Site Network ve Hosting Problemi

'Soru Cevap' forumunda web_bilgini tarafından 6 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. web_bilgini

  web_bilgini Kayıtlı Kullanıcı

  Merhaba arkadaşlar;

  Bir sektörde 9 farklı site ile network oluşturma konusunda karar aldık. Yalnız hosting meselesi başlı başına problem. Birçok hosting firması ile görüşmemiz oldu. Her siteye farklı bir İP adresi tanımlamak istiyoruz.

  176.100.0.1
  176.100.0.2
  176.100.0.3

  Genel olarak verilen ip adresleri yukarıdaki gibi birbirini takip eden rakamlardan oluşuyor. Bu durumdaki ipler ile network oluşturmak "Google'a gel beni öp" demekten başka birşey değil. Her bir site için farklı bir hosting firmasıyla çalışalım desek takip ve maliyet açısından çok sıkıntılı oluyor. Anlayacağınız bu işin üstesinden nasıl geleceğimizi bilemedik.

  Bu konuya ilişkin sizin alnernatif bir çözüm öneriniz var mı?

  Teşekkürler.
   
 2. okursan

  okursan Kayıtlı Kullanıcı

  Farklı ülkelerde sunucuları olan yerlere bakmak lazım ama onu da Türkiye'de bulmanız biraz zor. Yine en sağlıklısı farklı lokasyonlardan ayrı firmalarla çalışmak.
   
 3. Sekmekci

  Sekmekci Kayıtlı Kullanıcı

  Hocam DigitalOcean kullanın bence.
   
 4. web_bilgini

  web_bilgini Kayıtlı Kullanıcı

  Nedir buranın bana sağlayacağı avantaj?
   
 5. sifahocasi

  sifahocasi Kayıtlı Kullanıcı

  @web_bilgini hocam hosting saglayan sağlayıcıların ip'leri senin de dediğin gibi ardışık oluyor. Ben bu konuda tek bir host firmasından bunu başarabileceğini sanmıyorum. Önemli olan host sağlayan firmanın kaç sunucusu var. Çoğunun 3,5 tane ancak. Büyük firmalara bakmanı öneririm. turhost bluehost hostgator. Kendim natro kullanıyorum ip listesini sana gösterebilirim ama bir alt konuda kendileriyle yaşadığım bir sıkıntı var. Şayet yaşadığım sıkıntı onlardan değilse önerebilirim.
   
 6. web_bilgini

  web_bilgini Kayıtlı Kullanıcı

  Önerileri ile yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Farklı önerileri ve tavsiyeleri olanlar varsa onlarında paylaşımlarını bekliyorum.

  İyi forumlar.
   
 7. Süha Mete

  Süha Mete Kayıtlı Kullanıcı

  3 lü 4lü ipli seo hosting sağlayan firmalar var. 3 firmadan 3 seo hostingle çözün bence.
   
 8. Sekmekci

  Sekmekci Kayıtlı Kullanıcı

Bu Sayfayı Paylaş