Seo kitapları işe yarar mı ?

'Lak Lak' forumunda ata350 tarafından 5 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. ata350

  ata350 Kayıtlı Kullanıcı

  Elimde iki türkçe seo kitabı var. Zamanında gerek çekiliş gerek kampanya olsun almışım evimde duruyor. Soruların ikisi de seohocası tarafından yazılmış. Biri sorularla seo kitabı, diğeri de uzmanından seo kitabı. Vaktimi harcayıp okumalı mıyım ?

  Günlük hiti 20k'ya yaklaşan bir websitem var ve artık kendime yeni bir yol haritası çıkaramıyorum bundan sonra ne yapacağımla ilgili.
   
 2. requiem

  requiem Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam sitene icerige devam et kaliteli sitelerden link al inleme yap adsense takil kitap felan hikaye
   
 3. mtasdemir

  mtasdemir Kayıtlı Kullanıcı

  En kolay seo. Taktik kopyalamadır. Amerika kesfedildi yeniden kesfetmeye gerek yok.
   
 4. Süha Mete

  Süha Mete Kayıtlı Kullanıcı

  Seo bilginizi nerede gördüğünüze bağlı. Ben içindekilerin çoğunu kesinlikle biliyorum dememe rağmen okuyayım gene dedim. Maksat okumuş olalım bakarsın farklı bilgi çıkar bana değer katar diye. Ama sizin bileceğiniz iş tabi, kitap dışında da online'da tonlarca kaynak mevcut :)
   
 5. oki

  oki Kayıtlı Kullanıcı

  Okumak iyidir. Kitaptakilerin %99'unu biliyor olsanız bile yeni birşeyler öğreneceksiniz demektir. Zaten SEO işinde o yüzde birlerle rakiplerinizin önüne geçersiniz.

  İnternetten öğrenmek de bir seçenektir, ama önce neyi araştırman gerektiğini bilmek lazım.

  Benim tavsiyem; sitenizi woorank.com'da sorgulayın; site puanını 100'e çıkarmak için verilen önerileri okuyun; sonra da o konu başlıklarını internette aratıp en iyi geliştirmeyi nasıl yapabileceğinizi öğrenin.

  Site 20K'yı bulduğuna göre iyi yolda gidiyor demektir. Değişiklik yapacaksanız da çok radikal olmasın. Tek tek, sitenin ahengini bozmadan yapmanızı tavsiye ederim.
   
 6. hmdgltkn

  hmdgltkn Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba, SE0 2013 (Mustafa Aydemir), SEO 2015 (Gökhan Barışkan), Uzmanından SEO, Sorularla SEO (Kaan Gülten) gibi yazarların toplamda 3 kitabını okudum. Şimdi ise SEO & SEM ( Aykut Aslantaş'a ait kitabı okuyacağım. Hepsini de tavsiye ederim. Kaan Gülten'in kitabı çok iyi diğerleri ile arasında bariz fark var.
   
 7. Hasi

  Hasi Kayıtlı Kullanıcı

  Basit bilgilerin tekrarından başka bir şey değil bence. Kimse özel tekniklerini asıl püf noktalarını paylaşmıyor maalesef.
   
 8. Karrizima

  Karrizima Kayıtlı Kullanıcı

  Bende inanmıyorum seo kitaplarına. O tekniklerin hep insanları istedikleri bir tarafa yönlendirmek olduğunu düşnüüyorum. Belirli bir tarafa hepimiz yönlenicez onlar da ters köşe yapıp kazanacaklar. Bu mantıkdayım ben.
   
 9. Süha Mete

  Süha Mete Kayıtlı Kullanıcı

  Nisandaki konu hortlamış, görüşüm hala aynı yukarıda yazmıştım. :)
   
 10. ilyas

  ilyas Kayıtlı Kullanıcı

  Kitap okuyacak vaktim olsa oturur Abdussamet hocamın tüm yazılarını baştan sona okurdum. En azından hepsi uygulanmış ve denenmiş yöntemler. :)
   
 11. Kabacaoğlu

  Kabacaoğlu Kayıtlı Kullanıcı

  Güncel ise işe yarar uygulama örnekleri var ise yoksa eski bir kitap ise işe yarar diyemem.. adı üzerinde eski.
   
 12. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Piyasadaki kitapların bir çoğuna baktım çoğu boş lafları eveleyip geveliyor. Neymiş h taglarının kullanımı önemliymiş yok mobil temamız olmalıymış gibi genelde kalıplaşmış şeyleri süslemişler ben böyle şeylere denk geldim.

  Bence seo en iyi forumlardan, bloglardan öğreniliyor. Kitapları okuyup zaman harcanması yerine webmaster yönergelerini okumak daha etkili bence.
   
  SEOnostra ve ilyas bunu beğendi.
 13. Kabacaoğlu

  Kabacaoğlu Kayıtlı Kullanıcı

  çoğuda ek olarak forum konulaırnı alıntı yapıyor .d
   
 14. the_white

  the_white Kayıtlı Kullanıcı

  Seo kitapları en belirgin olarak yazarına ün, prestij ve para kazandırma işine yarar.

   
 15. Eflaki

  Eflaki Kayıtlı Kullanıcı

  Geçen DevFest vardı Sivas'ta. Ben de katıldım aynen kalıplaşmş şeyler.

  Dikkatimi çeken bir şey olmuştu. SEO hocasının kurucusu Kaan Gülten konuşmacı. Bir örnek verdi Başbakana Atıf diye, aynı örneği ondan önceki etkinlikte SEO hocasının bir çalışanı Hürriyet olarak örne vermişri. Yani ben Başbakana olumsuz bir atıf yaparsam milyanda bir etki eder o bana yaparsa kapıma gazeteciler yığılır demişti. Öteki örnek Hüriyet gazetesi üzerindendi. Her neyse, Kaan Gülten önce başbakan dedi ilerleyen konuşmada "demin vermiş olduğum hürriyet örneğinden..." dedi. Ben pür dikkat dinlediğim için Hürriyet geçmedi. Dedim o an, ulan adamlar hep aynı şeyleri analtıyor. Hatta sitesinde bir konuşması daha vardı başka yerde, aynı sunumu aynı cümlelerle anlatıyordu. Aaah ah.
   
 16. ozan

  ozan Kayıtlı Kullanıcı

  Okumak yerine uygulamak lazım. Okuyalım da uygulamaya geçmeyince faydası olmuyor ki.
   

Bu Sayfayı Paylaş