Site Satın Alıp İçeriğiyle Birlikte 301'lemek

'SEO Yöntemleri' forumunda Karrizima tarafından 23 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

 1. Karrizima

  Karrizima Kayıtlı Kullanıcı

  Herkese merhaba;
  Bu aslında beyin fırtınası için açtığım bir konu. Güzel katılımla SEO tekniği olacağını düşündüğüm için buraya açtım. Konuya gelecek olursak. Ben diyorum ki sitemizi güçlendirmek için eli yüzü düzgün, özgün satılan siteleri komple alsak içerikleri ile birlikte ana sitemize çeksek ve 301lesek. Bu nasıl bir sonuç verir? yararı mı zararı mı olur.

  Google şöyle mi düşünür;

  Hmm. Adam daha küçük bir siteyi hizmeti artık her neyse satın almış bünyesine katmış. Artık buradan devam edecek. Demek ki büyüyo bu firma. Helal olsun adamlara mı der. (Örnek: Kaporta işi yapan bir firmayız sitemiz ona göre. Sonra gittik boya işi yapan bi atölyeyi de bünyeme kattım. Sitesi falan nesi varsa aldım)

  Yoksa. Vay çakal vay. Siteyi satın alıyo çekiyo içine böyle böyle büyümeye beni kandırmaya çalışıyo. Parasıyla artislik yapıyo herhalde atın şunu nezarete mi der. :)

  Anlatım nasıl oldu anlatabildim mi bilmiyorum. Hadi hatalı yerler varsa birlikte düzeltelim ve bu işi bi sonuca bağlayalım.
   
 2. caneralcilioglu

  caneralcilioglu Kayıtlı Kullanıcı

  Büyük projelere baktığımız da genellikle her biri satın alındığında kendi içerisinde büyümeye devam ediyor. Benim şahsi fikrim faydalı olmayacağı yönünde ancak merak ettim ve biraz göz attım diğer forumlarda yazılanlara göre bir sıkıntı çıkmayacağını söylüyorlar. Para kazandırmayan sitelerde deneyip tecrübe etmekte fayda var.

  http://www.r10.net/google-optimizasyon/1457621-301-yontemi-ile-iki-farkli-site-nasil-birlesir.html
  http://www.r10.net/google-optimizas...-baska-bir-domainde-birlestirmek-301-ile.html
   
 3. Moderatör

  Moderatör Moderatör

  Denemeden, deneyim olmaz. Deneyebilecek olanlar birleşerek bu işi çözebilirler.

  Forum içerisinde dayanışma grubu oluşturup, özellikle böyle ucu açık fikirlere destek olmak isteyen kişiler adını yazdırarak yeni fikirleri deneyebilirler. Hatta onlara Tester rütbesi atayabiliriz. Bu tüm forum halkı için önemli bir şey olduğu için bu projeyi kenarıya yazdım.
   
  Son düzenleme: 30 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş