Samet bu Alexa' nın sırrını açıklasın :)

'Soru Cevap' forumunda EpicZ tarafından 18 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. EpicZ

EpicZ Kayıtlı Kullanıcı

Samet kardeşimizi flash oyun konusu ile tanıdım ve blogunu takip etmeye başladım. Bu forumunda başarılı olacağından eminim, yeni bir forum olmasına rağmen Türkiye rankının 2.5k olduğunu görüyoruz, bu nasıl oluyor ? Bu konuya açıklık getirirse sevinirim :)

2. Heisenberg

Heisenberg Kayıtlı Kullanıcı

şimdi baktım 1 aylık bir domain için çok iyi bir sonuç tebrik ederim, nasıl oldu bu iş :D

3. Karrizima

Karrizima Kayıtlı Kullanıcı

Rıfkılar yeni sitelere şans tanıyor ve özgün içerikli de olduğu zaman kısa sürede bu rakamlar görülebiliyor. Ama önemli olan bu rakamlarda kalabilmek. Ben açtığım sitelerde 5 fake facebook hesabı, 3 ortalama 50 bin lik (spam beğenili) sayfa ve diğer sosyal paylaşım platformları ile kolaylıkla 5k alexaya çıkıyorum ama sorun orda kalmak ben hiç kalamadım :D

4. okursan

okursan Kayıtlı Kullanıcı

Benim yeni siteyi daha göremedi alexa niyeyse :D verified de yaptım free abonelik türünde. yok görmüyor inat etti :)

5. Karrizima

birşeyler eksik demek ki :) bak bu site 3 haftalık falan 10 yazı var en fazla ilk günler yazdım sonra bıraktım öyle sıralamada nerelere geldi kendi kendine http://finanshocam.com/

6. EpicZ

EpicZ Kayıtlı Kullanıcı

7. ölümvar

ölümvar Kayıtlı Kullanıcı

siteye sadece webmaster'lar girdiği için ve hemen hemen giren herkeste de "alexa toolbar" olduğu için sıralama bu kadar hızlı düşüşe geçti.

8. cryptosam

cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

Siz şu konuyu açana kadar alexa değerinin farkında değildim :D

oZn bunu beğendi.
  9. EpicZ

EpicZ Kayıtlı Kullanıcı

bırak şimdi Samet başkan yime bizi :)

10. okursan

Önerilere açığım benim site bir ay oldu sıralamaya giremedi :) Yetersiz veri deyip duruyor.

11. Escan Çilingir

Escan Çilingir Kayıtlı Kullanıcı

Sametden cevabı alamadık rıfkıyamı sorsak ne o söyler belki? :) olmadı rıfkıya pipini keser naylon poşete koyuveririm diye tehdit ederiz... :) :)

12. okursan

Alexa gurubu mu kursak burda da :) Sırayla herkesin sitesinde zaman geçirilir filan. Karşılıklı yorumlaşma da olabilir.

13. Karrizima

Rıfkı görmesin bunu yazdığını :D

14. okursan

robotlaşma yok aramızda takılırız :D rıfkı'lık bir sorun olacağını sanmıyorum.

15. cryptosam

cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

Rıfkı yapmasınlar öle bişi g**lerini keserim abi dio :D

Red bunu beğendi.
  16. okursan

Rıfkı'ya selamlar. Bu Rıfkı da onu yapmayın bunu yapmayın :D Benim sitenin alexası çıkmadı bi ay oldu napıcaz :D

17. Karrizima

Kardeşim alexaya gerçekten takılma bu kadar. Gelenler reklama tıklıyo mu, gelen bidaha geliyo mu, gelen 3-5 sayfa geziyomu bunlara bak.

18. okursan

Reklam henüz koymadım. Ortalama ziyaretçi başına 3 sayfa geziliyor. gerçi ziyaretçi sayım da çok düşük günlük 20 tekil ortalama.

19. Karrizima

Arama motorlarının fark edeceği şekilde yazılarını yazarsan ve yazdıkların internet ortamında aranan yazılar olursa hitin artar. Bunun için ne desek boş bence sen cryptosam.com sitesinde baya bi zaman öldür. Ben sürekli okuyom anlamak zor oluyo 3-5 sefer okuduğum yazılar var :)

20. elegan

elegan Kayıtlı Kullanıcı

alexanın ne önemi var ki?

Bu Sayfayı Paylaş