Sitenin temasını değiştirsem zararı olur mu?

'Soru Cevap' forumunda batu78 tarafından 11 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. batu78

batu78 Kayıtlı Kullanıcı

Merhaba arkadaşlar,
    Sitemde su anda blog tarzı bir tema var. Ama temanın yazılışından kaynaklı reklam eklemede baya bir sıkıntı oluyor. Portal tarzı bir tema yüklemeyi düşünüyorum. Seo açısından büyük bir zarara uğrar mıyım sizce. İki temanın altyapısı da wordpress. Yardıncı olacak arkadaşlara sitenin ve temanın linkini atabilirim.

Sony Xperia Z2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

2. Seo Kriter

Seo Kriter Vip Üye

URL yapısını değiştirmezseniz sorun olacağını sanmıyorum. Yeni tema eski temaya göre daha temiz bir CSS ile yapılmışsa daha da iyi olur hatta. Ve de mobil uyumlu HTML5 temaysa daha fazla faydasını görürsünüz. isterseniz şu anki sitenizin ve kurmak istediğiniz temanın demosu vs varsa konuya yazın inceleyelim. Eminim bu konu da bizden daha tecrübeli arkadaşlar da yorumlarını belirtirler.

yerdemli bunu beğendi.
  3. batu78

batu78 Kayıtlı Kullanıcı

aslında amacım temayı değiştirmek değil. eccepure temasını kullaıyorum. fakat kenarlardaki boşluklara reklam ekleyemiyorum. bu da çok canımı sıkıyor.

4. sehriatlantis

sehriatlantis Kayıtlı Kullanıcı

iyi bir coder bulsanız sizin işinizi çözer.

5. intifada1453

intifada1453 Kayıtlı Kullanıcı

Tema değişikliği tabi sizi etkileyebilir iyi veya kötü olarak, iyi ve güzel seo uyumlu hızlı bir temaya geçiş yaparsanız bu işten olumlu etkilenirsiniz.

yerdemli bunu beğendi.
  6. grafen

grafen Kayıtlı Kullanıcı

ecce tasarim ile iletişime geçin sorunun çözümünü size sunacaklardır

7. batu78

batu78 Kayıtlı Kullanıcı

Valla hiç de yardımcı olmadılar. Temanın tasarımı öyle diyor.

8. Seo Kriter

Seo Kriter Vip Üye

eccepure temasını bende bir sitemde kullanmaya başladım ve temayı değiştirdikten sonra site gerçekten olumlu yönde çok etkilendi. Reklam alanı konusunda ve yönetiminde biraz zayıf ama reklam alanı eklenebilir olduğunu düşünüyorum. Bence iyi bir coder bu işi çözer.

9. grafen

grafen Kayıtlı Kullanıcı

Size önerim wmaracida ecce tasarimin yetkilileri moderatörler orada konu acararsanız hemen yardimci olacaklarini söyleceklerdir

10. batu78

batu78 Kayıtlı Kullanıcı

Teşekkürler deneyeceğim

11. tolga07

tolga07 Kayıtlı Kullanıcı

Zararı olmaz, çoğu kez yaptım bişey olmuyor. Ama iyi hızlı bir temadan, kötü ve yüksek boyutlu tema kurursan zararlı olabilir.

Bu Sayfayı Paylaş