Sitenin yüksek hitli olması açısından seo şartmı

'SEO Yöntemleri' forumunda Sanalgezgin57 tarafından 8 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Sanalgezgin57

  Sanalgezgin57 Kayıtlı Kullanıcı

  Seo bilgim yok denecek kadar az. Kurduğum sitelere hiçbir seo çalışması yapılmadı. Siteler tamamen organik hit ile ne kadar bir zamanda yükselebilir yada yükselirmi olduğu yerdemi kalır. Sadece özgün içerik girerek. Hep aklıma takılan bir konuydu.
   
 2. sakarya

  sakarya Kayıtlı Kullanıcı

  özgün içerikte bir seo kriteridir fakat tek başına yeterli olduğunu düşünmüyorum
   
  Sanalgezgin57 bunu beğendi.
 3. fafafe123

  fafafe123 Kayıtlı Kullanıcı

  Bakın bu konuda gerçekten çok sıkıntı çekmiş biri olarak zor olduğunu söyleyebilirim.Açtığım bazı sektörlerde sadece yazı yazarak yeteri kadar hit alabildim.Fakat bu gene zirve değildi.Yani hep bir şeyler eksik gibiydi.Zaten bir siteyi 5-6 ay boyunca özgün yazıp takip ettiğiniz zaman anlayabiliyorsunuz.Konuyu dağıtmadan şunu söyleyebilirim: Yani bir sektör var diyelim.Çok fazla rakip yok,siteyi açtığınız ilk günden itibaren her yazdığınız 2-3 sayfalarda sıralanıyor.5-6 ay sonra acemiyseniz sizi tatmin edecek kadar hit sahibi oluyorsunuz.Fakat bazı sektörler var ki kalaba ve kesinlikle fazladan bir şeyleriniz olması gerekiyor.Yani konuyu özgün ve benzersiz yazmanız yetmiyor.Bunun yanında sosyal medyada paylaşılmalı yada haber sitelerinde konuşulmalısınız.Öyle ki bu iş birazda parayı paraya çevirmeye benziyor tabii işi bilene.

  EDİT-Nakliye: Zaten nakliyat üzerine ne kadar benzersiz yazabilirsiniz ki ? İşte burada araya backlink ve diğer dış seo faktörleri giriyor.Yani bana sorucak olursanız ister düşük rekabette yazın,ister yüksek rekabette backlink şart.
   
  Son düzenleme: 4 Haziran 2016
  DME ve Sanalgezgin57 bunu beğendi.
 4. yerdemli

  yerdemli Kayıtlı Kullanıcı

  2007'de Osmanlıca Sözlük yapmıştık ve o dönem OsmanlicaTurkce.com ve bir de EbruliSozluk.net diye 2 site vardı ilk sırada çıkan.

  Kısa sürede onları yakalamıştık. Günlük 3.000 ziyaret alıyorduk.

  Ortak ile ayrılınca hiç birimiz yapmamak üzere karar aldık ve kapattık OsmanlicaSozluk.net'imizi.

  Şimdi daha zor olsa gerek.

  En son 2013'teki durum şöyleydi.

  osmanlicaturkce.com PR: 5 Alexa: 356.910
  osmanlicasozluk.net PR: 3 Alexa: 4.320.846
  ebrulisozluk.net PR: 3 Alexa: 7.540.458  Sent from mobile phone using Tapatalk
   
  Sanalgezgin57 bunu beğendi.
 5. DME

  DME Kayıtlı Kullanıcı

  Bence çok çok haklısınız.Hatta gözlemlerime göre yazının kalitesinden çok alınan backlink ler sizin çıkmanızı ve ziyaretci çekmenizi sağlayan en önemli kriter her ne kadar backlink bitti denilse de.Ben sektörümde bir makale yazıyorum ve yazdığım makale bugüne kadar yazılmışların en iyisi en doyurucusu ama ilk 500 de bile görünmüyor.Fakat ilk 10 daki sitelere bakıyorum konuyla alakası yok hatta konuda anhtar kelime bile geçmemiş ya sallamıyorum başlıkta bile yok ama aramalarda o kişi çıkıyor ve derinlemesine incelediğinizde anahtar kelimeden backlink almış konunun alakalı olup olmaması 2.planda bu benim gözlemim doğrudur değildir,eksiktir bilemiyorum.
   
 6. PEKER

  PEKER Kayıtlı Kullanıcı

  Arkadaşların sözlerine ne kadar katılsam da, sonucu sadece para ile backlink veya tanıtım yazısı almaya bağlamışlar. Unutmayalım ki google, bizim ve rakiplerimizin sıralamalarını yüzlerce algoritmadan geçirip öyle sıralıyor. SEO herşeyden önce bir bütündür, on page ve off page olarak ne kadar değerliysek google ın gözünde o kadar yükseliriz. Ne kadar backlink alırsak değil. Demek istemiyorum ki backlink önemli değil ama herşeyi gözardı edin...
   
 7. cryptosam

  cryptosam Kayıtlı Kullanıcı

  Katılıyorum.
  Site içi seomuz: Binamızın Temeli
  Site dışı seomuz: Binamızın İnce İşçiliği, Sıvası, Badanası.

  Temel bozuk olursa işçilik yani dış seo ne kadar iyi olursa olsun en küçük sarsıntıda bina çökecektir.
  Temeli atıp, en çok ona önem verip, sonrasında ince işçiliği yapmalıyız. Kısaca iç dış bir bütün olarak değerlendirip ona göre adım atmak gerekli.
   

Bu Sayfayı Paylaş