• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

SEO çalışmalarında forum tanıtımı nasıl yapılmalıdır?

cryptosam

Kayıtlı Kullanıcı
SEO çalışmalarında forum tanıtımının doğru kullanımı alttaki şekilde uygulanabilir.

Aşamalar alttaki gibi olmalı:

• Öncelikle hangi yazılarınız çok okuyor bunu metrica veya hangi sayacı kullanıyorsanız girip incelemelisiniz.
  • Sadece hit alan sayfalarınız için bu çalışmayı yapmalısınız. Yani alt sayfalarınızdan hit almayanların paylaşılması doğal durmaz.
  • Anchor kullanım oranı %10-20 arasında olmalı. Farklı farklı alt sayfalara ve farklı anahtar kelime varyasyonlarına olmalı. (5 adetten maximum 1 tanesi anchor içermeli. Olabildiğince uzun anchorlar seçilmeli. Örn: "Kitap okuma sitesi şurası" gibi gibi cümle gibi anchor kullanılmalı. İçinde anahtar kelime geçiyorsa zaten botlar kelimenizle eşleştirecektir.
  • Her forumda spin mpin değil direk özgün minimum 50 şer kelimelik yazılar kullanılmalı.
  • Günlük 1-3 adet arasında linkleme yapıyorum.
  • Bu konuda istikrar çok önemli. Sıralamada önce geriletiyor kısaca hakikaten bu çalışma gerçek mi bunu sınıyor. O anda kesmeyip aynı istikrar ile devam edince hakettiğiniz sıralamayı gerçek olduğuna kanaat getirip veriyor.
Bu şekilde 70 adet forumda özenle, avatarları, doğum tarihleri, kullanıcı adları birbirinden farklı ve özen ile seçilmiş üyelik mevcut. Bu 70 site yeni çalışmaya başladığımızda kendi müşterilerimizde ve kendi sitelerimizde kullanılıyor. Yani direk forum tanıtımla orta ölçekli kelimelerde çıkılabilir. Ben genel olarak backlink çeşitliliği ve otorite kazandırma adına kullanıyorum. (Yeni konular yaklaşık 70 forum çalışması bitince çok daha üst sıralardan giriş yapıyor. Kısaca domain güçleniyor.)

hocam selam. bu forum siteleri yerli mi yabancı mı?

Nereden ulaşabiliriz adreslere.

Çok teşekkürler.

Edit: Listeye ulaştım ancak sizde de varsa süper olur.

Çok teşekkürler.

Liste güncellenecek.

Hocam ingilizce siteler için türkçe forumlar da tanıtım yapsak etkisi olur mu?

İngilizce siteler için ingilizce liste gerekli. Ki tr ye göre milyon tane liste var yabancı siteler için. Bence kısa ve net olarak site ingilizce ise ingilizce listeye atın.

Son düzenleme:
Forum tanıtımını Bahsettiğiniz Yöntem ile en kısa sürede deneyeceğim. Çok teşekkürler...

Önce Scrapebox'tan anahtar kelimelerim ile ilişkili forumlarımı harvestlarım. Daha sonra GSA SER ile forum link çalışmamı yaparım (Proxy kullanarak tabiki) :)

Çok teşekkürler.

Googleden ulaşabilirsin. Yerli siteler oldukça fazla yabancılarda var araştırma yaparsan ulaşırsın. En basit örnek: Google de wm forumları diye arat bütün forumlarda site tanıtım kategorisi var. Kolay gelsin.

Bu sistemle istikrarlı gidip micro sitesinden günlük 40-50 tl kazanan arkadaşım var. Bu taktikler resmen nakit değerinde

Geri