Sıralamam Geriye Düştü ?

'Soru Cevap' forumunda Webmaster2014 tarafından 16 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

 1. Webmaster2014

  Webmaster2014 Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba,
  1 ay sonra çıkacak bir filme 2 aydır düzenli aralıklarla tanıtım yazısı ve 1 adet footer link aldık, yaklaşık 500tl ye yakın masraf yaptım film için, google'da 28.sıradayken yavaş yavaş 13.sıraya kadar geldi bi 10 gün 13.sırada kaldı fakat bugün sıralamam 32.sıraya düşmüş neden olabilir ? Filmin çıkmasına daha 1 ay süre var tanıtım yazısı almaya devam edimmi önlere gelme şansı varmı ? yoksa hiç ellemeden beklemeyemi alalım kendimizi ? Neden düştüğü konusundada fikrinizi verirseniz sevinirim.
   
 2. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Bence anahtar kelimeye aşırı yüklendiniz. Düz url olarak veya buradaki şuradaki bu gibi kelimeler ile sitenize tanıtım, şuradaki gibi forum tanıtımı gibi şeyler uygulayıp hiç ellemeden bekleyin derim. Ha şunuda uygulayın; yazı içine ara ara eklemeler yapın, yazıyı uzatın, farklı iplerden birkaç yorum gönderin ve wm toolstan getir yapın. Kendi sitem olsa böyle yapardım.
   
 3. Webmaster2014

  Webmaster2014 Kayıtlı Kullanıcı

  Yorum 20-30 adet doğal olarak geldi zaten google bunları görmüyormu google gibi getir yapmam gerekirmi sayın hocam ?
   
 4. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  İşi hızlandırmak için getir olayı. Sürekli değilde ara ara yapılabilir.
   
 5. antijen

  antijen Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam yıllardır buna bir anlam veremedim açıkcası, google yorum yapanların iplerini nasıl oluyor görüyor? Farklı profil bilgileriyle anlarım ama ip olayını nasıl çakıyor bir bilginiz var mı?
   
 6. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Akismet kuruludur diyerek onu yazdım. Akismet birşekilde bence veriyor. Ben hit alan sayfalarımı belirleyip yorum yapacaksam en ustten en alta yapıyorum. Tarihleri vs herşeyi istediğim gibi değiştirip gönderiyorum sıkıntı olmuyor. Fakat akismet kurulu sitelerde yaparsam bunu resmen ters tepiyor. Ondan şu ara akismeti direk siliyorum wp kurunca.

  Olayın aslı google hiti takip ediyor. Senin hiç google den hit almamış sayfana 500 yorum atılıyorsa yapaydır, e hergun 200 tekil alan bir yazına 10 yorum atılırsa nasıl olursa olsun doğaldır gibi bir mantık işliyor bence.
   
  antijen bunu beğendi.
 7. eyupoglu

  eyupoglu Kayıtlı Kullanıcı

  Aynı olayı şimdi be yaşıyorum. Çalıştıkça düşüyor site :D
   

Bu Sayfayı Paylaş