan yazarım yenıden
   
 5. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Tamamdır.
   
 6. Seo

  Seo Kayıtlı Kullanıcı

  Manuel bağlantı uyarısı aldığım bir sitemde disallow ile zararlı linkleri reddetip, manual spam uygulamasını kaldırttığım bir sitem, türlü uğraşmalara, seo çalışmalarına, güncellemelere rağmen bir türlü düzelmedi. Taa ki penguen 3.0 gelene kadar ancak, yaklaşık 7-8 ay beklediğimi söyleyebilirim.

  Manuel spam uygulamalarına takıldıysanız aslında temel iki soruyu sormalısınız kendinize;
  • Minimum 6 ay (bence) bekleyebilirmiyim ?
  • Yeni bir domain ile mi devam etmeliyim ?
  Karar sizin ancak 1 ayda eski halime dönerim demeyin. Manuel spam işlemi iptal edilse de eski sıralamalara dönmek zor.

  Bu arada Samet, uzun zamandır cryptosam.com'u seo kelimesinde sorgularım, site manuel spam uygulamasına mı girdi ?
   
 7. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Aynen manuel spam aldı. 5 adet tanıtım yazısı atmış arkadaş zamanında ondan kaynaklı imiş. Reddettik işlemleri yaptık çıktı manuel işlemden. Yeni içerik girip güncel tutmak gerek ama zaman yok :)
   
 8. oalatumur

  oalatumur Kayıtlı Kullanıcı

  hacı oyun sitesi ile ev alma konusuna sen 30 cümlelik içerik gir en an 70 yorum alırsın.nerden baskan 1.000 kelıme olur :D :D.
   
 9. Seo

  Seo Kayıtlı Kullanıcı

  Valla 5 link engellemekle kurtulduysan helal olsun :) Ben ne linkler engellediydim de ancak çıkabilmiştim. Bu arada yeri burası değil de aklıma gelmişken site biraz zaman geçtikten sonra üye alımına kapatılacaksa üyelere özel bir dizin oluştursak olmaz mı ? subdomain şeklinde olabilir, ayrıca her üye en fazla iki link ekleyebilse ve açılan bir kategori ile bu subdomaine yapılacak seo çalışmaları ortak bir fikirle planlansa, herkes elinden gelen seo çalışmalarını yapsa felan ? Hem ortak iddamızın doğruluğunu da kanıtlamış oluruz :) Bir düşünce tabi, sitenin amacına hizmet etmesi açısından.
   
 10. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Vallahi neden olmasın. Zaman ile her şey olur inş.
   
  Seo bunu beğendi.
 11. rkalkan

  rkalkan Kayıtlı Kullanıcı

  faydalı bilgi teşekkürler
   
 12. Ramiz TAYFUR

  Ramiz TAYFUR Kayıtlı Kullanıcı

  Bu sorunu yaşamadım hiç ancak yaşama ihtimaline karşı notları aldım teşekkürler Samet.
   
 13. fafafe123

  fafafe123 Kayıtlı Kullanıcı

  Konu gerçekten çok güzel hazırlanmış,teşekkürler.Ayrıca bu konuyu ilgilendiren bir sorum var.Google sadece /webmasters daki linklerimi değerlendiriyor.Manuel ceza verirken veya sıralarda gerileme yaparken yoksa diğer linkleride değerlendiriyor mu ?
   
 14. ARD4

  ARD4 Kayıtlı Kullanıcı

  bağlantıların yüzde 50 sini reddettim bakalım ne olacak :) teşekkürler...
   
 15. dapzar

  dapzar Kayıtlı Kullanıcı

  Bağlatıları red etmek sadece yeterlimi yeni tanıtım yazısı ile desteklenmelimi
   
 16. rkalkan

  rkalkan Kayıtlı Kullanıcı

  son guncellemeden sonra (kasım sonu) 1.5 senedir çöpe dönüşen 40k hit çeken sitemin ana kelimesinde filitreden çıktığını fark ettım. gözlerim yaşardı.
   
 17. fafafe123

  fafafe123 Kayıtlı Kullanıcı

  Katılıyorum,bir çok site aralıkta cezalardan çıktı.
   
 18. omeryildiz

  omeryildiz Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba arkadaşlar,
  Siteye verilen linkleri veya daha evvel link çalışmasından doğan linkleri nasıl ve hangi yolla reddebiliriz ?
   
  hmdgltkn bunu beğendi.
 19. msahin

  msahin Kayıtlı Kullanıcı  Hocam aciklamalari türkce mi yazdin ?
   
  hmdgltkn bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş