Resimleri Değiştirmek Doğrudan Hit Demektir

'SEO Yöntemleri' forumunda cagkansezgin tarafından 9 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. cagkansezgin

cagkansezgin Kayıtlı Kullanıcı

Merhabalar Arkadaşlar;

Uzun bir süredir sektör içerisindeyim ve kendi sitelerime de uyguladığım bir resim değiştirme tekniğinden sizlere bahsetmek istiyorum. Bildiğimiz gibi arama motoru görsellerinden de ziyaretçi çekme ihtimaliniz son derece yüksek. Özellikle MODA, KADIN içerikli web siteleriniz var ise resimlerden hit çekmeniz çok daha olası bir hale gelecektir.

Web sitelerinizde açtığınız tüm konulara resim eklemeniz SEO açısından çok büyük fayda getirecektir. Özellikle Wordpress altyapılarda bu resimlere açıklama ve altryazı girmenin de önemi son derece büyük. Ancak ben size bir yöntemden bahsetmek istiyorum ve emin olun farkı anlayacaksınız.

İHTİYACIMIZ OLAN PROGRAM: Photoshop ve Dengi

Hepimiz sitemize ekleyeceğimiz görselleri Google arama motorundan buluyoruz. Peki bulduğumuz resimden daha ön sıralamada yer almak sizce zor mu? Hayır kesinlikle değil.

1-) Resmi photoshop programı yardımı ile açınız.
    2-) Açtığınız resmi yatay olarak -%100 oranında rotate (döndürme) işlemi uygulayın.
    3-) Sağdaki simgenin sola geldiğini görebileceksiniz. Sonrasında sitenizin logosunu resmin üstüne oturtun.
    4-) Açacağınız makaledeki hedef kelimeyi resim adı olarak belirleyin. (Örn: resimleri-degistirerek-seo.jpg)

Yapacağınız işlemler bu kadar. Yazınız index aldığında Google arama motorundan aldığınız resimden bir adım daha önde çıkacaksınız ve resim üstündeki logo kullanıcının ilgisini çekecek ve ziyaretçi çekeceksiniz.

Yanlışım var ise şimdiden özür dilerim. İyi forumlar

SiyahGiyen Modaretör'den Ek Bilgiler:

Photoshop kullanamayanlar veya bilgisayarında bulunmayanlar içinde FOTOR programı kullanabilirler.
    Resimlerin rengi ile oynayabilirsiniz, ters çevirebilirsiniz, onlarda yazı stili ile yazılar yazabilirsiniz, efektler ekleyebilirsiniz (eskitme, çerçeve ekleme vs) ve daha bir çok özellik mevcut. Hemde çok kolay.
    İsterseniz programı indirin. İsteseniz de direk web sitesi üzerinden online olarak fotoğraflarınız ile oynayın.
    Web site : http://www.fotor.com
    Programı indirme adresi : https://yadi.sk/d/j5Pp9ZBqd8tUN

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN KAYNAK: Resimleri Özgünleştirme

ÖRNEK RESİM:

Son düzenleme: 10 Aralık 2014
    rizikos, bulut38, specialite ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. okursan

okursan Kayıtlı Kullanıcı

İşe yarayabilir güzel yöntem.

3. cagkansezgin

Teşekkür ederim yorumunuz için. Örnek görseli de yukarıda paylaştım. Bizzat denediğim ve hit aldığım bir yöntemdir.

okursan bunu beğendi.
  4. SEOrea

SEOrea Kayıtlı Kullanıcı

Kırmızı kalın ve italik olursa, ayrıca tam adres (siteadresi.com.tr) olursa daha çok algılara yer eder. Elbette birde en çok hedeflenen anahtar kelime yazılmalı :)
    Diğer bir yolda resimi özgünleştirme işlemi, varsayılanın üzerinde bir kaç değişiklik yapılabilir. Veya tamamen özgünleştirilebilir (zor olanı)

Algılara yer edelim ve Google'da üst sıralarda yer alalım! Konunun kısa ve net özeti.

cagkansezgin bunu beğendi.
  5. Karrizima

Karrizima Kayıtlı Kullanıcı

Bende bu konuya kesinlikle katılıyorum. Hep düşündüğüm ama hiç denemediğim bir konuydu bu yazıdan sonra resimleri de özgünleştiricez artık :) Teşekkürler eline sağlık.

SEOrea bunu beğendi.
  6. cagkansezgin

Ben teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Dediğim gibi bizzat denediğim bir yöntem ve etkisi son derece fazla.

7. SiyahGiyen

SiyahGiyen Moderatör

Photoshop kullanamayanlar veya bilgisayarında bulunmayanlar içinde FOTOR programı kullanabilirler.
    Resimlerin rengi ile oynayabilirsiniz, ters çevirebilirsiniz, onlarda yazı stili ile yazılar yazabilirsiniz, efektler ekleyebilirsiniz (eskitme, çerçeve ekleme vs) ve daha bir çok özellik mevcut. Hemde çok kolay.
    İsterseniz programı indirin. İsteseniz de direk web sitesi üzerinden online olarak fotoğraflarınız ile oynayın.
    Web site : http://www.fotor.com
    Programı indirme adresi : https://yadi.sk/d/j5Pp9ZBqd8tUN

SEOrea ve cagkansezgin bunu beğendi.
  8. cagkansezgin

Bu bilgileri ana mesaja da ekliyorum ki insanlar fikir edinebilsinler. Çok teşekkürler

SiyahGiyen ve SEOrea bunu beğendi.
  9. hastesi

hastesi Kayıtlı Kullanıcı

Daha önceden kullanmıştım bu ve bunun gibi programları. Ama http://apps.pixlr.com/express/ ile tanışınca hepsini bıraktım. Online olarak fotoğrafları değiştirebiliyorsunuz. Fazlası var eksiği yok. Üstüne tanımam.

serdar41 ve SEOrea bunu beğendi.
  10. Heisenberg

Heisenberg Kayıtlı Kullanıcı

film izleme sitemin büyük bir hiti görsellerden geliyor, eskiden google aramasında ki görsele tıklayınca siteye götüren bi yöntem vardı o hala var mı

11. cagkansezgin

Resime bir kere tıkladığınızda resim büyüyor ve sağ kısımda Siteyi Zİyaret et butonu çıkıyor. Ama resmin üzerine bir kere daha tıkladığında ilgili resmin bulunduğu siteye gidiyor.

12. Heisenberg

Heisenberg Kayıtlı Kullanıcı

evet şimdi o şekile döndü ama kişi isterse siteye gidiyor, eskiden bi kod vardı resime ilk tıkladığında resim büyümeden direkt siteye gidiyordu çok iyi hit geliyordu ama önlem almış google anlaşılan

13. Mutluhan

Mutluhan Kayıtlı Kullanıcı

Ben logo eklemeden fotoğrafı anlattığınız şekilde yapınca geçemiyorum. Fotoğraflar bana ait olmadığı içinde logo eklemek istemiyorum.
    Eklesem sorun olur mu sizce?

14. cagkansezgin

Ben sitelerime eklediğim tüm fotoğraflarıma logomu koyarım. Çünkü renk ayarları ile bile oynuyorum ve resmi çoğu zaman farklı bir hale büründürebiliyorum. Herhangi bir sorun olmaz. Yani ben yıllardır yaşamadım.

15. Mutluhan

Mesela bu fotoğraf üzerinde değişiklik yapınca sonuç yine aynı. Sizde denermisiniz rica etsem?
    http://i.hizliresim.com/2YYyyO.jpg

16. mahmut

mahmut Kayıtlı Kullanıcı

Konu dışı: Google analytics'de görsellerden gelen hiti nasıl görüyoruz. ? Analytics 'i yeni yeni kullanmaya başladım da bulamadım bir türlü.

17. cagkansezgin

Üstad sana en önemli önerim Yandex Metrika sistemini kullanman olur. Analytics üzerinde verileri çok detaylı olarak analiz edemedim ben bir türlü. Metrika en iyisi bu anlamda

18. cagkansezgin

Nasıl bir değişiklik ve sonuçtan bahsediyoruz? Açabilirseniz yardımcı olmaya çalışayım

19. mahmut

mahmut Kayıtlı Kullanıcı

Bunu bana söyleyen 2. kişisin.

3. kişiyi kesinlikle beklemicem :) Deneyelim bakalım metrikayı.

20. Mutluhan

Değişiklik dediğim fotoğrafı özgünleştirmek. Bende yaptıklarınızı daha önce yaptım fakat görsellerde çıkmadı bile fotoğraf.
    Yani bir kaç tane aynı fotoğraftan olduğu için hit alamıyorum.

Bu Sayfayı Paylaş