• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Sosyal Bir Şiir Sitesi

mdmx

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba dostlar,
Sosyal bir şiir sitesine girişmek istiyorum, birkaç fikir/öneri alırsam daha iyi olacak motivasyon açısından.

Twitter tarzı bir site olacak ve insanlar üye olabilecek. Her üyenin bir profili olacak ve paylaştığı şiirler profilinde listelenecek. (domain.com/kullaniciadi gibi)

Takip etme, takip edilme, beğenme, yeniden gönderme (retweet gibi), favorileme gibi özellikleri de olacak.

Şiirlerde telif hakkı problemi olduğu için şiirin bir kısmı paylaşılabilecek sadece. Şu zamanlarda bir furya ya hani, şiirleri bölümlerinden okumak :) O yüzden de etkili olur diye düşünüyorum.

Sadece şiirden ziyade, kısa yazılar, hikayeler, sözler de paylaşılır. Kısa süre içinde aklıma bunlar geldi. Ne kadar etkili olur onu da bilmiyorum aslında. En azından sosyal bir site olmuş olur.

Twitter'da da bunları yapabilir insanlar yada Facebook'ta. Projenizde farklılık yaratacak nokta nedir peki?

Ben de öneri ve fikir açısından soruyorum, sen de bana soruyorsun dostum. :)

Arama motoru odaklı olacak, Facebook ve Twitter'a alternatif olacak zaten. Yani şöyle düşün nasıl ki SeoCry başka büyük forumlara bir alternatif ise, o platform da öyle olacak. Belli bir popülasyon olacak zaten, yoksa kim ne yapsın boş platformu. :)

sosyal olması şartta, kullanıcı gözü ile bakarsam olaya pek üye olunup aktif kullanılcak bir sistem değil. Ha tabi şiiri edebiyatı seven illaki var, onlarla nekadar ilerler orasınıda bilmem..

Ben illa yapmak istiyorum diyorsanda rozet sistemi yap, insanlar ün kazanmaya çalışsın yani örneğin; usta edebiyatçı, acemi, yeni, vb... bunları çeşitli kriterlere göre verebilirsin. çok beğenilme, takip, okunma vs.

sosyal olması şartta, kullanıcı gözü ile bakarsam olaya pek üye olunup aktif kullanılcak bir sistem değil. Ha tabi şiiri edebiyatı seven illaki var, onlarla nekadar ilerler orasınıda bilmem..

Ben illa yapmak istiyorum diyorsanda rozet sistemi yap, insanlar ün kazanmaya çalışsın yani örneğin; usta edebiyatçı, acemi, yeni, vb... bunları çeşitli kriterlere göre verebilirsin. çok beğenilme, takip, okunma vs.
Evet, mantıklı söylediğin. Rekabet ve popülerlik iyi sonuçlar verebilir. Teşekkürler.

Geri